Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
 • Axhenda e Kuvendit, mazhoranca plan për zëvendësimin e Elivar Golemit, rrëzimin e dekretit të Nishanit dhe ndryshimin e Kodit Zgjedhor
 • Rama në Rumani, firmos marrëveshjet për integrimin dhe njohjen e pensioneve, përfitojnë 5 mijë shqiptarë
 • Ministria e Arsimit kërcënon për doktoraturat e Henri Çilit, 21 pyetje për bllokadën e universiteteve publike
 • Raporti, 1800 mjekë pa kredite, Beqaj i fton në provim, ndryshe humbin vendin e punës
 • Grupi i Topallit refuzon Arben Imamin në Shkodër: Në ’97 udhëhoqi mbi tank kryengritjen komuniste kundër PD
 • PD çon mandatin e Kokëdhimës në Kushtetuese: Shkeli 150 herë Kushtetutën
 • Paskal Milo: Rebelimi në PS fenomen apo rast i veçantë, kostot politike të reformave, Rama braktisi aleatët
 • Pritet përjashtimi i Tom Doshit nga PS, Rama porosi deputetëve nga Brukseli, kërkon pjesëmarrje të plotë në mbledhjen e grupit

Axhenda e Kuvendit, mazhoranca plan për zëvendësimin e Elivar Golemit, rrëzimin e dekretit të Nishanit dhe ndryshimin e Kodit Zgjedhor

Axhenda e Kuvendit, mazhoranca plan për zëvendësimin e Elivar Golemit, rrëzimin e dekretit të Nishanit dhe ndryshimin e Kodit Zgjedhor
Zbardhet axhenda e punimeve tre javore të Kuvendit të Shqipërisë. Në tre javët e ardhshme, mazhoranca ka planifikuar emërimin e inspektorit të përgjithshëm të Bankës së Shqipërisë pas arrestimit dhe shkarkimit të ish-inspektores Elivar Golemi. Komisioni i Ekonomisë, në ditët në vijim, pritet të miratojë kandidatin për postin e rëndësishëm në Bankën e Shqipërisë. Në axhendën e...

Ministria e Arsimit kërcënon për doktoraturat e Henri Çilit, 21 pyetje për bllokadën e universiteteve publike

Ministria e Arsimit kërcënon për doktoraturat e Henri Çilit, 21 pyetje për bllokadën e universiteteve publike
Nuk ka dyshim se, Agjencia Publike e Akreditimit të Arsimit të Lartë u shërben interesave të Henri Çilit dhe piramidës së tij arsimore. APAAL paguhet nga taksapaguesit shqiptarë për të mbrojtur interesin publik dhe garantuar cilësinë e arsimit të lartë, por kjo agjensi është thjeshtë një zgjatim i Henri Çilit. Ndërsa doktoraturat në universitetin publik janë bllokuar prej dy...

Grupi i Topallit refuzon Arben Imamin në Shkodër: Në ’97 udhëhoqi mbi tank kryengritjen komuniste kundër PD

Grupi i Topallit refuzon Arben Imamin në Shkodër: Në ’97 udhëhoqi mbi tank kryengritjen komuniste kundër PD
Vendimi i dy bashkëkryetarëve të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe Sali Berisha, për të zëvendësuar Jozefina Topallin me Arben Imamin, për drejtimin e fushatës zgjedhore në Shkodër, është konsideruar si provokim i rëndë nga mbështetësit e zonjës Topalli në Shkodër. Goditja e pamëshirshme e Jozefina Topallit nga Lulzim Basha, duke i dhënë rolin e saj Arben Imamit, është...

Paskal Milo: Rebelimi në PS fenomen apo rast i veçantë, kostot politike të reformave, Rama braktisi aleatët

Paskal Milo: Rebelimi në PS fenomen apo rast i veçantë, kostot politike të reformave, Rama braktisi aleatët
Kreu i Partisë Demokracia Sociale, aleat tradicional i Partisë Socialiste, ka komentuar shpërthimet dhe turbullirat e brendshme në selinë rozë, në prag të fushatës zgjedhore. Milo ka identifikuar dy tendenca sa i takon pakënaqësive në Partinë Socialiste. Kreu i PSD ka shtuar se Rama po përdor të gjitha mjetet dhe instrumentet për të riparuar të çarat e anijes socialiste,...

Pritet përjashtimi i Tom Doshit nga PS, Rama porosi deputetëve nga Brukseli, kërkon pjesëmarrje të plotë në mbledhjen e grupit

Pritet përjashtimi i Tom Doshit nga PS, Rama porosi deputetëve nga Brukseli, kërkon pjesëmarrje të plotë në mbledhjen e grupit
Nuk ka kthim prapa në konfliktin e paralajmëruar në Partinë Socialiste. Përplasja mes deputetit socialist, Tom Doshi dhe kryeministrit Edi Rama, ka rrëshkitur në një pikë dhe stad të tillë saqë rikuperimi dhe paqja duket se është e pamundur. Edhe pse Tom Doshi ka dhënë dje shenja paqeje, shpërthimi ka tejkaluar kornizat e akuzave të rënda, duke hyrë në fushën e shantazhit dhe...
Axhenda e Kuvendit, mazhoranca plan për zëvendësimin e Elivar Golemit, rrëzimin e dekretit të Nishanit dhe ndryshimin e Kodit Zgjedhor
Ministria e Arsimit kërcënon për doktoraturat e Henri Çilit, 21 pyetje për bllokadën e universiteteve publike
Grupi i Topallit refuzon Arben Imamin në Shkodër: Në ’97 udhëhoqi mbi tank kryengritjen komuniste kundër PD
Paskal Milo: Rebelimi në PS fenomen apo rast i veçantë, kostot politike të reformave, Rama braktisi aleatët
Pritet përjashtimi i Tom Doshit nga PS, Rama porosi deputetëve nga Brukseli, kërkon pjesëmarrje të plotë në mbledhjen e grupit

Video

Rama kthehet tek pasioni i vjetër, shënon tre pikësh (VIDEO)
Irak, banditët e ISIS sulmojnë muzeun e Mosulit, shkatërrojnë statujat e lashta (VIDEO)
Shaqiri dëgjon kryesisht këngë shqip (VIDEO)
Propaganda dhe vrasjet e ISIS treguar përmes snajperit(VIDEO)
Nejmar zihet me një tifoz të Mançester Sitit (VIDEO)
Suarez nuk e harron zakonin, kafshon sërish edhe në Ligën e Kampioneve
Ishin duke ecur në trotuar, një gropë "rrëmben" brenda çiftin koreano-jugor
Vepër e ndryshimit të klimës? Shkencëtaret zbulojnë 4 gropa të reja në Rusinë veriore (VIDEO)
Do ishte goli më i bukur i vitit, shtylla pengesa e tij (VIDEO)
3-vjeçarja "pushton" Youtube, merr 4 milionë klikime në 3 ditë teksa reciton me zell betimet e Taekwondo
3-vjeçarja "pushton" Youtube, merr 4 milionë klikime në 3 ditë teksa reciton me zell betimet e Taekwondo
3-vjeçarja "pushton" Youtube, merr 4 milionë klikime në 3 ditë teksa reciton me zell betimet e Taekwondo
ISIS mbyll pengjet në kafaz, i nxjerrë "paradë" mes turmës para ekzekutimit
Granit Xhaka respekton tifozët me flamur shqiptar (VIDEO)
Dubai, ndërtesa më e lartë përfshihet nga flakët, mijëra të evakuuar (VIDEO)
Korçë, policia rreh qytetarin në prezencën e zv/drejtorit (VIDEO)