Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
  • Akuzat e Tom Doshit, Meta firmos mocionin e PD për shkarkimin e tij
  • Ristani "godet" Tahirin: I përfshirë në krim, bën pazare e tregon përralla pas shpërthimit të mafies, të japë dorëheqjen
  • Takimi Rama-Gojkoviç: Dy vendet garantojnë stabilitet në rajon, qëllim anëtarësimi në BE
  • Hiqen lodrat te "Rruga e Kavajës", Bashkia: Nuk kam dhënë leje për ngritjen e një parku në qendër, pronari Çalliku: Kërkesën e ka aprovuar ME
  • Prokuroria ndalon Durim Bamin: Akuzohet për vrasje të mbetur në tentativë
  • Akuzat e Doshit, Tahiri: Doshi më tha se Berisha do hakmerrej për humbjen, akuzoi ish-shoferin e Fatmir Mediut si "porositës"
  • Durim Bami mohon të ketë marrë porosi për vrasjen e Doshit
  • Vlorë, shpërndante pensionet nëpër shtëpi, grabitet punonjësi i postës

Didi "pjesë" e atentatit të Doshit, reagon: Nuk kam takuar kurrë në zyrë Doshin e as ndonjë vrasës, aludime të pavend

Didi "pjesë" e atentatit të Doshit, reagon: Nuk kam takuar kurrë në zyrë Doshin e as ndonjë vrasës, aludime të pavend
Referuar disa keqkuptimeve të krijuara nga disa përfaqësues të caktuar të medias, e më pas nga një parti politike, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit,Artan. Didi, sqaron se nuk ka bërë kurrë ndonjë deklaratë për ndonjë media të caktuar rreth pretendimeve të Tom Doshit.    I pyetur nëpërmjet telefonit nga një gazetare nëse ka takuar në zyrën e tij zotin...

Shpërthen me telekomandë makina te "Komuna e Parisit, shoferi i shpëton eksplozivit

Shpërthen me telekomandë makina te "Komuna e Parisit, shoferi i shpëton eksplozivit
Një shpërthim me eksploziv ka ndodhur mbrëmjen e sotme në një makinë "Benz ML" të Komuna e Parisit.   Mësohet se shpërthimi ka ndodhur te kryqëzimi Dinamo, pranë stadiumit "Selman Stërmasi'.   Shpërthimi ka ndodhur me telekomandë, sapo shoferi ka hapur makinën me targa AA 948 AF.   Ndërsa, ky i fundit nuk është lënduar. Ndërkohë, policia ka...

"Tom Doshi", Meta "i gatshëm" për të lënë detyrën, firmos mocionin e PD për shkarkimin e tij

"Tom Doshi", Meta "i gatshëm" për të lënë detyrën, firmos mocionin e PD për shkarkimin e tij
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ka firmosur mocionin e dërguar dje nga Partia Demokratike, për shkarkimin e tij.   Opozita i ka kërkuar kryeparlamentarit Meta të japë dorëheqjen, pas akuzave nga deputeti Doshi për përfshirjen e tij në atentatin për vrasjen e dy deputetëve.   Në lidhje me këtë çështje, Kuvendi ka nisur procedurat për mocionin e PD, mbi shkarkimin e...

Ristani "godet" Tahirin: I përfshirë në krim, bën pazare e tregon përralla pas shpërthimit të luftës mes mafies, të japë dorëheqjen

Ristani "godet" Tahirin: I përfshirë në krim, bën pazare e tregon përralla pas shpërthimit të luftës mes mafies, të japë dorëheqjen
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, ka reaguar pas deklaratave të ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.   Ai ka akuzuar në mënyrë të drejtpërdrejtë ministrin Tahiri, si të përfshirë në ngjarjen me deputetin Tom Doshi. Sipas Ristanit, ministri Tahiri bën pazare e tregon përralla pas shpërthimit të luftës mes mafies.    Deklarata e...

Zbardhet takimi Rama-Gojkoviç: Dy vendet garantojnë stabilitet në rajon, qëllim anëtarësimi në BE

Zbardhet takimi Rama-Gojkoviç: Dy vendet garantojnë stabilitet në rajon, qëllim anëtarësimi në BE
Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka pritur në një takim Kryetaren e Kuvendit të Serbisë, Maja Gojkoviç.   Gjatë këtij takimi, ata kanë diskutuar për mundësinë e bashkëpunimit mes dy vendeve, duke vlerësuar bashkëpunimin në kuadër të procesit të Berlinit.   Ndërkohë, Rama dhe Gojkoviç kanë theksuar se dy vendet garantojnë stabilitet në rajon dhe qëllimi është...
Didi "pjesë" e atentatit të Doshit, reagon: Nuk kam takuar kurrë në zyrë Doshin e as ndonjë vrasës, aludime të pavend
Shpërthen me telekomandë makina te "Komuna e Parisit, shoferi i shpëton eksplozivit
"Tom Doshi", Meta "i gatshëm" për të lënë detyrën, firmos mocionin e PD për shkarkimin e tij
Ristani "godet" Tahirin: I përfshirë në krim, bën pazare e tregon përralla pas shpërthimit të luftës mes mafies, të japë dorëheqjen
Zbardhet takimi Rama-Gojkoviç: Dy vendet garantojnë stabilitet në rajon, qëllim anëtarësimi në BE

Video

Tom Doshi publikon videon me “vrasësin e paguar”: Ja e vërteta e frikshme për realitetin shqiptar, ja sa të sigurt e kemi jetën
gbjgghfhfu
E çuditshme, vajza 10-vjeçare regjistrohet në fakultet (VIDEO)
Ups ndodh përsëri! Britney Spears i bien paruket në skenë (VIDEO)
Tifozi futet në fushë dhe kalon tek pankina e Ronaldinjos, e përqafon (VIDEO)
Rusi, zbulohen momentet e vrasjes së Boris Nemtsov (VIDEO)
Policia ndërpret grevën te Mjekësia, studentët: U dhunuam (VIDEO)
Kinë, vëllai vret aksidentalisht motrën me fishekzjarr, ndërron jetë vogëlushja
Ja pse nuk duhet të shkruani në telefon teksa jeni duke ecur, mund t'ju ndodhë edhe juve
Rama kthehet tek pasioni i vjetër, shënon tre pikësh (VIDEO)
Irak, banditët e ISIS sulmojnë muzeun e Mosulit, shkatërrojnë statujat e lashta (VIDEO)
Shaqiri dëgjon kryesisht këngë shqip (VIDEO)
Propaganda dhe vrasjet e ISIS treguar përmes snajperit(VIDEO)
Nejmar zihet me një tifoz të Mançester Sitit (VIDEO)
Suarez nuk e harron zakonin, kafshon sërish edhe në Ligën e Kampioneve
Ishin duke ecur në trotuar, një gropë "rrëmben" brenda çiftin koreano-jugor