Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
  • Jemen, lideri i Al Kaedas: Franca, armiku kryesor i islamit
  • Siguria ushqimore, Nikolla: Së shpejti qendra e re e kontrollit
  • I jep fund beqarisë, fejohet Sinan Hoxha
  • Vendos Ndikumana ndaj Flamurtarit, i jep një tjetër fitore me vlerë Tiranës
  • Bashkia e Tiranës: Bici flet me gjuhë ordinere, ja ku është katandisur IKMT
  • Kurti: Shqipëria dhe Kosova mund të bashkohen përmes refendumit
  • Topi në Peshkopi: PS-LSI version kriminal për drejtimin e vendit
  • Rama në fb: Puna në QSUT vazhdon, ndryshime reale

Presidenti “opozitë”, baltë mbi qeverinë dhe Ushtrinë, akuza për drogë dhe kapje instituciones

Presidenti “opozitë”, baltë mbi qeverinë dhe Ushtrinë, akuza për drogë dhe kapje institucionesh
Zyra e Presidentit të Republikës është shndërruar tashmë në një qendër graviteti opozitare, e cila konkurron dhe sfidon çdo ditë SHQUP, në garë për të bërë opozitën ndaj qeverisë “Rama”. Në një gjatësi vale, me dy bashkëkryetarët e SHQUP, Berisha dhe Basha, Bujar Nishani e ka kthyer Presidencën në një llogore balte dhe sulmesh. Ditën e djeshme, Presidenti ka...

Taulant Balla akuza bombë në Kuvend: Disponojmë listën e kriminelëve që Lulzim Basha ka strehuar në bashkitë e Tiranës, Shkodrës dhe Kamzës

Taulant Balla akuza bombë në Kuvend: Disponojmë listën e kriminelëve që Lulzim Basha ka strehuar në bashkitë e Tiranës, Shkodrës dhe Kamzës
Një akuzë të rëndë ka artikuluar dje në Kuvend, deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla, në adresë të kryetarit të opozitës dhe Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha. Deputeti socialist deklaroi se Lulzim Basha ka strehuar një grup të gjerë kriminal në Bashkinë e Tiranës, në Ujësjellës-Kanalizime, në Bashkinë e Kamzës, në Mamurras etj.   Deklarata e tij erdhi në...

Majori i drogës u largua 60 ditë nga Shqipëria me leje të drejtuesve të ushtrisë, ekspertët e SHIU zbarkojnë në Spanjë për hetimet, kaos në Ministrinë e Mbrojtjes

Majori i drogës u largua 60 ditë nga Shqipëria me leje të drejtuesve të ushtrisë, ekspertët e SHIU zbarkojnë në Spanjë për hetimet, kaos në Ministrinë e Mbrojtjes
Zbardhen detaje të tjera rreth rekrutimit të ushtarakëve shqiptarë nga baronët e drogës së Marokut, Spanjës etj. Teksa kupola e ushtrisë thotë “ngjarja e pakëndshme” në fakt është një rast i izoluar, e vërteta duket se është ndryshe. Majori i ushtrisë shqiptare, përkatësisht edhe i NATO, instruktor i Bazës Ajrore në Farkë, që u rrëzua bashkë me helikopterin me 1...

Të gjithë kundër reformës Çili, universitetet hedhin poshtë ligjin e ri për arsimin e lartë, ja dokumenti që konteston 154 nenet e draftit

Të gjithë kundër reformës Çili, universitetet hedhin poshtë ligjin e ri për arsimin e lartë, ja dokumenti që konteston 154 nenet e draftit
Bie “reforma Çili” në arsimin e lartë. Bien interesat financiare të piramidës arsimore private të Henri Çilit, të vizatuara me kujdes dhe në fshehtësi në projektligjin e ri për arsimin e lartë. Gazeta “SOT” disponon dokumentin e universiteteve shqiptare që, në unison të plotë, rrëzojnë të gjitha nenet e projektligjit të Naim Henri Çilit nga Labinoti dhe...

Dhori Kule, Shezai Rrokaj dhe Artan Fuga kundër draftit, nisma s’ka asnjë lidhje me arsimin e lartë, cenon autonominë

Dhori Kule, Shezai Rrokaj dhe Artan Fuga kundër draftit, nisma s’ka asnjë lidhje me arsimin e lartë, cenon autonominë
Drafti i Arsimit të Lartë, i hartuar nga MAS ka hasur kundërshti pothuajse nga të gjithë këshillat e fakulteteve në Tiranë. Drafti është diskutuar ditën e djeshme në senatin e Universitetit të Tiranës, ku këshillat e fakulteteve kanë bërë vërejtjet dhe rekomandimet e tyre. Senati për orë të tëra ka vijuar mbledhjen për shkak të kundërshtimeve që ka ky projektligj, ndërsa...
Presidenti “opozitë”, baltë mbi qeverinë dhe Ushtrinë, akuza për drogë dhe kapje institucionesh
Taulant Balla akuza bombë në Kuvend: Disponojmë listën e kriminelëve që Lulzim Basha ka strehuar në bashkitë e Tiranës, Shkodrës dhe Kamzës
Majori i drogës u largua 60 ditë nga Shqipëria me leje të drejtuesve të ushtrisë, ekspertët e SHIU zbarkojnë në Spanjë për hetimet, kaos në Ministrinë e Mbrojtjes
Të gjithë kundër reformës Çili, universitetet hedhin poshtë ligjin e ri për arsimin e lartë, ja dokumenti që konteston 154 nenet e draftit
Dhori Kule, Shezai Rrokaj dhe Artan Fuga kundër draftit, nisma s’ka asnjë lidhje me arsimin e lartë, cenon autonominë

Video

9-vjeçarja nga Kosova që mrekulloi Francën, mediat franceze: Ringjalli këngën klasike parisiene (VIDEO)
Rama në fb: Puna në QSUT vazhdon, ndryshime reale (VIDEO)
Ja pamjet e 19-vjeçarit që hyn në televizion, i kërcënoi me armë lodre për të ndërprerë programin
Holandë, të shtëna armësh në televizionin kombëtar, arrestohet autori (VIDEO)
Ora e Tokës lançon fushatën e vitit 2015 me thirrjen e personaliteteve botërore
Tallen serbët: Ja si e trukojnë ndeshjen shqiptarët (VIDEO)
Spanjë, video-ja e rrëzimit të avionit me drogë, vdiq piloti shqiptar, major në FA
Shokuese, ISIS i pret kokën një personi në prani të fëmijëve
Protesta në Kosovë, polici godet Albin Kurtin (VIDEO)
Policia në Kosovë përdor ujë për të larguar protestuesit (VIDEO/FOTO)
Spanjë, rrëzohet një avion, humbin jetën 10 persona (VIDEO)
Ibrahimoviç tregohet arrogant, ofendon kundërshtarin teksa i shikon fanellën: Kush dreqin je ti
Çfarë bashkëpunimi! Rihanna, Kanye West& Paul McCartney së shpejti me një këngë (VIDEO)
Braçe publikon këngën "Bella Ciao", përshëndet Tsipras (VIDEO)
Sulmet në Ukrainë,ja si fluturonin raketat mbi qytetin Mariupol (VIDEO)
Goditi 2 futbollistë, ja në sa ndeshje mund të mungojë Ronaldo (VIDEO)