Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
  • Akuzat e PD për dhunimin e një qytetari, MB: Synimi i opozitës të hedh baltë mbi punën e Policisë së Shtetit
  • Greva studentëve, MAS: Ministria i është gjendur pranë çdo studenti
  • Gjendet një granatë dore tek "Porcelani", forcat xheniere rrethojnë zonën
  • Protestat e qytetarëve, reagon Paloka: Janë dhunuar dhe poshtëruar, policët të mos zbatojnë urdhrat e Ramës dhe Tahirit, do mbajnë përgjegjësi
  • Studentët e infermierisë denoncojnë dhunën e policisë ndaj tyre
  • Greva e studentëve, Basha: Rama s'ka ndërmend të japë zgjidhje, oferta e tij e vetme është dhuna
  • Ndërtimi i pallatit 7 katësh në Lushnjë, banorët: 80 cm larg nga banesat tona
  • Vdekja e foshnjës në çerdhe, mjekësia ligjore: Ishte natyrale

Akuzat e PD për dhunimin e një qytetari, MB: Synimi i opozitës të hedh baltë mbi punën e Policisë së Shtetit

Akuzat e PD për dhunimin e një qytetari, MB: Synimi i opozitës të hedh baltë mbi punën e Policisë së Shtetit
Ministria e Brendshme ka reaguar pas deklaratave të Partisë Demokratike se policia ka ushtruar dhunë ndaj një qytetari.   Sipas ministrisë, shtetasi Orest Deda është shoqëruar në Komisariatin Nr.5 të Tiranës në datë 28.02.2015, i akuzuar se ka marrë pjesë në protestë të paligjshme në Kamëz.   Ministria thekson se pasi janë kryer veprimet procedurale për këtë shtetas...

Thaçi vizitë dy ditore në Berlin, takime me deputetë dhe zyrtarë gjermanë

Thaçi vizitë dy ditore në Berlin, takime me deputetë dhe zyrtarë gjermanë
Zëvendës/kryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi, me ftesë të homologut të tij gjerman, për dy ditë radhazi do të qëndrojë në Berlin.   Mundësitë e thellimit të bashkëpunimit bilateral për zhvillimin e Kosovës dhe bashkëpunimi rajonal e ndërkombëtar, do të jenë temat kryesore të diskutimit ndërmjet zëvendëskryeministrit Thaçi dhe autoriteteve...

Supersfida Roma-Juventus, Alegri: E rëndësishme, por jo vendimtare, nuk do rrezikoj me Vidalin dhe Pogbanë

Supersfida Roma-Juventus, Alegri: E rëndësishme, por jo vendimtare, nuk do rrezikoj me Vidalin dhe Pogbanë
Ditën e hënë për të gjithë sportadashësit do të luhet supersfida e javës në Serie A, ajo midis dy ekipeve të kreut, Romës dhe Juventusit, nga e cila varet edhe titulli për Skudeton, edhe pse Juvja e Alegrit është 9 pikë para ekipit të Garsias.   Alegri ka folur për gjendjen në të cilën ndodhen dy futbollistë shumë të rëndësishëm të Juventusit si Paul Pogba dhe Arturo...

Akuzat e Bashës, reagon Balla: Kërcënon policinë dhe shantazhon Prokurorinë, i padënuari për vrasjen e 4 shqiptarëve i shmangej hetimit me raporte mjekësore

Akuzat e Bashës, reagon Balla: Kërcënon policinë dhe shantazhon Prokurorinë, i padënuari për vrasjen e 4 shqiptarëve i shmangej hetimit me raporte mjekësore
Pas akuzave që kreu i opozitës bëri më parë për ndalimin e grevës së studentëve nga policia, ka reaguar deputeti socialist, Taulant Balla.   Balla në profilin e tij në facebook, ka shkruajtur se Basha kërcënon policinë dhe shantazhon Prokurorinë, ndërsa vetë është i akuzuar dhe i padënuar për vrasjen e 4 shqiptarëve. Më tej deputeti socialist, thekson se kreu i opozitës i...

ISIS rrëmbeu 200 të krishterë, do lirojë vetëm 29 prej tyre, mes pengjeve ndodhen gra, fëmijë dhe të moshuar

ISIS rrëmbeu 200 të krishterë, do lirojë vetëm 29 prej tyre, mes pengjeve ndodhen gra, fëmijë dhe të moshuar
Militantët e Shtetit Islamikë rrëmbyen një javë më parë 200 të krishterë, ndërsa Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut bëri të ditur se kalifati islamik i ISIS-it do të lirojë vetëm 29 prej tyre.   Por, në grupin e pengjeve janë rreth 200 persona dhe fati më i madh i shumicës së tyre mbetet ende në dorë të xhihadit. Numri i pengjeve është rritur në mënyrë të...
Akuzat e PD për dhunimin e një qytetari, MB: Synimi i opozitës të hedh baltë mbi punën e Policisë së Shtetit
Thaçi vizitë dy ditore në Berlin, takime me deputetë dhe zyrtarë gjermanë
Supersfida Roma-Juventus, Alegri: E rëndësishme, por jo vendimtare, nuk do rrezikoj me Vidalin dhe Pogbanë
Akuzat e Bashës, reagon Balla: Kërcënon policinë dhe shantazhon Prokurorinë, i padënuari për vrasjen e 4 shqiptarëve i shmangej hetimit me raporte mjekësore
ISIS rrëmbeu 200 të krishterë, do lirojë vetëm 29 prej tyre, mes pengjeve ndodhen gra, fëmijë dhe të moshuar

Video

Kinë, vëllai vret aksidentalisht motrën me fishekzjarr, ndërron jetë vogëlushja
Ja pse nuk duhet të shkruani në telefon teksa jeni duke ecur, mund t'ju ndodhë edhe juve
Rama kthehet tek pasioni i vjetër, shënon tre pikësh (VIDEO)
Irak, banditët e ISIS sulmojnë muzeun e Mosulit, shkatërrojnë statujat e lashta (VIDEO)
Shaqiri dëgjon kryesisht këngë shqip (VIDEO)
Propaganda dhe vrasjet e ISIS treguar përmes snajperit(VIDEO)
Nejmar zihet me një tifoz të Mançester Sitit (VIDEO)
Suarez nuk e harron zakonin, kafshon sërish edhe në Ligën e Kampioneve
Ishin duke ecur në trotuar, një gropë "rrëmben" brenda çiftin koreano-jugor
Vepër e ndryshimit të klimës? Shkencëtaret zbulojnë 4 gropa të reja në Rusinë veriore (VIDEO)
Do ishte goli më i bukur i vitit, shtylla pengesa e tij (VIDEO)
3-vjeçarja "pushton" Youtube, merr 4 milionë klikime në 3 ditë teksa reciton me zell betimet e Taekwondo
3-vjeçarja "pushton" Youtube, merr 4 milionë klikime në 3 ditë teksa reciton me zell betimet e Taekwondo
3-vjeçarja "pushton" Youtube, merr 4 milionë klikime në 3 ditë teksa reciton me zell betimet e Taekwondo
ISIS mbyll pengjet në kafaz, i nxjerrë "paradë" mes turmës para ekzekutimit
Granit Xhaka respekton tifozët me flamur shqiptar (VIDEO)