Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Forecast

Berat, Albania

08/27/2014 - 11:00

Clear skyNorth-northwest, Light air, 0.7 m/s30°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0128 bar

Durrës, Albania

08/27/2014 - 11:00

Clear skySouth, Light air, 1.2 m/s28°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0117 bar

Korçë, Albania

08/27/2014 - 11:00

Clear skyWest-northwest, Light breeze, 2.2 m/s28°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0139 bar

Kukës, Albania

08/27/2014 - 11:00

Clear skyWest-southwest, Light breeze, 2.4 m/s29°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0136 bar

Shkodër, Albania

08/27/2014 - 08:00

Clear skyNorth-northeast, Light air, 1.1 m/s22°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0120 bar

Tirana, Albania

08/27/2014 - 11:00

KlarværSør, Flau vind, 0.6 m/s29°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0120 bar

Vlorë, Albania

08/27/2014 - 11:00

Clear skyNorthwest, Light air, 0.3 m/s31°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0117 bar

Weather forecast from yr.no.

Jep dorëheqjen Zyhdi Dajti pas përplasjeve me policinë dhe kritikave të Ramës, në krye të INUK, Dallëndyshe Bici

Jep dorëheqjen Zyhdi Dajti pas përplasjeve me policinë dhe kritikave të Ramës, në krye të INUK, Dallëndyshe Bici
Tre ditë pasi kryeministri Edi Rama shprehu pakënaqësinë e thellë për performancën e INUK dhe paralajmëroi shkrirjen e kësaj strukture, kreu i Inspektoratit Ndërtimor Urbanistik Kombëtar, Zyhdi Dajti, ka paraqitur dje dorëheqjen nga institucioni që drejtonte prej afro 11 muajsh. Vendimi i beftë i Dajtit duket se është reflektim i kritikave të kryeministrit Edi Rama, i cili...

Procedohet polici që ndoqi vrasësit e Santos, Artan Didi: Duhen hetuar grupet kriminale që kanë lidhje me bankat

 Procedohet polici që ndoqi vrasësit e Santos, Artan Didi: Duhen hetuar grupet kriminale që kanë lidhje me bankat
Shkarkohet nga detyra efektivi i Policisë së Shtetit, Tonin Qepuri, polici i vetëm që ndoqi me motor dy vrasësit e ish biznesmenit, Artan Santo. Ndaj policit Tonin Qepuri, i cili duket dhe në kamerën e sigurisë së bankës, është vendosur procedimi disiplinor për shkelje të rëndë, në kuadër të masave të rënda disiplinore ndaj punonjësve të Policisë së Tiranës për ngjarjen e...

Shenasi Rama: Kush shkel interesat delikate të parisë së Tiranës eliminohet si Azem Hajdari, Artan Santo dhe Sokol Olldashi, ja pse mbrohet Fullani

Shenasi Rama: Kush shkel interesat delikate të parisë së Tiranës eliminohet si Azem Hajdari, Artan Santo dhe Sokol Olldashi, ja pse mbrohet Fullani
Veprimtari dhe Lideri i Lëvizjes së Dhjetorit ‘90, Shinasi Rama, gjatë një interviste për gazetën “SOT”, shprehet se rruga e gjatë e tranzicionit shqiptar është rruga drejt Rrethit të Ferrit, e cila po i çon shqiptarët në skllavërim, zvetënim dhe degjenerim moral, ndërsa shtet-kombin drejt shkatërrimit. Rama identifikon parinë e Tiranës, pra elitën aktuale...

Skandali, Ardian Fullani dhe inspektori i përgjithshëm mashtruan Kuvendin për veprimtarinë, BSH jashtë kontrollit

Skandali, Ardian Fullani dhe inspektori i përgjithshëm mashtruan Kuvendin për veprimtarinë, BSH jashtë kontrollit
Thellohet skandali, arbitrariteti, arroganca, papërgjegjshmëria dhe paligjshmëria në Bankën e Shqipërisë, e cila tashmë ka marrë konturet dhe trajtën e një organizate të mirfilltë kriminale. Guvernatori i Bankës së Shqipërisë ka mashtruar Kuvendin e Shqipërisë, që nga viti 2009, lidhur me veprimtarinë e Bankës Qendrore, duke fshehur të dhënat dhe aferat, nën petkun e sekretit...

Kuvendi nis nesër me urgjencë punimet për rrëzimin e dekreteve të Nishanit dhe çështjen “Fullani”, ja agjenda

 Kuvendi nis nesër me urgjencë punimet për rrëzimin e dekreteve të Nishanit dhe çështjen “Fullani”, ja agjenda
Kthimi i reformave kryesore të qeverisë nga Presidenti Bujar Nishani me urdhër të Sali Berishës, si dhe plasja e skandalit më të rëndë në pluralizmin shqiptar në Bankën e Shqipërisë, ka vënë në lëvizje Kuvendin e Shqipërisë duke nisur me urgjencë punimet, ndryshe nga sa ishte paralajmëruar për afatet kohore kur do të niste sesioni i ri parlamentar. Pas paralajmërimit të prerë...
Jep dorëheqjen Zyhdi Dajti pas përplasjeve me policinë dhe kritikave të Ramës, në krye të INUK, Dallëndyshe Bici
 Procedohet polici që ndoqi vrasësit e Santos, Artan Didi: Duhen hetuar grupet kriminale që kanë lidhje me bankat
Shenasi Rama: Kush shkel interesat delikate të parisë së Tiranës eliminohet si Azem Hajdari, Artan Santo dhe Sokol Olldashi, ja pse mbrohet Fullani
Skandali, Ardian Fullani dhe inspektori i përgjithshëm mashtruan Kuvendin për veprimtarinë, BSH jashtë kontrollit
 Kuvendi nis nesër me urgjencë punimet për rrëzimin e dekreteve të Nishanit dhe çështjen “Fullani”, ja agjenda

Video

Mercedes teston konkurrentin e BMW X6
Gafat e koordinatorit të PD
Monika Kryemadhi thërret në sfidën e akullit Edi Ramën
Sfida e kovës me ujë, ftohet edhe Edi Rama
Kjo ështe goditja e këndit më e keqe në histori
Braktisesh, kur nuk ke një Lamborghini
Irak, bombardohet ISIS nga SHBA
Rama: "Ja si e lanë thesarin e rrënjëve të atdheut shqiptaromëdhenjtë”
Ja Shkupi dhe cikloni “Branko”
Ivica Daçiç ja mer një kënge
Përgatitet sanduiçi më i madh i Amerikës Latine
Shembet ajsbergu, tmerrohet gruaja kanadeze
Një tornado në plazhin e Sarandës
Video ekskluzive e vrasjes së bankierit Artan Santo
Tmerruese, disa nga viktimat e pafajshme të tragjedisë së avionit malajzian
Velipojë, i riu ngacmon vajzën, sherr mes dy familjeve