Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Forecast

Berat, Albania

06/09/2014 - 23:00

Clear skyEast-southeast, Light breeze, 1.9 m/s21°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0162 bar

Durrës, Albania

06/09/2014 - 23:00

Clear skyEast-southeast, Light breeze, 2.4 m/s22°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0151 bar

Korçë, Albania

06/09/2014 - 23:00

Clear skyNorth, Light air, 1.5 m/s15°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0193 bar

Kukës, Albania

06/09/2014 - 23:00

Clear skyEast, Light air, 1.2 m/s21°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0198 bar

Shkodër, Albania

06/09/2014 - 23:00

Clear skyNorth-northeast, Light breeze, 2.2 m/s23°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0159 bar

Tirana, Albania

06/09/2014 - 23:00

KlarværØst, Svak vind, 1.8 m/s21°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0156 bar

Vlorë, Albania

06/09/2014 - 23:00

Clear skyEast-northeast, Light breeze, 2.1 m/s22°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0150 bar

Weather forecast from yr.no.

Shtatë deputetë bllokojnë ligjet e mazhorancës, kusht shkarkimi i Tahirit, reformat rrezikohen të shtyhen në shtator

Shtatë deputetë bllokojnë ligjet e mazhorancës, kusht shkarkimi i Tahirit, reformat rrezikohen të shtyhen në shtator
Është shënuar krisja e parë serioze në mazhorancën qeverisëse, e dalë nga zgjedhjet e 23 Qershorit. Bëhet fjalë për një vullkan të heshtur në Partinë Socialiste, i shfaqur që pas javëve të para të konstituimit të qeverisë. Tashmë kriza në selinë rozë është zhvendosur në punimet e Kuvendit. 7 deputetë të mazhorancës kanë bllokuar dje votimin e projektligjeve që kërkojnë 84 vota...

Zbardhen përgjimet e Visho Likës nga 2013 deri në Shkurt 2014, në krye të listës Ylli Ndroqi dhe Frrok Çupi, deputetë, ministra dhe ambasadorë

Zbardhen përgjimet e Visho Likës nga 2013 deri në Shkurt 2014, në krye të listës Ylli Ndroqi dhe Frrok Çupi, deputetë, ministra dhe ambasadorë
Konfirmohen dyshimet më të zeza se, Shërbimi Informativ Shtetëror, institucioni kryesor i spiunazhit në Shqipëri, ka përgjuar politikanë, ministra, deputetë, ambasadorë, gazetarë, botues mediash etj., për llogari dhe interesa të Sali Berishës dhe familjes së tij biologjike-klienteliste. Pas katapultimit të Visho Likës në krye të institucionit të sekreteve, stafeta e përgjimeve...

Zbardhet grabitja spektakolare në Bankën e Shqipërisë, specialisti mbushte trupin me para për 4 vite me radhë, 6 milionë USD u luajtën në kumar

Zbardhet grabitja spektakolare në Bankën e Shqipërisë, specialisti mbushte trupin me para për 4 vite me radhë, 6 milionë USD u luajtën në kumar
Ardian Bitraj dhe Mimoza Bruzi, janë dy punonjësit e Bankës së Shqipërisë, të cilët u arrestuan dy ditë më parë nga policia. Ata akuzohen se në bashkëpunimi me njeri tjetrin kanë kryer për katër vite një vjedhje spektakolare nga Banka e Shqipërisë, vjedhje që kap vlerën e 600 milionë lekëve të rinj, ose 6 milionë USD. Kallëzimi për ta është bërë nga vetë banka ndërsa pas...

Grabiten 6 miliardë lekë në Bankën e Shqipërisë, kryeprokurori nuk fillon ndjekje penale ndaj Ardian Fullanit

Grabiten 6 miliardë lekë në Bankën e Shqipërisë, kryeprokurori nuk fillon ndjekje penale ndaj Ardian Fullanit
Skandali më i fundit me epiqendër Bankën e Shqipërisë ka tronditur anekënd shqiptarët. Vjedhja me përmasa të jashtëzakonshme e zbuluar ditët e fundit në këtë institucion do të kishte tronditur institucionet kryesore të çdo shteti demokratik, duke urdhëruar menjëherë vënien para përgjegjësisë të personave përgjegjës sipas rangut hierarkik të institucionit të përfshirë në...

Skandali, Bujar Nishani emëron kushërirën e bashkëshortes në Gjykatën e Apelit, mbush drejtësinë me familjarë, klientë dhe besnikë

Skandali, Bujar Nishani emëron kushërirën e bashkëshortes në Gjykatën e Apelit, mbush drejtësinë me familjarë, klientë dhe besnikë
Tjetër skandal me emërimet në gjykata. Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, njëherësh kryetar i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, nuk di të ndalet sa i takon emërimeve nepotike, familjare, klanore dhe politike në të gjitha shkallët e piramidës së drejtësisë. Nëse shumica në pushtet, ka vendosur të bllokojë çdo emërim klientelist të Bujar Nishanit në Gjykatën e Lartë dhe...
Shtatë deputetë bllokojnë ligjet e mazhorancës, kusht shkarkimi i Tahirit, reformat rrezikohen të shtyhen në shtator
Zbardhen përgjimet e Visho Likës nga 2013 deri në Shkurt 2014, në krye të listës Ylli Ndroqi dhe Frrok Çupi, deputetë, ministra dhe ambasadorë
Zbardhet grabitja spektakolare në Bankën e Shqipërisë, specialisti mbushte trupin me para për 4 vite me radhë, 6 milionë USD u luajtën në kumar
Grabiten 6 miliardë lekë në Bankën e Shqipërisë, kryeprokurori nuk fillon ndjekje penale ndaj Ardian Fullanit
Skandali, Bujar Nishani emëron kushërirën e bashkëshortes në Gjykatën e Apelit, mbush drejtësinë me familjarë, klientë dhe besnikë

Video

Një tornado në plazhin e Sarandës
Video ekskluzive e vrasjes së bankierit Artan Santo
Tmerruese, disa nga viktimat e pafajshme të tragjedisë së avionit malajzian
Velipojë, i riu ngacmon vajzën, sherr mes dy familjeve
Qafë Thanë, dhunohen 2 shqiptare
Video e fundit brenda avionit malajzian
Rrëzimi i avionit, Kievi publikon videon që bën përgjegjës separatistët prorusë
Pamje nga rënia e Malaysian Airlines MH17
Izraeli rifillon sulmet ajrore në Gaza
Edhe portierët dinë të shënojnë gola spektakolarë
Mrekulli, 3 vjeçarja zgjohet në arkivol
Situata e tmerrshme në Gazë, Izraeli: Nuk janë vrarë civilë
Rihanna shkon fansin me kërcimin provokues
Europa vishet kuqezi: Shkup jemi me ty!
Protestat ne Shkup, shqiptaret akuza Ali ahmetit
Klienti i ofron marijuanë Presidentit Obama në lokal