Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
  • Këshilltaret “shndërrohen” në prostituta, kryetari i komunës në “tutor”
  • Zgjedhjet e 21 qershorit, Rama beson tek fitorja: Tiranës do i rikthehet kryetari apo kryetarja e Bashkisë pas një mungese 4-vjeçare
  • ISIS mesazh kërcënues: Do të mundim ushtritë e krishtera në Siri, më pas do marrim edhe Romën
  • 21 janari, Rama: Familjarët s'më kanë kërkuar dëmshpërblim por drejtësi, neveritje për komentet e hijenave
  • Durrës, makina përplaset me trajlerin, vdes një person
  • Jemen, mbyllet ambasada e SHBA deri në një urdhër të ri
  • Ukrainë, 68-vjeçarja i bashkohet luftës kundër rebelëve
  • Vatikan, Papa Françeksu pret një transeksual spanjoll dhe të fejuarën e tij

Guardiola “braktis” Bajernin, flitet bashkim me Messin tek Mançester Citi

Guardiola “braktis” Bajernin, flitet bashkim me Messin tek Mançester Citi
Pep Guardiola mesa duket nuk ka ndërmend të vazhdojë për një kohë të gjatë me Bajernin, pasi në një intervistë për “Bild” ka lënë të kuptohet se do largohet.   Spanjolli gjatë intervistës teksa flet për përvojën dhe eksperiencën në Gjermani shprehet se ka mbetur i kënaqur. "Për mua dhe profesionin tim Bayerni ishte një sfidë e madhe. Pa marrë parasysh se...

Këshilltaret “shndërrohen” në prostituta, kryetari i komunës në “tutor”

Këshilltaret “shndërrohen” në prostituta, kryetari i komunës në “tutor”
Dy këshilltare të pushtetit vendor në Castel Volturno në Caserta të Italisë, Anastasia Petrella dhe Stefania Volturno, për një ditë lanë zyrën, veshën taka të larta, funde të shkurtëra, dekolte të hapura dhe një dozë të madhe grimi në fytyrë për “të punuar si prostituta”.    Dy këshilltare të pushtetit vendor zgjodhën këtë mënyrë për të denoncuar...

ISIS mesazh kërcënues: Do të mundim ushtritë e krishtera në Siri, më pas do marrim edhe Romën

ISIS mesazh kërcënues: Do të mundim ushtritë e krishtera në Siri, më pas do marrim edhe Romën
Roma është synimi i radhës i ISIS.   Ky  i fundit përmes një mesazhi kërcënues bën me dije se para se të marrin  Romën do të mundin ushtritë e krishtera në Dabiq në Siri.   Sipas zëdhënësit të ISIS,  nuk është vetëm Roma e kërcënuar por edhe Perëndimi.    ISIS në mesazhin e tij kërcënues thekson se shumë shpejt fushata e të krishterëve do të...

Zgjedhjet e 21 qershorit, Rama beson tek fitorja: Tiranës do i rikthehet kryetari apo kryetarja e Bashkisë pas një mungese 4-vjeçare

Zgjedhjet e 21 qershorit, Rama beson tek fitorja: Tiranës do i rikthehet kryetari apo kryetarja e Bashkisë pas një mungese 4-vjeçare
Kryeministri Edi Rama në një dalje në media ka folur rreth problematikave në vendin tonë dhe ngjarjet të cilat po ndodhin në rajon. Ai ka risjellë në qendër të vëmendjes zgjedhjet vendore të 21 qershorit, por pa zbuluar emër për kandidat të Bashkisë së Tiranës. Rama tha se nuk ka rendësi nëse kandidati do jetë i PS apo LSI duke e mbështetur në faktin se janë dy parti, por një...

Durrës, makina përplaset me trajlerin, vdes një person

Durrës,  makina përplaset me trajlerin, vdes një person
Një person ka gjetur vdekjen dhe një tjetër është plagosur mbrëmjen e sotme pasi një makinë tip "Benz" është përplasur me një trajler.   Mësohet se ngjarja ka ndodhur në qytetin e Durrësit në zonën e Kënetës.   Sipas informacioneve paraprake, viktima është pasagjeri i benzit S. Latifi, ndërsa drejtuesi i saj Ardjan Beri është plagosur.   Mjeti tip...
Guardiola “braktis” Bajernin, flitet bashkim me Messin tek Mançester Citi
Këshilltaret “shndërrohen” në prostituta, kryetari i komunës në “tutor”
ISIS mesazh kërcënues: Do të mundim ushtritë e krishtera në Siri, më pas do marrim edhe Romën
Zgjedhjet e 21 qershorit, Rama beson tek fitorja: Tiranës do i rikthehet kryetari apo kryetarja e Bashkisë pas një mungese 4-vjeçare
Durrës,  makina përplaset me trajlerin, vdes një person

Video

Spanjë, rrëzohet një avion, humbin jetën 10 persona (VIDEO)
Ibrahimoviç tregohet arrogant, ofendon kundërshtarin teksa i shikon fanellën: Kush dreqin je ti
Çfarë bashkëpunimi! Rihanna, Kanye West& Paul McCartney së shpejti me një këngë (VIDEO)
Braçe publikon këngën "Bella Ciao", përshëndet Tsipras (VIDEO)
Sulmet në Ukrainë,ja si fluturonin raketat mbi qytetin Mariupol (VIDEO)
Goditi 2 futbollistë, ja në sa ndeshje mund të mungojë Ronaldo (VIDEO)
Mexes nuk mjaftohet me Maurin, kap prej fyti edhe Canën (VIDEO)
Ronela dhe Erga tallin Genta Ismajlin: Ngjan si 50-vjeçe, kritika në rrjetet sociale
Lazio-Milan, reagim i çmendur i Mexes, tenton të "mbysë" Stefano Maurin
Stop racizmit, ja dy video sensibilizuese (VIDEO)
Stop racizmit, ja dy video sensibilizuese (VIDEO)
Koplik, mësuesja dhunon nxënësin, kritika dhe zemërim në rrjetet sociale
Video emocionuese kundër diskriminimit, paragjykuan njeriun me ngjyrë, shpëtoi vajzën e tyre
Kristiano Ronaldo bën të lumtur një fëmijë, vishet si endacak (VIDEO)
Shkëlzen Berisha poston këngën "Zemërthyer": Nuk e di nëse protestuesit do ishin bërë pjesë e 21 Janarit nëse do e kishin ditur
Gol spektakolar, shënohet nga mesi i fushës në 5 sekonda (VIDEO)