Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
  • Samiti i Ballkanit Perëndimor këtë radhë në Kosovë më 25 mars, udhëhiqet nga Thaçi me Procesin e Berlinit
  • Bushati dhe Gjiknuri në Qipro: Shqipëria e pasur me burime natyrore, ftojmë bizneset tuaja të investojnë
  • Moti i keq, përmbyten rrugët e Vlorës nga reshjet e dendura, bllokohet prej dy orësh Qafë Plloça në Korçë
  • Progresi në reforma dhe zhvillimi ekonomik, BERZH vlerëson maksimalisht Shqipërinë, me 4+
  • Refuzimi i Greqisë për bashkëpunim me trojkën, Merkel: Nuk do të ketë anulim të borxheve greke
  • Durrës, kërkesa të larta qytetarësh për vetëdeklarimet e objekteve, ALUIZNI u jep kohë deri më 2 shkurt
  • Arratiset Arkimed Lusha, u hodh nga kati i dytë i Komisariatit Nr. 3
  • Tsipras për "Bloomberg": Duam kohë të hartojmë programin e rimëkëmbjes për shtëpinë e përbashkët, Evropën

Reshjet përkeqësojnë situatën në jug të vendit, përmbyten rrugët e Vlorës e Gjirokastrës, disa zona pa energji

Reshjet përkeqësojnë situatën në jug të vendit, përmbyten rrugët e Vlorës e Gjirokastrës, disa zona pa energji
Moti i keq, me reshje të dendura shiu, vazhdon të pushtojë vendin prej natës së mbrëmshme. Për shkak të këtyre reshjeve të rrëmbyeshme, disa zona në jug të vendit ndodhen në një situatë të vështirë, ku rrezikojnë përmbytjen e shumë tokave dhe rrugëve.   Më emergjente situata paraqitet në Vlorë, ku njoftohet se janë përmbytur rrugët. Ndërsa, automjete kanë vështirësi në...

Bushati dhe Gjiknuri në Qipro: Shqipëria e pasur me burime natyrore, ftojmë bizneset tuaja të investojnë

Bushati dhe Gjiknuri në Qipro: Shqipëria e pasur me burime natyrore, ftojmë bizneset tuaja të investojnë
Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, dhe Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, ka zhvilluar sot një vizitë në Republikën e Qipros, ku janë takuar me krerët më të lartë të shtetit.   Pas këtij takimi, Bushati ka mbajtur një konferencë me homologun e tij Kasulides, ku ndër të tjera ka theksuar se inkurajon Qipron për një qasje më fleksibël në raport...

Progresi në reforma dhe zhvillimi ekonomik, BERZH vlerëson maksimalisht Shqipërinë, me 4+

Progresi në reforma dhe zhvillimi ekonomik, BERZH vlerëson maksimalisht Shqipërinë, me 4+
Zyra e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) në Tiranë i ka dhënë pikët maksimale vendit tonë për shkallën e privatizimit të ndërmarrjeve të mëdha dhe të vogla.   Në raportin vjetor "Transition report 2014", BERZH vlerëson me 4+ (vlerësimi nga 1 në 4+) Shqipërinë, duke e konsideruar atë më  mirë se Serbinë, Malin e Zi, Kosovën, Maqedoninë,...

Refuzimi i Greqisë për bashkëpunim me trojkën, Merkel: Nuk do të ketë anulim të borxheve greke

Refuzimi i Greqisë për bashkëpunim me trojkën, Merkel: Nuk do të ketë anulim të borxheve greke
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka përjashtuar sot të gjitha mundësitë për anulimin e borxhit të Greqisë.   Ajo e ka bërë të ditur këtë gjatë një interviste për gazetën gjermane "Hamburger Abendblatt".    "Ka pasur një lehtësim vullnetar të borxhit nga kreditorë privatë, ndërkohë që bankat kanë fshirë miliarda dollarë nga borxhi i saj. Unë nuk...

Durrës, kërkesa të larta qytetarësh për vetëdeklarimet e objekteve, ALUIZNI u jep kohë deri më 2 shkurt

Durrës, kërkesa të larta qytetarësh për vetëdeklarimet e objekteve, ALUIZNI u jep kohë deri më 2 shkurt
Është shtyrë afati për vetëdeklarimet e objekteve pa leje nga ALUIZNI, në qytetin bregdetar të Durrësit. Kjo për shkak të numrit të lartë të kërkesave të qytetarëve.   Ndërkohë, afati për bërjen e vetëdeklarimeve për të gjithë të interesuarit është deri më 2 shkurt.   Më parë ishte vendosur data 31 janar, ndërsa është njoftuar nga zyrat e ALUIZNI në këtë qytet për...
Reshjet përkeqësojnë situatën në jug të vendit, përmbyten rrugët e Vlorës e Gjirokastrës, disa zona pa energji
Bushati dhe Gjiknuri në Qipro: Shqipëria e pasur me burime natyrore, ftojmë bizneset tuaja të investojnë
Progresi në reforma dhe zhvillimi ekonomik, BERZH vlerëson maksimalisht Shqipërinë, me 4+
Refuzimi i Greqisë për bashkëpunim me trojkën, Merkel: Nuk do të ketë anulim të borxheve greke
Durrës, kërkesa të larta qytetarësh për vetëdeklarimet e objekteve, ALUIZNI u jep kohë deri më 2 shkurt

Video

9-vjeçarja nga Kosova që mrekulloi Francën, mediat franceze: Ringjalli këngën klasike parisiene (VIDEO)
Rama në fb: Puna në QSUT vazhdon, ndryshime reale (VIDEO)
Ja pamjet e 19-vjeçarit që hyn në televizion, i kërcënoi me armë lodre për të ndërprerë programin
Holandë, të shtëna armësh në televizionin kombëtar, arrestohet autori (VIDEO)
Ora e Tokës lançon fushatën e vitit 2015 me thirrjen e personaliteteve botërore
Tallen serbët: Ja si e trukojnë ndeshjen shqiptarët (VIDEO)
Spanjë, video-ja e rrëzimit të avionit me drogë, vdiq piloti shqiptar, major në FA
Shokuese, ISIS i pret kokën një personi në prani të fëmijëve
Protesta në Kosovë, polici godet Albin Kurtin (VIDEO)
Policia në Kosovë përdor ujë për të larguar protestuesit (VIDEO/FOTO)
Spanjë, rrëzohet një avion, humbin jetën 10 persona (VIDEO)
Ibrahimoviç tregohet arrogant, ofendon kundërshtarin teksa i shikon fanellën: Kush dreqin je ti
Çfarë bashkëpunimi! Rihanna, Kanye West& Paul McCartney së shpejti me një këngë (VIDEO)
Braçe publikon këngën "Bella Ciao", përshëndet Tsipras (VIDEO)
Sulmet në Ukrainë,ja si fluturonin raketat mbi qytetin Mariupol (VIDEO)
Goditi 2 futbollistë, ja në sa ndeshje mund të mungojë Ronaldo (VIDEO)