Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
  • Akuzohej për korrupsion, arrest me burg për ish-kryeregjistruesin e Hipotekës Fier, Gjykata: Ndalimi i Aleksandër Myrtaj i ligjshëm
  • Banda e tritolit, Gjykata vendos "arrest me burg" për 4 të arrestuarit
  • Tritoli, Krimet e Rënda vendim për mos publikimin e të dhënave të hetimit
  • Greva, përplasje mes studentëve, një pjesë kundër, kërkojnë rikthimin e ambienteve për zhvillimin normal të mësimit
  • ALUIZNI, takim rajonal për informalitetin në territor Shqipëri-Kosovë-Maqedoni
  • Axhenda e Kuvendit, mazhoranca plan për zëvendësimin e Elivar Golemit, rrëzimin e dekretit të Nishanit dhe ndryshimin e Kodit Zgjedhor
  • Rama në Rumani, firmos marrëveshjet për integrimin dhe njohjen e pensioneve, përfitojnë 5 mijë shqiptarë
  • Ministria e Arsimit kërcënon për doktoraturat e Henri Çilit, 21 pyetje për bllokadën e universiteteve publike

"Java e minatorëve", Mustafa: Trepça është e Kosovës, kjo çështje do diskutohet vetëm me ju, minatorë!

"Java e minatorëve", Mustafa: Trepça është e Kosovës, kjo çështje do diskutohet vetëm me ju, minatorë!
Qendra e Kulturës në Mitrovicë ka zhvilluar një ceremoni në manifestimin tradicional "Java e Minatorëve", organizuar në përkujtim të grevës së minatorëve të vitit 1989.   Në këtë ceremoni ishte i pranishëm edhe kryeministri Isa Mustafa, i cili ka folur për rëndësinë e grevës së minatorëve të Trepçës në lëvizjen politike të kohës dhe në mbrojtjen e lirive e të...

"Arrest me burg" ish-kryeregjistruesit të Hipotekës në Fier, nën akuzën e korrupsionit, Gjykata: Ndalimi i Aleksandër Myrtaj i ligjshëm

"Arrest me burg" ish-kryeregjistruesit të Hipotekës në Fier, nën akuzën e korrupsionit, Gjykata: Ndalimi i Aleksandër Myrtaj i ligjshëm
Gjykata e Fierit ka vendosur masën e sigurisë "arrest me burg" për ish-kryeregjistruesin e Hipotekës, Aleksandër Myrtaj.   Sipas gjykatës, ndalimi i tij është i ligjshëm. Ai akuzohej për korrupsion pasiv.   Ndërkohë, gjykata ka vendosur masën "detyrim paraqitje" për shtetasin Kastriot Rakipaj, pasi edhe ky akuzohej për korrupsion pasiv. ...

Sulmet terroriste mbajnë të "mbërthyer" botën, Gjermania paralajmëron kërcënimin e tyre, policia në aksion për sigurinë

Sulmet terroriste mbajnë të "mbërthyer" botën, Gjermania paralajmëron kërcënimin e tyre, policia në aksion për sigurinë
Policia gjermane ka paralajmëruar për rrezikun e një sulmi nga ekstremistët islamikë.   Sipas policisë, zyrtarët kanë pranuar të dhëna rreth ekstremistëve islamik potencialisht të rrezikshëm, të dhëna të siguruara nga autoriteti federal gjerman.   Ndërkohë, nuk është publikuar asnjë detaj në lidhje me kërcënimin.   Për këtë arsye, policia e qytetit verior të...

Shpërthimet tronditëse në kryeqytet, Krimet e Rënda lënë në burg 5 të arrestuarit, mes tyre dhe Emirjon Gjuta

Shpërthimet tronditëse në kryeqytet, Krimet e Rënda lënë në burg 5 të arrestuarit, mes tyre dhe Emirjon Gjuta
Gjykata e kryeqytetit ka vendosur masën e sigurisë "arrest me burg" për 4 të arrestuari e bandës së tritolit.   Gjykata ka lënë në burg shtetasit Lumjan Matmujën, Kamber Brukën, Erjon Dulën dhe Ernest Gjutën.   Ndërsa, më parë është dhënë masa arrest me burg edhe për të arrestuarin e pestë, Emirjon Gjutën. Ndërsa, seanca për të arrestuarit është zhvilluar...

Haxhinasto përuron impiantin e ujërave të zeza në Velipojë: Do iu shërbejë 18 mijë banorëve, i domosdoshëm për mbrojtjen e plazhit

Haxhinasto përuron impiantin e ujërave të zeza në Velipojë: Do iu shërbejë 18 mijë banorëve, i domosdoshëm për mbrojtjen e plazhit
Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, ka përuruar përfundimin e fazës së parë të projektit të ndërtimit të impiantit të ujërave të zeza në Velipojë të Shkodrës. Sipas ministrit haxhinasto, ky investim është i rëndësishëm për Velipojën, si zonë turistike.    “Ky projekt është një domosdoshmëri për mbrojtjen dhe cilësinë e plazhit të...
"Java e minatorëve", Mustafa: Trepça është e Kosovës, kjo çështje do diskutohet vetëm me ju, minatorë!
"Arrest me burg" ish-kryeregjistruesit të Hipotekës në Fier, nën akuzën e korrupsionit, Gjykata: Ndalimi i Aleksandër Myrtaj i ligjshëm
Sulmet terroriste mbajnë të "mbërthyer" botën, Gjermania paralajmëron kërcënimin e tyre, policia në aksion për sigurinë
Shpërthimet tronditëse në kryeqytet, Krimet e Rënda lënë në burg 5 të arrestuarit, mes tyre dhe Emirjon Gjuta
Haxhinasto përuron impiantin e ujërave të zeza në Velipojë: Do iu shërbejë 18 mijë banorëve, i domosdoshëm për mbrojtjen e plazhit

Video

Rama kthehet tek pasioni i vjetër, shënon tre pikësh (VIDEO)
Irak, banditët e ISIS sulmojnë muzeun e Mosulit, shkatërrojnë statujat e lashta (VIDEO)
Shaqiri dëgjon kryesisht këngë shqip (VIDEO)
Propaganda dhe vrasjet e ISIS treguar përmes snajperit(VIDEO)
Nejmar zihet me një tifoz të Mançester Sitit (VIDEO)
Suarez nuk e harron zakonin, kafshon sërish edhe në Ligën e Kampioneve
Ishin duke ecur në trotuar, një gropë "rrëmben" brenda çiftin koreano-jugor
Vepër e ndryshimit të klimës? Shkencëtaret zbulojnë 4 gropa të reja në Rusinë veriore (VIDEO)
Do ishte goli më i bukur i vitit, shtylla pengesa e tij (VIDEO)
3-vjeçarja "pushton" Youtube, merr 4 milionë klikime në 3 ditë teksa reciton me zell betimet e Taekwondo
3-vjeçarja "pushton" Youtube, merr 4 milionë klikime në 3 ditë teksa reciton me zell betimet e Taekwondo
3-vjeçarja "pushton" Youtube, merr 4 milionë klikime në 3 ditë teksa reciton me zell betimet e Taekwondo
ISIS mbyll pengjet në kafaz, i nxjerrë "paradë" mes turmës para ekzekutimit
Granit Xhaka respekton tifozët me flamur shqiptar (VIDEO)
Dubai, ndërtesa më e lartë përfshihet nga flakët, mijëra të evakuuar (VIDEO)
Korçë, policia rreh qytetarin në prezencën e zv/drejtorit (VIDEO)