Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Forecast

Berat, Albania

08/27/2014 - 11:00

Clear skyNorth-northwest, Light air, 0.7 m/s30°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0128 bar

Durrës, Albania

08/27/2014 - 11:00

Clear skySouth, Light air, 1.2 m/s28°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0117 bar

Korçë, Albania

08/27/2014 - 11:00

Clear skyWest-northwest, Light breeze, 2.2 m/s28°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0139 bar

Kukës, Albania

08/27/2014 - 11:00

Clear skyWest-southwest, Light breeze, 2.4 m/s29°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0136 bar

Shkodër, Albania

08/27/2014 - 08:00

Clear skyNorth-northeast, Light air, 1.1 m/s22°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0120 bar

Tirana, Albania

08/27/2014 - 11:00

KlarværSør, Flau vind, 0.6 m/s29°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0120 bar

Vlorë, Albania

08/27/2014 - 11:00

Clear skyNorthwest, Light air, 0.3 m/s31°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0117 bar

Weather forecast from yr.no.

A do kërkojë Fullani statusin e të penduarit për të rrëfyer vjedhjen e thesarit, grabitjen e rezervave të arit dhe prerjen e 42.9 milionë kartëmonedhave?

A do kërkojë Fullani statusin e të penduarit për të rrëfyer vjedhjen e thesarit, grabitjen e rezervave të arit dhe prerjen e 42.9 milionë kartëmonedhave?
Dinastia e Ardian Fullanit po lëkundet. Ora e drejtësisë për bajlozin e financave shqiptare duket se po afron bashkë me ditët e para të vjeshtës. Në simetri me presionin në rritje të opinionit publik dhe trysninë ndërkombëtare, po ngushtohet edhe laku i përgjegjësisë penale, ligjore, administrative dhe morale për guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, kalorësin e...

Kuvendi rrëzon 5 herë Bujar Nishanin, zmbrapsen me urgjencë dekretet, çlirohen KLD dhe “Magjistratura”

 Kuvendi rrëzon 5 herë Bujar Nishanin, zmbrapsen me urgjencë dekretet, çlirohen KLD dhe “Magjistratura”
Ashtu siç ishte paralajmëruar, dje u mblodh Komisioni i Ligjeve dhe ai i Sigurisë vetëm me deputetët e mazhorancës, ku u shqyrtuan e u rrëzuan pesë dekretet e Presidentit. Dekretet e kthyera që u rrëzuan nga Komisioni i Ligjeve janë: dekreti për reformën territoriale, për Shkollën e Magjistraturës, për KLD-në, për Gjykatën Administrative. Kurse nga Komisioni i Sigurisë rrëzoi...

Komisioni i Sigurisë propozon shkarkimin e Bujar Nishanit, deputetët: Nuk merr as 35 vota, është qesharak dhe i sajuar nga Berisha

 Komisioni i Sigurisë propozon shkarkimin e Bujar Nishanit, deputetët: Nuk merr as 35 vota, është qesharak dhe i sajuar nga Berisha
Shkojnë në skaj marrëdhëniet e tensionuara dhe klima e thellë e mosbesimit mes mazhorancës qeverisëse dhe Presidentit Bujar Nishani. Vendimi i Nishanit për kthimin mbrapsht në Kuvend të 5 ligjeve më të rëndësishme të qeverisë, është konsideruar si një provokacion i rëndë nga ligjvënësit e Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Ndërsa Rama dhe Meta janë më të...

Kuvendi fut në axhendë hetimin dhe shkarkimin e Ardian Fullanit, ja tre hapat për shkrirjen e kupolës së BSH

Kuvendi fut në axhendë hetimin dhe shkarkimin e Ardian Fullanit, ja tre hapat për shkrirjen e kupolës së BSH
Ashtu siç edhe ishte paralajmëruar, Kuvendi i Shqipërisë ka futur dje në axhendën e punimeve, hetimin dhe nisjen e procedurave për shkarkimin e Ardian Fullanit dhe të anëtarëve të Këshillit Mbikqyrës, pas shpartallimit të protokollit të sigurisë në Bankën Qendrore, vjedhjes së thesarit, refuzimit të Fullanit për të dëshmuar në prokurori, refuzimit për t’ju përgjigjur...

Edi Rama: Ditët e drejtësisë janë të numëruara, nuk kemi kohë për të humbur me Saliun dhe SHQUP-in

Edi Rama: Ditët e drejtësisë janë të numëruara, nuk kemi kohë për të humbur me Saliun dhe SHQUP-in
Kryeministri Edi Rama ka siguruar se ditët e drejtësisë janë të numëruara. Pas përfundimit të punimeve të Samitit të 8 vendeve të rajonit në Berlin, kryeministri pohoi se nuk ka kohë për të humbur me Saliun dhe SHQUP-in, duke paralajmëruar kështu nisjen e reformës në drejtësi.    Kreu i qeverisë tha se reforma në drejtësi është në hapat e parë, por procesi në tërësi...
A do kërkojë Fullani statusin e të penduarit për të rrëfyer vjedhjen e thesarit, grabitjen e rezervave të arit dhe prerjen e 42.9 milionë kartëmonedhave?
 Kuvendi rrëzon 5 herë Bujar Nishanin, zmbrapsen me urgjencë dekretet, çlirohen KLD dhe “Magjistratura”
 Komisioni i Sigurisë propozon shkarkimin e Bujar Nishanit, deputetët: Nuk merr as 35 vota, është qesharak dhe i sajuar nga Berisha
Kuvendi fut në axhendë hetimin dhe shkarkimin e Ardian Fullanit, ja tre hapat për shkrirjen e kupolës së BSH
Edi Rama: Ditët e drejtësisë janë të numëruara, nuk kemi kohë për të humbur me Saliun dhe SHQUP-in

Video

Kapet mat Zonja e Parë e Estonisë
Mercedes teston konkurrentin e BMW X6
Gafat e koordinatorit të PD
Monika Kryemadhi thërret në sfidën e akullit Edi Ramën
Sfida e kovës me ujë, ftohet edhe Edi Rama
Kjo ështe goditja e këndit më e keqe në histori
Braktisesh, kur nuk ke një Lamborghini
Irak, bombardohet ISIS nga SHBA
Rama: "Ja si e lanë thesarin e rrënjëve të atdheut shqiptaromëdhenjtë”
Ja Shkupi dhe cikloni “Branko”
Ivica Daçiç ja mer një kënge
Përgatitet sanduiçi më i madh i Amerikës Latine
Shembet ajsbergu, tmerrohet gruaja kanadeze
Një tornado në plazhin e Sarandës
Tmerruese, disa nga viktimat e pafajshme të tragjedisë së avionit malajzian
Velipojë, i riu ngacmon vajzën, sherr mes dy familjeve