Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Forecast

Berat, Albania

08/20/2014 - 11:00

Clear skyWest-northwest, Light air, 1.0 m/s29°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0162 bar

Durrës, Albania

08/20/2014 - 11:00

Clear skySouthwest, Light breeze, 2.9 m/s27°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0161 bar

Korçë, Albania

08/20/2014 - 11:00

Clear skySouthwest, Light breeze, 2.9 m/s27°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0173 bar

Kukës, Albania

08/20/2014 - 11:00

FairSouthwest, Light breeze, 2.6 m/s28°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0171 bar

Shkodër, Albania

08/20/2014 - 11:00

Partly cloudySouth-southwest, Light breeze, 2.3 m/s27°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0162 bar

Tirana, Albania

08/20/2014 - 11:00

KlarværVest-sørvest, Svak vind, 1.7 m/s28°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0161 bar

Vlorë, Albania

08/20/2014 - 11:00

Clear skySouth-southwest, Gentle breeze, 3.5 m/s29°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0158 bar

Weather forecast from yr.no.

Qeveria: Do jemi pjesë e koalicionit në luftën kundër terrorizmit

Qeveria: Do jemi pjesë e koalicionit në luftën kundër terrorizmit
Qeveria shqiptare me anë të një njoftimi për shtyp ka bërë me dije se ajo do të jetë pjesë e koalicionit për mbështetjen e luftës kundër terrorizmit. Në deklaratë bëhet me dije gjithashtu se Qeveria e Shqipërisë do të jetë pjesë e koalicionit për mbështetjen e Qeverisë së Irakut me armë të lehta dhe municione në luftën kundër terroristëve të të ashtuquajturit Shtet Islamik i...

PD, Zeneli: Tagrambledhësi i Ramës, në krye të pastrimit të parave

PD, Zeneli: Tagrambledhësi i Ramës, në krye të pastrimit të parave
Deputeti demokrat Alban Zeneli përmes një deklarate për mediat ka denoncuar konfliktin e interesit dhe shkeljen e ligjit.  Sipas Alban Zenelit Edi Rama ka menduar që edhe financat e tyre të paligjshme të mos cenohen, madje të legalizohen, duke e konsideruar rastin në fjalë, të dypunësimit të  Gazhelit si rast unik në botë, që Kryeministri, ia beson pastrimin e parave...

Bushati: Basha lulëzoi PD-në, shkatërroi Tiranën

Bushati: Basha lulëzoi PD-në, shkatërroi Tiranën
Sekretari Ekonomik i PS-së, Ervin Bushati, ka dalë sërish sot  në Parkun e Liqenit, për të denoncuar betonizimin e një pjese të tij me leje të dhëna nga Bashkia e Tiranë. Sipas Bushatit Basha deri më sot është marrë vetëm me “lulëzimin” e degëve të PD-së dhe jo me lulëzimin e Tiranës, arsye për të cilat ai duhet të largohet nga ajo detyrë dhe t’i hapë...

Nishani kthen në Kuvend ndarjen e re territoriale: Proces aspak transparent

Nishani kthen në Kuvend ndarjen e re territoriale: Proces aspak transparent
Presidenti i Republikës Bujar Nishani kthen në Kuvend ligjin nr. 115/2014   “Për ndarjen administrativo – territoriale të njësive të qeverisjes vendore në Republikën e Shqipërisë”. Dekreti me nr 8696 që mban datën 22 gusht 2014 u publikua në faqen zyrtare të Presidencës duke u shoqëruar dhe me argumentet pse: “Ky ligj shkel parimet kushtetuese të...

Rama pezullon dhënien e lejeve të ndërtimit nga vendorët

Rama pezullon dhënien e lejeve të ndërtimit nga vendorët
Këshilli Kombëtar i Territorit, i kryesuar nga kryeministri Edi Rama pezullon dhëniet e lejeve të reja zhvillimore nga autoritetet vendore deri pas zgjedhjeve të 2015, ndërsa hap procedurat për të hartuar 5 projekte me natyrë strategjike për brezin bregdetar dhe zonën ekonomike Tiranë-Durrës. Vendimi do të miratohet nga Këshilli Kombëtar i Territorit i cili është mbledhur sot...
Qeveria: Do jemi pjesë e koalicionit në luftën kundër terrorizmit
PD, Zeneli: Tagrambledhësi i Ramës, në krye të pastrimit të parave
Bushati: Basha lulëzoi PD-në, shkatërroi Tiranën
Nishani kthen në Kuvend ndarjen e re territoriale: Proces aspak transparent
Rama pezullon dhënien e lejeve të ndërtimit nga vendorët

Video

Monika Kryemadhi thërret në sfidën e akullit Edi Ramën
Sfida e kovës me ujë, ftohet edhe Edi Rama
Kjo ështe goditja e këndit më e keqe në histori
Braktisesh, kur nuk ke një Lamborghini
Irak, bombardohet ISIS nga SHBA
Rama: "Ja si e lanë thesarin e rrënjëve të atdheut shqiptaromëdhenjtë”
Ja Shkupi dhe cikloni “Branko”
Ivica Daçiç ja mer një kënge
Përgatitet sanduiçi më i madh i Amerikës Latine
Shembet ajsbergu, tmerrohet gruaja kanadeze
Një tornado në plazhin e Sarandës
Video ekskluzive e vrasjes së bankierit Artan Santo
Tmerruese, disa nga viktimat e pafajshme të tragjedisë së avionit malajzian
Velipojë, i riu ngacmon vajzën, sherr mes dy familjeve
Qafë Thanë, dhunohen 2 shqiptare
Video e fundit brenda avionit malajzian