Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
  • Tiranë, ndërron jetë foshnja 14-muajsh në çerdhe, u dërgua i pajetë në Urgjencën e Pediatrisë
  • Sistemi i Drejtësisë, Naço: Reformim për Gjykatën e Lartë, Prokurorinë e Përgjithshme, Këshillin e Lartë të Drejtësisë dhe Shkollën e Magjistraturës
  • Ndihmoi në zbardhjen e skandalit në Gjykatën e Pukës, përjashtohet nga vuajtja e dënimit Pal Pjetri në Shkodër
  • Ministri Naço takon ambasadorin turk, Hidayet Bayraktar: Luftë të përbashkët kundër krimit dhe terrorizmit
  • Klos, aksidentohet për vdekje një 5-vjeçare, po kalonte në anën tjetër të rrugës
  • Falja e kamatëvonesave dhe lidhja e aktmarrëveshjeve, shtyhet deri më 31 mars afati i fundit, Gjiknuri: Qytetarët i janë përgjigjur pozitivisht qeverisë
  • Raporti, MF: Të ardhurat në janar 26.4 mld lekë, realizimi 103.7%
  • Tiranë, tentohet të grabitet një argjendari te rruga e "Dibrës"

Shqipëria marrëveshje për pensionet me Rumaninë, Veliaj: Përfitojnë rreth 5 mijë shqiptarë kontributet e sigurimeve shoqërore

Shqipëria marrëveshje për pensionet me Rumaninë, Veliaj: Përfitojnë rreth 5 mijë shqiptarë kontributet e sigurimeve shoqërore
Rreth pesë mijë shtetasve shqiptarë që jetojnë dhe punojnë në Rumani do t’u njihen kontributet e sigurimeve shoqërore për të përfituar pension. Këtë mundësi e krijon marrëveshja “Për mbrojtjen Shoqërore”e nënshkruar sot në Bukuresht nga Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj, dhe Ministrja e Punës, Familjes, Mbrojtjes Sociale dhe të Moshuarve...

Tiranë, ndërron jetë foshnja 14-muajsh në çerdhe, u dërgua i pajetë në Urgjencën e Pediatrisë, nuk dihen shkaqet

Tiranë, ndërron jetë foshnja 14-muajsh në çerdhe, u dërgua i pajetë në Urgjencën e Pediatrisë, nuk dihen shkaqet
Një fëmijë vetëm 14-muajsh ka ndërruar jetë në një çerdhe të kryeqytetit. Mësohet se foshnja është dërguar i pajetë në Urgjencën e Pediatrisë.   Ngjarja ka ndodhur para një ore, ndërsa nuk dihen shkaqet, që sollën vdekjen e fëmijës. Ndërkohë, janë njoftuar familjarët e të voglit.   Ndërsa, trupi i pajetë ndodhet në Institutin e Mjekësisë Ligjore.   

Ngjarje e rëndë në SHBA, 36-vjeçari vret me armë zjarri 7 persona, pastaj vetëvritet

Ngjarje e rëndë në SHBA, 36-vjeçari vret me armë zjarri 7 persona, pastaj vetëvritet
Një 36-vjeçar ka lënë të vrarë 7 persona, duke i qëlluar me armë zjarri. Më pas ai ka vrarë edhe veten.   Ngjarja ka ndodhur në Misuri të SHBA. Mësohet se vrasjet kanë ndodhur në vende të ndryshme të Misurit.   Ndërkohë, policia ka mbërritur në vendngjarje dhe ka nisur hetimet.       

Ndihmoi në zbardhjen e skandalit të kreut të Gjykatës Pukë, përjashtohet nga vuajtja e dënimit Pal Pjetri në Shkodër

Ndihmoi në zbardhjen e skandalit të kreut të Gjykatës Pukë, përjashtohet nga vuajtja e dënimit Pal Pjetri në Shkodër
Gjykata e Shkodër ka hequr dënimin me burg për shtetasin Pal PJetri, për shkak të ndihmës që i ka dhënë drejtësisë.   Mësohet se Pjetri ka ndihmuar në zbardhjen e skandalit me kreun e Gjykatës Pukë. Ai ndihmoi në zbardhjen e disa veprimeve korruptive të ish-kreut të kësaj Gjykate.   Për këtë arsye, Gjykata e Shkodrës ka hequr dënimin me 1 vit burg për këtë shtetas,...

Sistemi i Drejtësisë, Naço takim me ambasadorin turk: Do t'i nënshtrohet reformimit Prokuroria, KLD, Gjykata e Lartë e Magjistratura

Sistemi i Drejtësisë, Naço takim me ambasadorin turk: Do t'i nënshtrohet reformimit Prokuroria, KLD, Gjykata e Lartë e Magjistratura
Ministri i Drejtësisë priti sot në një takim zyrtar Ambasadorin e Turqisë në Shqipëri, Hidayet Bayraktar. Gjatë takimit është vlerësuar me nota pozitive bashkëpunimi i deritanishëm në fusha të rëndësishme mes tyre edhe sistemi i drejtësisë.   Ministri Naço e ka njohur Ambasadorin Bayraktar me procesin reformues që ka nisur në sistemin e drejtësisë, ndërsa theksoi se një...
Shqipëria marrëveshje për pensionet me Rumaninë, Veliaj: Përfitojnë rreth 5 mijë shqiptarë kontributet e sigurimeve shoqërore
Tiranë, ndërron jetë foshnja 14-muajsh në çerdhe, u dërgua i pajetë në Urgjencën e Pediatrisë, nuk dihen shkaqet
Ngjarje e rëndë në SHBA, 36-vjeçari vret me armë zjarri 7 persona, pastaj vetëvritet
Ndihmoi në zbardhjen e skandalit të kreut të Gjykatës Pukë, përjashtohet nga vuajtja e dënimit Pal Pjetri në Shkodër
Sistemi i Drejtësisë, Naço takim me ambasadorin turk: Do t'i nënshtrohet reformimit Prokuroria, KLD, Gjykata e Lartë e Magjistratura

Video

Rama kthehet tek pasioni i vjetër, shënon tre pikësh (VIDEO)
Irak, banditët e ISIS sulmojnë muzeun e Mosulit, shkatërrojnë statujat e lashta (VIDEO)
Shaqiri dëgjon kryesisht këngë shqip (VIDEO)
Propaganda dhe vrasjet e ISIS treguar përmes snajperit(VIDEO)
Nejmar zihet me një tifoz të Mançester Sitit (VIDEO)
Suarez nuk e harron zakonin, kafshon sërish edhe në Ligën e Kampioneve
Ishin duke ecur në trotuar, një gropë "rrëmben" brenda çiftin koreano-jugor
Vepër e ndryshimit të klimës? Shkencëtaret zbulojnë 4 gropa të reja në Rusinë veriore (VIDEO)
Do ishte goli më i bukur i vitit, shtylla pengesa e tij (VIDEO)
3-vjeçarja "pushton" Youtube, merr 4 milionë klikime në 3 ditë teksa reciton me zell betimet e Taekwondo
3-vjeçarja "pushton" Youtube, merr 4 milionë klikime në 3 ditë teksa reciton me zell betimet e Taekwondo
3-vjeçarja "pushton" Youtube, merr 4 milionë klikime në 3 ditë teksa reciton me zell betimet e Taekwondo
ISIS mbyll pengjet në kafaz, i nxjerrë "paradë" mes turmës para ekzekutimit
Granit Xhaka respekton tifozët me flamur shqiptar (VIDEO)
Dubai, ndërtesa më e lartë përfshihet nga flakët, mijëra të evakuuar (VIDEO)
Korçë, policia rreh qytetarin në prezencën e zv/drejtorit (VIDEO)