Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Forecast

Berat, Albania

08/20/2014 - 11:00

Clear skyWest-northwest, Light air, 1.0 m/s29°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0162 bar

Durrës, Albania

08/20/2014 - 11:00

Clear skySouthwest, Light breeze, 2.9 m/s27°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0161 bar

Korçë, Albania

08/20/2014 - 11:00

Clear skySouthwest, Light breeze, 2.9 m/s27°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0173 bar

Kukës, Albania

08/20/2014 - 11:00

FairSouthwest, Light breeze, 2.6 m/s28°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0171 bar

Shkodër, Albania

08/20/2014 - 11:00

Partly cloudySouth-southwest, Light breeze, 2.3 m/s27°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0162 bar

Tirana, Albania

08/20/2014 - 11:00

KlarværVest-sørvest, Svak vind, 1.7 m/s28°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0161 bar

Vlorë, Albania

08/20/2014 - 11:00

Clear skySouth-southwest, Gentle breeze, 3.5 m/s29°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0158 bar

Weather forecast from yr.no.

Bushati: Basha lulëzoi PD-në, shkatërroi Tiranën

Bushati: Basha lulëzoi PD-në, shkatërroi Tiranën
Sekretari Ekonomik i PS-së, Ervin Bushati, ka dalë sërish sot  në Parkun e Liqenit, për të denoncuar betonizimin e një pjese të tij me leje të dhëna nga Bashkia e Tiranë.   Sipas Bushatit Basha deri më sot është marrë vetëm me “lulëzimin” e degëve të PD-së dhe jo me lulëzimin e Tiranës, arsye për të cilat ai duhet të largohet nga ajo detyrë dhe t’i...

Nishani kthen në Kuvend ndarjen e re territoriale: Proces aspak transparent

Nishani kthen në Kuvend ndarjen e re territoriale: Proces aspak transparent
Presidenti i Republikës Bujar Nishani kthen në Kuvend ligjin nr. 115/2014   “Për ndarjen administrativo – territoriale të njësive të qeverisjes vendore në Republikën e Shqipërisë”. Dekreti me nr 8696 që mban datën 22 gusht 2014 u publikua në faqen zyrtare të Presidencës duke u shoqëruar dhe me argumentet pse: “Ky ligj shkel parimet kushtetuese të...

PD: Rama mbyll sytë para fakteve, lan duart me dëshminë false

PD: Rama mbyll sytë para fakteve, lan duart me dëshminë false
Partisë Demokratike me anë të një deklarate ka akuzuar Ramën se edhe pasi theu heshtjen 42 ditore në lidhje me inkriminimin e parlamentit, ai nuk shfaqi asnjë lloj përgjegjshmërie. Në deklaratën e PD-së theksohet se Rama i lan duart, duke thënë se atij i mjafton një fletushkë, një dëshmi penaliteti false, por me këtë përgjigje, Rama fyu çdo qytetar të këtij vendi, që priste...

Rama pezullon dhënien e lejeve të ndërtimit nga vendorët

Rama pezullon dhënien e lejeve të ndërtimit nga vendorët
Këshilli Kombëtar i Territorit, i kryesuar nga kryeministri Edi Rama pezullon dhëniet e lejeve të reja zhvillimore nga autoritetet vendore deri pas zgjedhjeve të 2015, ndërsa hap procedurat për të hartuar 5 projekte me natyrë strategjike për brezin bregdetar dhe zonën ekonomike Tiranë-Durrës. Vendimi do të miratohet nga Këshilli Kombëtar i Territorit i cili është mbledhur sot...

Strategjia dhe procedurat për shkarkimin e Ardian Fullanit dhe Këshillit Mbikqyrës, në shtator ligji i ri

Strategjia dhe procedurat për shkarkimin e Ardian Fullanit dhe Këshillit Mbikqyrës, në shtator ligji i ri
Ditët e para të vjeshtës, që përkojnë me nisjen e sesionit të ri parlamentar, pritet të jenë përcaktuese për fatin e anëtarëve të Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë dhe guvernatorin, Ardian Fullani. Sesioni i ri parlamentar në shtator, pritet të ketë dy deviza kryesore, reformën në drejtësi dhe shkrirjen e kupolës aktuale të Bankës së Shqipërisë, e cila në sytë e...
Bushati: Basha lulëzoi PD-në, shkatërroi Tiranën
Nishani kthen në Kuvend ndarjen e re territoriale: Proces aspak transparent
PD: Rama mbyll sytë para fakteve, lan duart me dëshminë false
Rama pezullon dhënien e lejeve të ndërtimit nga vendorët
Strategjia dhe procedurat për shkarkimin e Ardian Fullanit dhe Këshillit Mbikqyrës, në shtator ligji i ri

Video

Monika Kryemadhi thërret në sfidën e akullit Edi Ramën
Sfida e kovës me ujë, ftohet edhe Edi Rama
Kjo ështe goditja e këndit më e keqe në histori
Braktisesh, kur nuk ke një Lamborghini
Irak, bombardohet ISIS nga SHBA
Rama: "Ja si e lanë thesarin e rrënjëve të atdheut shqiptaromëdhenjtë”
Ja Shkupi dhe cikloni “Branko”
Ivica Daçiç ja mer një kënge
Përgatitet sanduiçi më i madh i Amerikës Latine
Shembet ajsbergu, tmerrohet gruaja kanadeze
Një tornado në plazhin e Sarandës
Video ekskluzive e vrasjes së bankierit Artan Santo
Tmerruese, disa nga viktimat e pafajshme të tragjedisë së avionit malajzian
Velipojë, i riu ngacmon vajzën, sherr mes dy familjeve
Qafë Thanë, dhunohen 2 shqiptare
Video e fundit brenda avionit malajzian