Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
  • Fushë Krujë, shpërthim tritoli pak metra larg Komisariatit
  • Braho: Doshi të dorëzojë faktet e pretenduara, policia të marrë në mbrojtje dy deputetët
  • Akuzat e Doshit, Basha: Histori tronditëse nga dyshja Rama-Meta, kreu i Kuvendit të dorëhiqet menjëherë
  • Shkarkohet Kryetari i PS në Shkodër, Andi Halluni, zëvendësohet nga Gaspër Volaj
  • Përjashtimi nga PS, reagon Tom Doshi: Rilindja po mbron krimin, nuk zbardhen atentatin ndaj meje, jemi të gjithë të zhgënjyer
  • Procedohen penalisht 27 studentët grevistë, akuzohen për bllokimin e ambienteve të fakultetit
  • Përjashtimi i Tom Doshit, reagon Rama: Na e bëri të pamundur ta pranojmë, cenoi dinjitetin e qeverisë, është i lirë të provojë vërtetësinë e akuzave
  • Përjashtimi i Doshit nga PS, reagon Blushi: Historia e 2 shokëve të ngushtë që u zunë për arsye jo politike, po i bëhet dëm PS

Shfrytëzonin të miturat për prostitucion, arrestohen 3 persona nga Policia e Shtetit, në kërkim 1 tjetër

Shfrytëzonin të miturat për prostitucion, arrestohen 3 persona nga Policia e Shtetit, në kërkim 1 tjetër
Sektori për Trafikun e Paligjshëm në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë Shtetit, në bashkëpunim me Prokurorinë për Krimet e Rënda Tiranë, si dhe me  Drejtorinë e Policisë së Qarkut Berat dhe Drejtorinë e Policisë së Qarkut Korçë, në orët e mbrëmjes, pas një hetimi proaktiv disa mujor, kanë finalizuar me sukses operacionin e koduar  “MODELJA”. Policia e...

Prishja e miqësisë Rama-Doshi, Analistët: Përjashtimi mund të evitohej, Doshi nuk është njeri që thotë se do krijoj parti në nerva e sipër

Prishja e miqësisë Rama-Doshi, Analistët: Përjashtimi mund të evitohej, Doshi nuk është njeri që thotë se do krijoj parti në nerva e sipër
Dy analistët e njohur, Kastriot Mystaraf dhe Ilir Kulla, kanë folur në lidhje me përjashtimin e Tom Doshit nga Partia Socialiste. Të ftuar në një media, ata kanë analizuar prishjen e miqësisë mes kryeministrit Edi Rama dhe deputetit Tom Doshi, si dhe përjashtimin e këtij të fundit nga grupi parlamentar.    Për Kastriot Myftaraj përjashtimi i Doshit mund të evitohej....

"Sulmi" ndaj gazetarit, Mustafa: I papranueshëm, media faktor i rëndësishëm në përmirësimin e qeverisjes

"Sulmi" ndaj gazetarit, Mustafa: I papranueshëm, media faktor i rëndësishëm në përmirësimin e qeverisjes
Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, e ka quajtur të papranueshëm linçimin e mediave, teksa ka reaguar ndaj kampanjës linçuese të kompanisë "Devolli" ndaj gazetarit Berat Buzhala.   Ai u ka bërë thirrje të gjitha palëve të përfshira, të veprojnë konform ligjeve dhe në respekt të plotë të të drejtave dhe përgjegjësive kushtetuese.   Reagimi i plotë i...

Ngërçi politik në Kosovë, Opozita kundër qeverisë dhe Jahjagës: Deklaratat e tyre skandaloze

Ngërçi politik në Kosovë, Opozita kundër qeverisë dhe Jahjagës: Deklaratat e tyre skandaloze
Opozita e Kosovës ka deklaruar se arsyeja kryesore e krizës politike në vend është migrimi i qytetarëve. Opozitarët kanë akuzuar edhe Presidenten, duke e quajtur atë kontribuese për krizën e gjatë politike. Shefja e deputetëve të AAK, Donika Kadaj-Bujupi, ka theksuar se bandat kriminale kanë marrë aprovimin institucional me marrjen e pushtetit nga Hashim Thaçi, më 2008....

Fushë Krujë, tritol makinës së biznesmenit 200 m larg Komisariatit, nuk ka të lënduar

Fushë Krujë, tritol makinës së biznesmenit 200 m larg Komisariatit, nuk ka të lënduar
Një shpërthim me tritol ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Fushë Krujë. Mësohet se tritoli i është vënë një automjeti tip Benz me targa AA 044 KJ, 200 metra larg Komisariatit.   Ndërkohë, shpërthimi ka ndodhur në lagjen "Kastrioti" të qytetit. Nga informacionet paraprake është bërë e ditur se mjeti është në pronësi të biznesmenit Edmond Kadiu.   Policia ka...
Shfrytëzonin të miturat për prostitucion, arrestohen 3 persona nga Policia e Shtetit, në kërkim 1 tjetër
Prishja e miqësisë Rama-Doshi, Analistët: Përjashtimi mund të evitohej, Doshi nuk është njeri që thotë se do krijoj parti në nerva e sipër
"Sulmi" ndaj gazetarit, Mustafa: I papranueshëm, media faktor i rëndësishëm në përmirësimin e qeverisjes
Ngërçi politik në Kosovë, Opozita kundër qeverisë dhe Jahjagës: Deklaratat e tyre skandaloze
Fushë Krujë, tritol makinës së biznesmenit 200 m larg Komisariatit, nuk ka të lënduar

Video

Tifozi futet në fushë dhe kalon tek pankina e Ronaldinjos, e përqafon (VIDEO)
Rusi, zbulohen momentet e vrasjes së Boris Nemtsov (VIDEO)
Policia ndërpret grevën te Mjekësia, studentët: U dhunuam (VIDEO)
Kinë, vëllai vret aksidentalisht motrën me fishekzjarr, ndërron jetë vogëlushja
Ja pse nuk duhet të shkruani në telefon teksa jeni duke ecur, mund t'ju ndodhë edhe juve
Rama kthehet tek pasioni i vjetër, shënon tre pikësh (VIDEO)
Irak, banditët e ISIS sulmojnë muzeun e Mosulit, shkatërrojnë statujat e lashta (VIDEO)
Shaqiri dëgjon kryesisht këngë shqip (VIDEO)
Propaganda dhe vrasjet e ISIS treguar përmes snajperit(VIDEO)
Nejmar zihet me një tifoz të Mançester Sitit (VIDEO)
Suarez nuk e harron zakonin, kafshon sërish edhe në Ligën e Kampioneve
Ishin duke ecur në trotuar, një gropë "rrëmben" brenda çiftin koreano-jugor
Vepër e ndryshimit të klimës? Shkencëtaret zbulojnë 4 gropa të reja në Rusinë veriore (VIDEO)
Do ishte goli më i bukur i vitit, shtylla pengesa e tij (VIDEO)
3-vjeçarja "pushton" Youtube, merr 4 milionë klikime në 3 ditë teksa reciton me zell betimet e Taekwondo
3-vjeçarja "pushton" Youtube, merr 4 milionë klikime në 3 ditë teksa reciton me zell betimet e Taekwondo