Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
  • Sukth, arrestohet 1 person për armëmbajtje pa leje, në kërkim 2 tjerë, të akuzuar për vjedhje dhe dhunë në familje
  • Spiropali jep dorëheqjen: Dua t'i përkushtohem fëmijës, e lumtur që kam punuar me kolegë të doganës
  • Strehimi social, mblidhet Këshilli Bashkiak, Bozdo: Kanë aplikuar 520 familje të pastreha, fitojnë 176 aplikime me dokumentacion të rregullt
  • Ndërpritet greva e urisë, Studentët: Çështja kalon në Gjykatën Kushtetuese
  • Rikthehet tmerri i përmbytjeve, banorët braktisin shtëpitë e tyre nga Erzeni në Shijak
  • Krimet e Rënda lënë në burg Durim Bamin, Avokati: Arrestimi i paligjshëm
  • Lushnjë, Rama dhe Lame shpërndajnë legalizime falas
  • "Doshi", Rama del nga Prokuroria: Vetëm hetimi i plotë mund të çlirojë publikun dhe politikën nga kjo histori

Tahiri pas dëshmisë në Prokurori: T'i jepet fund neverisë së kësaj rrëmuje, institucionet të flasin fort, të zhdukin zhurmën e gjithkujt

Tahiri pas dëshmisë në Prokurori: T'i jepet fund neverisë së kësaj rrëmuje, institucionet të flasin fort, të zhdukin zhurmën e gjithkujt
Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka deklaruar se duhet të flasin institucionet mbi çështjen e Tom Doshit, që sipas tij, të mos dëgjohet zhurma e gjithkujt tjetër.   Në një status në rrjetin e tij social Facebook, Tahiri ka theksuar se duhet të zhduket sa më shpejtë kjo neveri e shkaktuar nga rrëmuja e këtyre ditëve, së bashku me të vërtetën e hetimeve.   ...

Skandaloze, rikthehet "Kasapi i Ballkanit", rruga në Gjilan do të quhet Sllobodan Millosheviç

Skandaloze, rikthehet "Kasapi i Ballkanit", rruga në Gjilan do të quhet Sllobodan Millosheviç
Gradimir Mikic, Kryetar i Komunës së Ranillugut, përveçse ofendoi nënat e Gjakovës - i njëjtë si bashkëkombësi i tij Aleksander Jabllanoviç, tani është përfshirë në një skandal tjetër të madh.   Ai ka vendosur ta emërojë një rrugë në Ranillug me emrin e diktatorit serb, Sllobodan Millosheviç, i cili është cilësuar si Kasapi i Ballkanit dhe që është përgjegjës për mijëra...

Putin zyrtarizon vendimin: Reduktohen me 10% pagat e zyrtarëve të lartë rusë, do përmirësojmë ekonominë e vendit

Putin zyrtarizon vendimin: Reduktohen me 10% pagat e zyrtarëve të lartë rusë, do përmirësojmë ekonominë e vendit
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka njoftuar sot për reduktimin e pagës s ëtij dhe të disa zyrtarëve të lartë rusë. Ky vendim i presidentit ka ardhur për arsye se ekonomia e vendit është në krizë, pasi ka rënë çmimi i  naftës dhe përkeqësimi i rublës.    "Nga 1 marsi deri më 31 dhjetor 2015, pagat e presidentit rus, kryeministrit, Dmitri Medvedev, të...

Frroku "rrëzon" Doshin në Prokurori: Nuk dija gjë për atentatin, s'ia kam idenë pse Toma më përfshiu në këtë histori

Frroku "rrëzon" Doshin në Prokurori: Nuk dija gjë për atentatin, s'ia kam idenë pse Toma më përfshiu në këtë histori
Deputeti i Partisë Kristian-Demokrate, Mark Frroku, ka rrëzuar pretendimin kryesor të Tom Doshit se ka qenë ai personi që e ka lajmëruar për një atentat të mundshëm ndaj tij, gjashtë muaj më parë.   Kjo përbën një kthesë rrënjësore në hetimet e nisura pas deklaratave publike të deputetit të përjashtuar nga PS se kreu i Kuvendit, Ilir Meta, kishte paguar 600 mijë euro për...

Vlorë, Naço në analizën vjetore të Apelit: Do sigurojmë infrastrukturë të përshtatshme për solemnitetin e gjykimit dhe siguri të lartë për gjyqtarët

Vlorë, Naço në analizën vjetore të Apelit: Do sigurojmë infrastrukturë të përshtatshme për solemnitetin e gjykimit dhe siguri të lartë për gjyqtarët
Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, ka marrë pjesë ditën e sotme në analizën vjetore të Gjykatës së Apelit Vlorë, ku kanë raportuar edhe krerët e gjykatave të rrethit Lushnjë, Fier, Berat dhe Vlorë.   Naço u shpreh se e ka mirëpritur ftesën për të marrë pjesë në analizën vjetore të kësaj gjykate, pasi kjo instancë e dhënies së drejtësisë mund të nxjerrë në pah njëherazi...
Tahiri pas dëshmisë në Prokurori: T'i jepet fund neverisë së kësaj rrëmuje, institucionet të flasin fort, të zhdukin zhurmën e gjithkujt
Skandaloze, rikthehet "Kasapi i Ballkanit", rruga në Gjilan do të quhet Sllobodan Millosheviç
Putin zyrtarizon vendimin: Reduktohen me 10% pagat e zyrtarëve të lartë rusë, do përmirësojmë ekonominë e vendit
Frroku "rrëzon" Doshin në Prokurori: Nuk dija gjë për atentatin, s'ia kam idenë pse Toma më përfshiu në këtë histori
Vlorë, Naço në analizën vjetore të Apelit: Do sigurojmë infrastrukturë të përshtatshme për solemnitetin e gjykimit dhe siguri të lartë për gjyqtarët

Video

Kore e Jugut, plagoset ambasadori i SHBA, Mark Lippert (VIDEO)
Tom Doshi publikon videon me “vrasësin e paguar”: Ja e vërteta e frikshme për realitetin shqiptar, ja sa të sigurt e kemi jetën
gbjgghfhfu
E çuditshme, vajza 10-vjeçare regjistrohet në fakultet (VIDEO)
Ups ndodh përsëri! Britney Spears i bien paruket në skenë (VIDEO)
Tifozi futet në fushë dhe kalon tek pankina e Ronaldinjos, e përqafon (VIDEO)
Rusi, zbulohen momentet e vrasjes së Boris Nemtsov (VIDEO)
Policia ndërpret grevën te Mjekësia, studentët: U dhunuam (VIDEO)
Kinë, vëllai vret aksidentalisht motrën me fishekzjarr, ndërron jetë vogëlushja
Ja pse nuk duhet të shkruani në telefon teksa jeni duke ecur, mund t'ju ndodhë edhe juve
Rama kthehet tek pasioni i vjetër, shënon tre pikësh (VIDEO)
Irak, banditët e ISIS sulmojnë muzeun e Mosulit, shkatërrojnë statujat e lashta (VIDEO)
Shaqiri dëgjon kryesisht këngë shqip (VIDEO)
Propaganda dhe vrasjet e ISIS treguar përmes snajperit(VIDEO)
Nejmar zihet me një tifoz të Mançester Sitit (VIDEO)
Suarez nuk e harron zakonin, kafshon sërish edhe në Ligën e Kampioneve