Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
  • Trashësia e borës arrin në 40 cm, bllokohet autostrada në Kolsh, 5 borëpastruse në terren
  • Akuzat e Doshit, Berisha: Nëse më thërrasin në Prokurori, do të shkoj me kënaqësi
  • "Çështja Doshi", Meta ka konfirmuar se do të përgjigjet në Prokurori, konfirmon paraqitjen nesër në orën 08:00
  • Shqipëri-BE zhvillojnë takimin e radhës më 24 mars, konfirmohet nga Bushati dhe komisioneri Hahn
  • Dëshmia e Doshit, Prokuroria thërret për të dëshmuar Ramën, Metën, Berishën, Tahirin dhe disa zyrtarë të tjerë
  • “Doshi”, Basha: Didi-Tahiri përgënjeshtrojnë njëri-tjetrin, kërkojmë hetim të drejtë mbi çdo akuzë
  • Shfaqen problemet e para të studentëve grevistë, një vajzë e një djalë përfundojnë në spital
  • Tom Doshi del nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, shmang komunikimin me mediat

Rama nuk e mbështet grevën e studenteve: Janë ngelësa spektakolarë, kontratën e nënshkruan dhe e pranuan që në fillim

Rama  nuk e mbështet grevën e studenteve: Janë ngelësa spektakolarë, kontratën e nënshkruan dhe e pranuan që në fillim
Edi Rama në “Opinion” ka folur edhe për grevën ndaj studenteve, duke e quajtur atë jo të drejtë, pasi sipas tij, studentët që në fillim kanë firmosur dhe kanë pranuar kushtet e kontratës. Kryeministri ka shtuar se studentët grevistë janë "ngelësa spektakolarë", ndërsa ka theksuar edhe njëherë tjetër vendosmërinë e qeverisë për t’i shkuar deri në...

Reshjet tejmbushin Bovillën brenda ditës, UKT hap portat e lumit: Uji në pikën maksimale, problem dhe lumi i Tërkuzës

Reshjet tejmbushin Bovillën brenda ditës, UKT hap portat e lumit: Uji në pikën maksimale, problem dhe lumi i Tërkuzës
Reshjet e dendura të shiut gjatë ditës së sotme kanë bërë që Ndërmarrja  e Ujësjellës-Kanalizimeve Tiranë të hapë portën e shkarkimit në Ujëmbledhësin e Bovillës, nga i cili furnizohet me ujë të pijshëm një pjesë e mirë e Kryeqytetit.   UKT shprehet se hapja e portave të shkarkimit ka qenë e nevojshme, pasi niveli i ujit ka arritur në pikën maksimale. UKT thekson se...

Dyshohet për një të mbytur në lumin e Babrrusë, uji "përpin" trupin e 35-vjeçarit, nisin kërkimet

Dyshohet për një të mbytur në lumin e Babrrusë, uji "përpin" trupin e 35-vjeçarit, nisin kërkimet
Dyshohet se një person ka humbur jetën, pasi është mbytur në lumin e Babrrusë.   Dyshimet kanë lindur pas denoncimit të familjarëve të shtetasit Artan Rustemi, 35 vjeç. Ky i fundit dyshet të ketë mbetur i mbytur në lumin e kryeqytetit.   Ndërkohë, polumbarët e repartit RENEA kanë nisur kërkimet për gjetjen e trupit të 35-vjeçarit.  

Atentati, Tom Doshi jep detaje: Me vrasësin më prezantoi Mark Frroku, i bleva makinë të blinduar për t’i shpëtuar jetën, nuk kam armik tjetër përveç Metës

Atentati, Tom Doshi jep detaje: Me vrasësin më prezantoi Mark Frroku, i bleva makinë të blinduar për t’i shpëtuar jetën, nuk kam armik tjetër përveç Metës
Deputeti i përjashtuar nga Partia Socialiste, Tom Doshi, ka treguar versionin e tij mbi ngjarjen teksa ka qenë i ftuar në në një media. Ai ka zbuluar detaje të reja në lidhje me atentatin e pretenduar nga ai së është organizuar nga kreu i Kuvendit, Ilir Meta.   Gjatë një interviste për “Top Story” në Top Channel, Doshi ka thënë se ishte deputeti Mark Frroku...

Rama: Nuk ka pasur atentat ndaj tij, Doshi po aktron me një “kriminel”, nesër mund të thotë se pagues jam unë, ndaj duhet të zbulohen organizuesit

Rama: Nuk ka pasur atentat ndaj tij, Doshi po aktron me një “kriminel”, nesër mund të thotë se pagues jam unë, ndaj duhet të zbulohen organizuesit
Kryeministri Edi Rama po sqaron çështjen e deputetit Tom Doshi, i ftuar në një media. Kryeministri thekson se do të kryhen të gjitha hetimet në lidhje me kërcënimin për vrasje ndaj deputetit Doshi. Ndërkohë, Rama akuzon Doshin se nuk ka bërë një kallëzim, duke e ndaluar atë t'i drejtohet Prokurorisë.    "Jam përpjekur ta bind që historia e tij nuk ka bazë...
Rama  nuk e mbështet grevën e studenteve: Janë ngelësa spektakolarë, kontratën e nënshkruan dhe e pranuan që në fillim
Reshjet tejmbushin Bovillën brenda ditës, UKT hap portat e lumit: Uji në pikën maksimale, problem dhe lumi i Tërkuzës
Dyshohet për një të mbytur në lumin e Babrrusë, uji "përpin" trupin e 35-vjeçarit, nisin kërkimet
Atentati, Tom Doshi jep detaje: Me vrasësin më prezantoi Mark Frroku, i bleva makinë të blinduar për t’i shpëtuar jetën, nuk kam armik tjetër përveç Metës
Rama: Nuk ka pasur atentat ndaj tij, Doshi po aktron me një “kriminel”, nesër mund të thotë se pagues jam unë, ndaj duhet të zbulohen organizuesit

Video

Kore e Jugut, plagoset ambasadori i SHBA, Mark Lippert (VIDEO)
Tom Doshi publikon videon me “vrasësin e paguar”: Ja e vërteta e frikshme për realitetin shqiptar, ja sa të sigurt e kemi jetën
gbjgghfhfu
E çuditshme, vajza 10-vjeçare regjistrohet në fakultet (VIDEO)
Ups ndodh përsëri! Britney Spears i bien paruket në skenë (VIDEO)
Tifozi futet në fushë dhe kalon tek pankina e Ronaldinjos, e përqafon (VIDEO)
Rusi, zbulohen momentet e vrasjes së Boris Nemtsov (VIDEO)
Policia ndërpret grevën te Mjekësia, studentët: U dhunuam (VIDEO)
Kinë, vëllai vret aksidentalisht motrën me fishekzjarr, ndërron jetë vogëlushja
Ja pse nuk duhet të shkruani në telefon teksa jeni duke ecur, mund t'ju ndodhë edhe juve
Rama kthehet tek pasioni i vjetër, shënon tre pikësh (VIDEO)
Irak, banditët e ISIS sulmojnë muzeun e Mosulit, shkatërrojnë statujat e lashta (VIDEO)
Shaqiri dëgjon kryesisht këngë shqip (VIDEO)
Propaganda dhe vrasjet e ISIS treguar përmes snajperit(VIDEO)
Nejmar zihet me një tifoz të Mançester Sitit (VIDEO)
Suarez nuk e harron zakonin, kafshon sërish edhe në Ligën e Kampioneve