Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Forecast

Berat, Albania

06/09/2014 - 23:00

Clear skyEast-southeast, Light breeze, 1.9 m/s21°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0162 bar

Durrës, Albania

06/09/2014 - 23:00

Clear skyEast-southeast, Light breeze, 2.4 m/s22°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0151 bar

Korçë, Albania

06/09/2014 - 23:00

Clear skyNorth, Light air, 1.5 m/s15°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0193 bar

Kukës, Albania

06/09/2014 - 23:00

Clear skyEast, Light air, 1.2 m/s21°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0198 bar

Shkodër, Albania

06/09/2014 - 23:00

Clear skyNorth-northeast, Light breeze, 2.2 m/s23°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0159 bar

Tirana, Albania

06/09/2014 - 23:00

KlarværØst, Svak vind, 1.8 m/s21°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0156 bar

Vlorë, Albania

06/09/2014 - 23:00

Clear skyEast-northeast, Light breeze, 2.1 m/s22°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0150 bar

Weather forecast from yr.no.

Ahmetaj: Çdo iniciativë e suksesshme, i sjell më shumë dinjitet Shqipërisë

Ahmetaj: Çdo iniciativë e suksesshme, i sjell më shumë dinjitet Shqipërisë
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes z. Arben Ahmetaj, i pranishëm në aktivitetin për prezantimin e Programit "Erasmus, promovimi i sipermarrjes tek të rinjtë", projekt i përbashkët i Bashkimit Evropian dhe Agjencisë se Zhvillimit Rajonal (RDA), theksoi se Shqipëria nuk mund të rritet në mënyrë lineare dhe t’i kthejë qytetareve të vet...

Vendimi i Byrosë, PD: Rama-Meta lanë duart sot me një vendim të turpshëm

Vendimi i Byrosë, PD: I turpshëm, Rama-Meta i kanosen sot dhe opozitës
Pas vendimit të Byrosë Parlamentare për deputetët e përfshirë dje në incident, ka ardhur edhe reagimi i Partisë Demokratike, e cila e ka cilësuar atë të turpshëm. Sipas PD-së Dyshja Rama-Meta i kanoset zyrtarisht deputetit Strazimiri dhe opozitës, duke i kërkuar që të heqë dorë nga denoncimet e lidhjes së tyre me krimin dhe futjes së përfaqësuesve të krimit në radhët e...

KLD, Kuçi: Mungesa e Naços e qëllimtë, për të përbaltur institucionin

KLD, Kuçi: Mungesa e Naços e qëllimtë, për të përbaltur institucionin
Zëdhënësi i KLD-së Elis Kuçi gjatë një konference për mediat e ka cilësuar si joserioze dhe të qëllimtë mungesën e ministrit Nasip Naço në mbledhjen e KLD-së, ku pritej të shqyrtoheshin procedimet disiplinore për gjyqtarët. Sipas KLD-së, nëse Ministri do kishte shqetësim mirëfunksionimin e pushtetit gjyqësor, ekzkluziviteti që ai ka në fillimin procedimit disiplinor ndaj...

Paloka: Rama të frenohet, kush flet kundër tij i ndodh ajo që i ndodhi Strazimirit

Paloka: Rama të frenohet, kush flet kundër tij i ndodh ajo që i ndodhi Strazimirit
Kryetari i grupit parlamentar të PD-së, Edi Paloka gjatë një interviste në media akuzoi kryeministrin Rama për përgatitjen e një strategjie për t’i mbyllur gojën opozitës. Paloka tha se kryeministri Rama paralajmëroi deputetët e opozitës që të mos guxojnë të shajnë mazhorancën, sepse në të kundërt do hanë dru. Sipas Palokës, nëse kryeministri Rama nuk ndalet, ky vend...

Incidenti në Kuvend, Ndoka përjashtohet 7 ditë, Ndreu 3 ditë, "vërejtje" për Strazimirin

Incidenti në Kuvend, Ndoka përjashtohet 7 ditë, Ndreu 3 ditë, "vërejtje" për Strazimirin
Një ditë pas përplasjes fizike mes deputetëve në korridoret e parlamentit, Byroja e Kuvendit ka vendosur masa disiplinore ndaj tre deputetëve të përfshirë në konflikt. Ndaj deputetit të Partisë Socialiste, Arben Ndoka është vendosur masa disiplinore 7 ditë përjashtim nga Parlamenti, për Pjerin Ndreun 3 ditë përjashtim, ndërsa për deputetin e Partisë Demokratike, Gent...
Ahmetaj: Çdo iniciativë e suksesshme, i sjell më shumë dinjitet Shqipërisë
Vendimi i Byrosë, PD: I turpshëm, Rama-Meta i kanosen sot dhe opozitës
KLD, Kuçi: Mungesa e Naços e qëllimtë, për të përbaltur institucionin
Paloka: Rama të frenohet, kush flet kundër tij i ndodh ajo që i ndodhi Strazimirit
Incidenti në Kuvend, Ndoka përjashtohet 7 ditë, Ndreu 3 ditë, "vërejtje" për Strazimirin

Video

Protestat ne Shkup, shqiptaret akuza Ali ahmetit
Klienti i ofron marijuanë Presidentit Obama në lokal
iPhone 6 teston ekranin prej safiri
Prishtinë, i vihet flaka flamurit të Maqedonisë
Shqipëria Solidare: "Sistemi dixhital i Ndihmës Ekonomike"
Edhe shqiptarët e kanë Chonchitan e tyre, ja Deni
E tmerrshme, ja lideri i sektit që rrah gratë
Manchester United zbulon uniformën për sezonin e ri
Shkup, përleshje mes shqiptarëve dhe policisë
Cristiano Ronaldo për para ndeshjes
Si duken valët e internetit Wi-Fi?
Serbia pushtohet nga një tornado e fuqishme
Pamje nga vendi i ekzekutimit të biznesmenit Santo
Berisha sërish kujton Çiljetën: Rama e ka fiksim atë
Ja çfarë mori dhuratë Chiellini nga Suarez
I aksidentuari qëndron në asfalt, askush nuk e ndihmon