Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Forecast

Berat, Albania

08/27/2014 - 11:00

Clear skyNorth-northwest, Light air, 0.7 m/s30°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0128 bar

Durrës, Albania

08/27/2014 - 11:00

Clear skySouth, Light air, 1.2 m/s28°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0117 bar

Korçë, Albania

08/27/2014 - 11:00

Clear skyWest-northwest, Light breeze, 2.2 m/s28°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0139 bar

Kukës, Albania

08/27/2014 - 11:00

Clear skyWest-southwest, Light breeze, 2.4 m/s29°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0136 bar

Shkodër, Albania

08/27/2014 - 08:00

Clear skyNorth-northeast, Light air, 1.1 m/s22°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0120 bar

Tirana, Albania

08/27/2014 - 11:00

KlarværSør, Flau vind, 0.6 m/s29°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0120 bar

Vlorë, Albania

08/27/2014 - 11:00

Clear skyNorthwest, Light air, 0.3 m/s31°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0117 bar

Weather forecast from yr.no.

Meta-Baird: Shqipëria mirëpret shtimin e investimeve kanadeze në vend

Meta-Baird: Shqipëria mirëpret shtimin e investimeve kanadeze në vend
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta vlerësoi këtë vizitë të parë të një Ministri të Punëve të Jashtme të Kanadasë në Shqipëri duke theksuar se marrëdhëniet miqësore mes Shqipërisë dhe Kanadasë duhen konsoliduar më tej në të gjitha fushat me interes të ndërsjellë.    Kryetari i Kuvendit, Meta vuri në dukje bashkëpunimin e frytshëm ekonomik mes dy vendeve duke nënvizuar se...

Durrës, shkatërrohet rrjeti i prostitucionit, në pranga 7 persona

Durrës, shkatërrohet rrjeti i prostitucionit, në pranga 7 persona
Finalizohet nga antitrafiku i Policisë së Durrësit goditja e një rrjeti të shfrytëzimit dhe ushtrimit të prostitucionit; ndalohen në kuadër të hetimit 7 shtetas, shpallet në kërkim një i tetë dhe procedohen në gjendje të lirë 5 persona.   Operacioni policor i koduar “Klienti”  u finalizua nga Seksioni për Trafikun e Paligjshëm në orën 01.30 të datës 02.09...

Rama: Berisha rekord në not dhe në shpartallimin e rregullores së Kuvendit, Nishani po na godet në tre drejtime

Rama: Berisha rekord në not dhe në shpartallimin e rregullores së Kuvendit, Nishani po na godet në tre drejtime
Kryeministri Edi Rama ka ironizuar paraardhësin e tij, Sali Berisha, në fjalimin e tij të parë për këtë sesion të ri parlamentar. Gjatë fjalës së tij në Kuvend, Rama tha se Berisha shënon rekord në not dhe në shpartallimin e Rregullores së Kuvendit. Duke u ndalur në dekretet e kreut të shtetit, Rama akuzoi Nishanin se po godet mazhorancën në tre drejtime; reformën në drejtësi...

Plas sherri në SHQUP, Berisha kërcënon Topallin, Patozin, Dodën dhe aleatët se kundërshtuan bojkotin e Bashës

Plas sherri në SHQUP, Berisha kërcënon Topallin, Patozin, Dodën dhe aleatët se kundërshtuan bojkotin e Bashës
Plasaritet Partia Demokratike në ditën e parë të sesionit të ri parlamentar. Vetëm disa minuta pasi Lulzim Basha paralajmëroi cuname, protesta të fuqishme dhe një betejë me qeverinë si ajo e Napolonit në Vaterlo, cunami dhe tensioni ka shpërthyer në SHQUP, i kthyer sot në një fole grerëzash dhe në rrezik për pozitat e Lulzim Bashës. Pas fjalimit të Lulzim Bashës dhe largimit...

PS kërkon hetimin dhe ndëshkimin e Lulzim Bashës për vrasjet e 21 Janarit, ministri i vetëm në 100 vjet që vrau protestues

PS kërkon hetimin dhe ndëshkimin e Lulzim Bashës për vrasjet e 21 Janarit, ministri i vetëm në 100 vjet që vrau protestues
Shtohet tensioni mes mazhorancës dhe opozitës në fillim të sesionit parlamentar. Pak orë pasi Lulzim Basha paralajmëroi një cunam dhe një betejë me qeverinë si ajo e Napolonit në Vaterlo, Partia Socialiste ka kërkuar hetimin dhe ndëshkimin e Lulzim Bashës për vrasjen e katër qytetarëve të pafajshëm në demonstratën e 21 Janarit. Garda e Republikës, gjatë demonstratës së 21...
Meta-Baird: Shqipëria mirëpret shtimin e investimeve kanadeze në vend
Durrës, shkatërrohet rrjeti i prostitucionit, në pranga 7 persona
Rama: Berisha rekord në not dhe në shpartallimin e rregullores së Kuvendit, Nishani po na godet në tre drejtime
Plas sherri në SHQUP, Berisha kërcënon Topallin, Patozin, Dodën dhe aleatët se kundërshtuan bojkotin e Bashës
PS kërkon hetimin dhe ndëshkimin e Lulzim Bashës për vrasjet e 21 Janarit, ministri i vetëm në 100 vjet që vrau protestues

Video

Ja si i kalon pushimet Rihanna
Rihanna në Sardenja, kërcen duke pirë cigare
Kapet mat Zonja e Parë e Estonisë
Mercedes teston konkurrentin e BMW X6
Gafat e koordinatorit të PD
Monika Kryemadhi thërret në sfidën e akullit Edi Ramën
Sfida e kovës me ujë, ftohet edhe Edi Rama
Kjo ështe goditja e këndit më e keqe në histori
Braktisesh, kur nuk ke një Lamborghini
Irak, bombardohet ISIS nga SHBA
Rama: "Ja si e lanë thesarin e rrënjëve të atdheut shqiptaromëdhenjtë”
Ja Shkupi dhe cikloni “Branko”
Ivica Daçiç ja mer një kënge
Përgatitet sanduiçi më i madh i Amerikës Latine
Shembet ajsbergu, tmerrohet gruaja kanadeze
Një tornado në plazhin e Sarandës