Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
  • Hiqen lodrat te "Rruga e Kavajës", Bashkia: Nuk kam dhënë leje për ngritjen e një parku në qendër, pronari Çalliku: Kërkesën e ka aprovuar ME
  • Prokuroria ndalon Durim Bamin: Akuzohet për vrasje të mbetur në tentativë
  • Akuzat e Doshit, Tahiri: Doshi më tha se Berisha do hakmerrej për humbjen, akuzoi ish-shoferin e Fatmir Mediut si "porositës"
  • Durim Bami mohon të ketë marrë porosi për vrasjen e Doshit
  • Vlorë, shpërndante pensionet nëpër shtëpi, grabitet punonjësi i postës
  • Puthja e fundit nga Marilyn Monroe
  • Akuzat e Doshit, Fufi: Ngjarja është shumë e rëndë, kërkon një hetim të thellë objektiv
  • Llalla transferon kryeprokurorin e Krimeve të Rënda, Eugen Becin, në vend të tij komandon Adnand Xholin

Hiqen lodrat te "Rruga e Kavajës", Bashkia: Nuk kam dhënë leje për ngritjen e parkut, pronari Çalliku: Kërkesën e ka aprovuar ME, po trajtohemi si banditë

Hiqen lodrat te "Rruga e Kavajës", Bashkia: Nuk kam dhënë leje për ngritjen e parkut, pronari Çalliku: Kërkesën e ka aprovuar ME, po trajtohemi si banditë
Bashkia e Tiranës është përplasur mbrëmjen e sotme me Presidentin e Shoqatës ës Lodrave për Fëmijë, Bashkim Çalliku. Kjo përplasje ka ardhur pas punës së nisur nga Insepktoriati Ndërtimor Urbanistik Vendor (INUV) dhe Policia për heqjen e lodrave te "Rruga e Kavajës".   Mësohet se në qendër janë mbledhur forca të shumta të Policisë Bashkiake dhe Policisë së...

Ndalohet Durim Bami, Prokuroria: Me interes për hetimin, akuzohet për vrasje të mbetur në tentativë

Ndalohet Durim Bami, Prokuroria: Me interes për hetimin, akuzohet për vrasje të mbetur në tentativë
Prokuroria e kryeqytetit ka ndaluar shtetasin Durim Bami, i cili dyshohet të jetë porositësi i vrasjes së deputetit Tom Doshi.   Sipas Prokurorisë, 36-vjeçari akuzohet për vrasje të mbetur në tentativë. Ndërkohë, Prokuroria ka njoftuar se ky person është me interes për hetimin.   "Bami konsiderohet person me interes për hetimin. Akuzohet për vrasje të mbetur në...

Mbledhja e Këshillit të Ministrave, krijohet 22 ha zonë e lirë ekonomike në Spitallë, kompensohen shpronësimet në aksin Rrëshen-Kalimash

Mbledhja e Këshillit të Ministrave, krijohet 22 ha zonë e lirë ekonomike në Spitallë, kompensohen shpronësimet në aksin Rrëshen-Kalimash
Këshilli i Ministrave ka vendosur në mbledhjen e sotme të shpallë si zonë të lirë ekonomike për 35 vjet, një zonë në Spitallë të Durrësit.   Zona ka një sipërfaqe prej 22 ha, në të cilën do të kryhen veprimtari prodhuese, tregtare, import-eksporti, shërbime dhe magazinim mallrash, si dhe veprimtari ndihmëse.   Gjithashtu, në mbledhjen e ditës së sotme të Këshillit të...

Hapja e dosjeve, OSBE mbështet projektligjin e Veliajt, rrëzon draftin e Doda-Idrizi: Nuk përmbush standardet ndërkombëtare

Hapja e dosjeve, OSBE mbështet projektligjin e Veliajt, rrëzon draftin e Doda-Idrizi: Nuk përmbush standardet ndërkombëtare
OSBE ka vlerësuar projektligjin e përpunuar nga qeveria jonë për hapjen e dosjeve, duke rrëzuar atë të përpiluar nga grupi i deputetëve Doda-Idrizi.    “Ne mbështesim draftin e paraqitur nga ministri Veliaj, sepse është në përputhje me dispozitat kushtetuese. Kurse drafti i deputetëve Doda-Idrizi është antikushtetues dhe nuk përmbush as standardet ndërkombëtare...

Partizani del me fitore nga Niko Dovana, kthen rezultatin ndaj Flamurtarit

Partizani del me fitore nga Niko Dovana, kthen rezultatin ndaj Flamurtarit
Partizani i Duros ka dalë me fitore nga Niko Dovana, një rezultat pozitiv të arritur me përmbysje përballë Flamurtarit. Nuk mungonin në Niko Dovana të Durrësit tifozët e kuq megjithëse jo në numër të jashtëzakonshëm. Në fushë, Duro rreshtonte në repartin e avancuar Vilën, Nexhipin dhe Mazrekajn në mbështetje të Fazlliut duke lënë në stol Racic.   Te Flamurtari, Ramella...
Hiqen lodrat te "Rruga e Kavajës", Bashkia: Nuk kam dhënë leje për ngritjen e parkut, pronari Çalliku: Kërkesën e ka aprovuar ME, po trajtohemi si banditë
Ndalohet Durim Bami, Prokuroria: Me interes për hetimin, akuzohet për vrasje të mbetur në tentativë
Mbledhja e Këshillit të Ministrave, krijohet 22 ha zonë e lirë ekonomike në Spitallë, kompensohen shpronësimet në aksin Rrëshen-Kalimash
Hapja e dosjeve, OSBE mbështet projektligjin e Veliajt, rrëzon draftin e Doda-Idrizi: Nuk përmbush standardet ndërkombëtare
Partizani del me fitore nga Niko Dovana, kthen rezultatin ndaj Flamurtarit

Video

gbjgghfhfu
E çuditshme, vajza 10-vjeçare regjistrohet në fakultet (VIDEO)
Ups ndodh përsëri! Britney Spears i bien paruket në skenë (VIDEO)
Tifozi futet në fushë dhe kalon tek pankina e Ronaldinjos, e përqafon (VIDEO)
Rusi, zbulohen momentet e vrasjes së Boris Nemtsov (VIDEO)
Policia ndërpret grevën te Mjekësia, studentët: U dhunuam (VIDEO)
Kinë, vëllai vret aksidentalisht motrën me fishekzjarr, ndërron jetë vogëlushja
Ja pse nuk duhet të shkruani në telefon teksa jeni duke ecur, mund t'ju ndodhë edhe juve
Rama kthehet tek pasioni i vjetër, shënon tre pikësh (VIDEO)
Irak, banditët e ISIS sulmojnë muzeun e Mosulit, shkatërrojnë statujat e lashta (VIDEO)
Shaqiri dëgjon kryesisht këngë shqip (VIDEO)
Propaganda dhe vrasjet e ISIS treguar përmes snajperit(VIDEO)
Nejmar zihet me një tifoz të Mançester Sitit (VIDEO)
Suarez nuk e harron zakonin, kafshon sërish edhe në Ligën e Kampioneve
Ishin duke ecur në trotuar, një gropë "rrëmben" brenda çiftin koreano-jugor
Vepër e ndryshimit të klimës? Shkencëtaret zbulojnë 4 gropa të reja në Rusinë veriore (VIDEO)