Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
  • FRD, Bamir Topi takim me strukturat në Shkodër: Historia e lashtë e bën këtë qytet unikal në Evropë
  • Rikthehen reshjet intensive të borës në Korçë, qarkullimi i mjeteve me zinxhirë
  • Dëmtohet argjinatura e lumit Drino në Vrisera, 4 fshatra pa energji elektrike në Dropull
  • Përfundojnë 3 ndeshjet e superiores, Kukësi-Elbasani 3-0, Teuta-Vllaznia 2-1, Skënderbeu-Laçi 0-0
  • Kurti: Mund të anulojmë protestën e 4 shkurtit nëse Jabllanoviç shkarkohet më parë
  • Hidhet në erë me lëndë eksplozive makina e biznesmenit në Krujë
  • Thaçi: Shkarkimi i Jabllanoviç përgjegjësi e Kryeministrit, ofroj mbështetjen time
  • Shpërtheu bombla e gazit, digjet tërësisht banesa në Lezhë

Përfundojnë 3 ndeshjet e superiores, Kukësi rikthehet sërish në krye të tabelës, fiton Teuta, Skënderbeu barazon

 Përfundojnë 3 ndeshjet e superiores, Kukësi rikthehet sërish në krye të tabelës, fiton Teuta, Skënderbeu barazon
Kanë përfunduar 3 ndeshjet e superiores, pasditen e sotme. Kukësi është shpallur fitues ndaj Elbasanit, me një rezultat të thellë 3-0.   Me këtë fitore, Kukësi është ngjitur sërish në krye të tabelës. Ndeshja është luajtur në stadiumin "Zeqir Ymeri", ku autori i golave ka qenë sulmuesi kroat Pero Pejiç.    Fituese ka qenë gjithashtu edhe Teuta, e cila...

Hidhet në erë me lëndë eksplozive makina e biznesmenit në Krujë

Hidhet në erë me lëndë eksplozive makina e biznesmenit në Krujë
Një makinë ka shpërthyer me lëndë eksplozive pasditen e sotme, në qytetin e Krujës.   Mësohet se mjeti është në pronësi të biznesmenit Eduard Çela, 45 vjeç. Ndërkohë, nga shpërthimi nuk ka të lënduar, por vetëm dëme materiale.   Policia ka bërë me dije se makina e 45-vjeçarit ka qenë e parkuar pranë lokalit në qendër në Krujës.   Ndërsa, lënda shpërthyese është...

Thaçi: Shkarkimi i Jabllanoviç përgjegjësi e Kryeministrit, ofroj mbështetjen time

Thaçi: Shkarkimi i Jabllanoviç përgjegjësi e Kryeministrit, ofroj mbështetjen time
Zëvendës/Kryeministri dhe njëkohësisht Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se shkarkimi i ministrit Aleksandër Jabllanoviç është përgjegjësi e Kryeministrit Isa Mustafa.   Sipas tij, Kryeministri ka mbështetjen e tij për marrjen e këtij vendimi.    "Natyrisht përgjegjësitë e kryeministrit janë të përcaktuara qartë dhe është në...

Përmbytjet, Panariti në Novoselë: Energjia është rikthyer, do vendosim blloqe betoni atje ku ka më shumë rrezik

  Përmbytjet, Panariti në Novoselë: Energjia është rikthyer, do vendosim blloqe betoni atje ku ka më shumë rrezik
Për shkak të përmbytjeve nga reshjet e shiut, ministri Panariti ka vizituar zonat në të cilat situata ka qenë më e rënduar, mes të cilave edhe Novosela. Ai ka thënë se energjia është rikthyer dhe se hidrovoret janë punë.   Ndër të tjera, ai bëri me dije se do të vendosen blloqe betoni në zonat ku ka më shumë rrezik, duke shtuar se do të merren masa për përmbytjet.  ...

Avioni me drogë në Spanjë, PD akuzon Kodhelin: Po tregohesh arrogante, jep llogari për ngjarjen, Prokuroria të hetojë

 Avioni me drogë në Spanjë, PD akuzon Kodhelin: Po tregohesh arrogante, jep llogari për ngjarjen, Prokuroria të hetojë
Partia Demokratike ka vazhduar akuzat ndaj ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodhelit, për ngjarjen e ndodhur në Spanjë, ku një major i FA ishte pjesë e një aktiviteti të paligjshëm.   Deputetja demokrate, Albina Dede, kërkoi transparencë dhe llogaridhënie për majorin e përfshirë në trafikun e drogës.   "Kjo është një çështje e rëndësisë publike, ka të bëjë me...
 Përfundojnë 3 ndeshjet e superiores, Kukësi rikthehet sërish në krye të tabelës, fiton Teuta, Skënderbeu barazon
Hidhet në erë me lëndë eksplozive makina e biznesmenit në Krujë
Thaçi: Shkarkimi i Jabllanoviç përgjegjësi e Kryeministrit, ofroj mbështetjen time
  Përmbytjet, Panariti në Novoselë: Energjia është rikthyer, do vendosim blloqe betoni atje ku ka më shumë rrezik
 Avioni me drogë në Spanjë, PD akuzon Kodhelin: Po tregohesh arrogante, jep llogari për ngjarjen, Prokuroria të hetojë

Video

9-vjeçarja nga Kosova që mrekulloi Francën, mediat franceze: Ringjalli këngën klasike parisiene (VIDEO)
Rama në fb: Puna në QSUT vazhdon, ndryshime reale (VIDEO)
Ja pamjet e 19-vjeçarit që hyn në televizion, i kërcënoi me armë lodre për të ndërprerë programin
Holandë, të shtëna armësh në televizionin kombëtar, arrestohet autori (VIDEO)
Ora e Tokës lançon fushatën e vitit 2015 me thirrjen e personaliteteve botërore
Tallen serbët: Ja si e trukojnë ndeshjen shqiptarët (VIDEO)
Spanjë, video-ja e rrëzimit të avionit me drogë, vdiq piloti shqiptar, major në FA
Shokuese, ISIS i pret kokën një personi në prani të fëmijëve
Protesta në Kosovë, polici godet Albin Kurtin (VIDEO)
Policia në Kosovë përdor ujë për të larguar protestuesit (VIDEO/FOTO)
Spanjë, rrëzohet një avion, humbin jetën 10 persona (VIDEO)
Ibrahimoviç tregohet arrogant, ofendon kundërshtarin teksa i shikon fanellën: Kush dreqin je ti
Çfarë bashkëpunimi! Rihanna, Kanye West& Paul McCartney së shpejti me një këngë (VIDEO)
Braçe publikon këngën "Bella Ciao", përshëndet Tsipras (VIDEO)
Sulmet në Ukrainë,ja si fluturonin raketat mbi qytetin Mariupol (VIDEO)
Goditi 2 futbollistë, ja në sa ndeshje mund të mungojë Ronaldo (VIDEO)