Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
  • Grabitet marketi në Kamëz, 3 persona të maskuar marrin xhiron ditore nën kërcënimin e armës
  • Nebiaj: Bani po mbahet në ambiente sekrete pa avokat, denoncojmë procedurat që ndiqen ndaj tij
  • Ultimatumi i Nikollës, 50 studentët e transferuar të mjekësisë i rikthehen grevës për uljen e tarifave, fillon montimi i çadrave
  • Akuzat e Doshit, reagon Vasili: Berisha të mos nxitohet, të mos ngrohë vezët e krimit
  • "Misto Mame", 20 persona kërcënojnë hedhjen nga pallati 9-katësh: Ndërtuesi na mashtroi me kontratën
  • Çështja Doshi, Presidenti takim të mbyllur me Kryeprokurorin Llalla, i kërkon zbardhjen e ngjarjes, në fokus atentati ndaj Doshit
  • Legalizimet, Rama në Vlorë: Proces me rëndësi kombëtare, qytetarët hoqën bukën e gojës për të ndërtuar banesat, PD bombardoi situatën
  • Berisha: Rama, xheloz për miqësinë Doshi-Meta

Deklarata e biznesmenit Rama, reagon Braho: Kunati i Berishës i devijon faktit, Doshi e akuzoi si pagues për atentatin

Deklarata e biznesmenit Rama, reagon Braho: Kunati i Berishës i devijon faktit, Doshi e akuzoi si pagues për atentatin
Pas deklaratës së biznesmenit Agim Rama, ka reaguar deputeti i LSI dhe njëkohësisht kreu i Komisionit të Sigurisë, Spartak Braho.   Sipas Brahos, kunati i Berishës i devijon faktit, pasi Doshi e ka akuzuar atë si pagues për atentatin.   "Kunati i Berishës i devijon faktit. Doshi akuzoi kunatin e Berishës si pagues për atentatin", është shprehur deputeti i...

Grabitet marketi në Kamëz, 3 persona të maskuar marrin xhiron ditore nën kërcënimin e armës

Grabitet marketi në Kamëz, 3 persona të maskuar marrin xhiron ditore nën kërcënimin e armës
3 persona të maskuar kanë grabitur një market në Kamëz të kryeqytetit.   Mësohet se ata kanë marrë xhiron ditore të supermarketit, duke u larguar me shpejtësi në drejtim të Laknasit.   Dyshohet se supermarketi është vjedhur me armë zjarri. Ndërkohë, policia është vënë në kërkim të autorëve.     

Ultimatumi i Nikollës, 50 studentët e transferuar të mjekësisë i rikthehen grevës për uljen e tarifave, fillon montimi i çadrave

Ultimatumi i Nikollës, 50 studentët e transferuar të mjekësisë i rikthehen grevës për uljen e tarifave, fillon montimi i çadrave
Studentët e transferuar të mjekësisë i janë rikthyer sërish grevës së urisë. Greva e studentëve ka rinisur pas ultimatumit të Ministres së Arsimit, Lindita Nikolla.   Ndërkohë, studentët kanë filluar me montimin e çadrave, duke i qëndruar të vendosur kërkesës së tyre për uljen e tarifave.   Mësohet se në grevë do të jenë 50 studentë të ardhur nga universitetet...

Ngjela: Përjashtimi i Doshit me kërkesë të SHBA, Prokuroria të kërkojë ndihmën e FBI për hetimet

Ngjela: Përjashtimi i Doshit me kërkesë të SHBA, Prokuroria të kërkojë ndihmën e FBI për hetimet
Avokati i njohur Spartak Ngjela ka deklaruar se çështja e akuzave të deputetit të përjashtuar Tom Doshi mund të zgjidhet vetëm duke kërkuar ndihmë nga FBI. I ftuar në një media, Ngjela ka folur mbi zhvillimet e fundit politike.   "Për këtë çështje duhet kërkuar FBI, sepse në këtë vend pasurohen gjyqtarët dhe prokurorët. Edhe nëse ka ndonjë prokuror të vendosur, atë e...

Meta fton për vizitë homologen serbe, kryeparlamentarja Gojkoviç nesër në Tiranë, priten takime të rëndësishme

Meta fton për vizitë homologen serbe, kryeparlamentarja Gojkoviç nesër në Tiranë, priten takime të rëndësishme
Me ftesë të Kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta, do të vijë për një vizitë në Tiranë, Kryetarja e Parlamentit të Serbisë, Maja Gojkoviç.   Kryeparlamentari Meta do të presë më datë 4 mars 2015, në orën 10:00 në një takim në Kryesinë e Kuvendit, Kryetaren e Parlamentit të Serbisë, Maja Gojkoviç dhe delegacionin që e shoqëron.   Pas takimit do të ketë edhe një prononcim...
Deklarata e biznesmenit Rama, reagon Braho: Kunati i Berishës i devijon faktit, Doshi e akuzoi si pagues për atentatin
Grabitet marketi në Kamëz, 3 persona të maskuar marrin xhiron ditore nën kërcënimin e armës
Ultimatumi i Nikollës, 50 studentët e transferuar të mjekësisë i rikthehen grevës për uljen e tarifave, fillon montimi i çadrave
Ngjela: Përjashtimi i Doshit me kërkesë të SHBA, Prokuroria të kërkojë ndihmën e FBI për hetimet
Meta fton për vizitë homologen serbe, kryeparlamentarja Gojkoviç nesër në Tiranë, priten takime të rëndësishme

Video

Ups ndodh përsëri! Britney Spears i bien paruket në skenë (VIDEO)
Tifozi futet në fushë dhe kalon tek pankina e Ronaldinjos, e përqafon (VIDEO)
Rusi, zbulohen momentet e vrasjes së Boris Nemtsov (VIDEO)
Policia ndërpret grevën te Mjekësia, studentët: U dhunuam (VIDEO)
Kinë, vëllai vret aksidentalisht motrën me fishekzjarr, ndërron jetë vogëlushja
Ja pse nuk duhet të shkruani në telefon teksa jeni duke ecur, mund t'ju ndodhë edhe juve
Rama kthehet tek pasioni i vjetër, shënon tre pikësh (VIDEO)
Irak, banditët e ISIS sulmojnë muzeun e Mosulit, shkatërrojnë statujat e lashta (VIDEO)
Shaqiri dëgjon kryesisht këngë shqip (VIDEO)
Propaganda dhe vrasjet e ISIS treguar përmes snajperit(VIDEO)
Nejmar zihet me një tifoz të Mançester Sitit (VIDEO)
Suarez nuk e harron zakonin, kafshon sërish edhe në Ligën e Kampioneve
Ishin duke ecur në trotuar, një gropë "rrëmben" brenda çiftin koreano-jugor
Vepër e ndryshimit të klimës? Shkencëtaret zbulojnë 4 gropa të reja në Rusinë veriore (VIDEO)
Do ishte goli më i bukur i vitit, shtylla pengesa e tij (VIDEO)
3-vjeçarja "pushton" Youtube, merr 4 milionë klikime në 3 ditë teksa reciton me zell betimet e Taekwondo