Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
  • Takimi Rama-Gojkoviç: Dy vendet garantojnë stabilitet në rajon, qëllim anëtarësimi në BE
  • Hiqen lodrat te "Rruga e Kavajës", Bashkia: Nuk kam dhënë leje për ngritjen e një parku në qendër, pronari Çalliku: Kërkesën e ka aprovuar ME
  • Prokuroria ndalon Durim Bamin: Akuzohet për vrasje të mbetur në tentativë
  • Akuzat e Doshit, Tahiri: Doshi më tha se Berisha do hakmerrej për humbjen, akuzoi ish-shoferin e Fatmir Mediut si "porositës"
  • Durim Bami mohon të ketë marrë porosi për vrasjen e Doshit
  • Vlorë, shpërndante pensionet nëpër shtëpi, grabitet punonjësi i postës
  • Puthja e fundit nga Marilyn Monroe
  • Akuzat e Doshit, Fufi: Ngjarja është shumë e rëndë, kërkon një hetim të thellë objektiv

Zbardhet takimi Rama-Gojkoviç: Dy vendet garantojnë stabilitet në rajon, qëllim anëtarësimi në BE

Zbardhet takimi Rama-Gojkoviç: Dy vendet garantojnë stabilitet në rajon, qëllim anëtarësimi në BE
Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka pritur në një takim Kryetaren e Kuvendit të Serbisë, Maja Gojkoviç.   Gjatë këtij takimi, ata kanë diskutuar për mundësinë e bashkëpunimit mes dy vendeve, duke vlerësuar bashkëpunimin në kuadër të procesit të Berlinit.   Ndërkohë, Rama dhe Gojkoviç kanë theksuar se dy vendet garantojnë stabilitet në rajon dhe qëllimi është...

"Çështja Doshi", Kuliçaj "sulmon" Tahirin: Hedh poshtë me neveri dhe përbuzje implikimin tim në këtë inskenim, i hapur për çdo lloj hetimi

"Çështja Doshi", Kuliçaj "sulmon" Tahirin: Hedh poshtë me neveri dhe përbuzje implikimin tim në këtë inskenim, i hapur për çdo lloj hetimi
Zëvendësdrejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Agron Kuliçaj, ka reaguar në lidhje me deklaratën e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, mbi akuzat e Tom Doshit. Kuliçaj ka hedhur poshtë përpjekjet për implikimin e tij në këtë çështje.   Ndërsa, ka deklaruar se është i hapur për çdo lloj hetimi apo verifikimi, që mund të bëhet nga Prokuroria dhe organe të tjera...

Mustafa: Programi qeveritar në Kuvend, mat dhe kontrollon performancën e kryeministrit dhe ministrave gjatë implementimit

Mustafa: Programi qeveritar në Kuvend, mat dhe kontrollon performancën e kryeministrit dhe ministrave gjatë implementimit
Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka deklaruar se qeveria do të procedojë në Kuvend Programin qeveritar dhe planin për zbatimin e tij.   Sipas Mustafës, plani do të kontrollojë dhe masë punën e anëtarëve të Kabinetit.    Njoftimi i plotë i kryeministrit Isa Mustafa:   Sot kisha një takim shumë të dobishëm me Odën Gjermane-Kosovare të Biznesit, në të...

Vrasja e opozitarit rus, Putin: E pacipë, Rusia duhet të heqë qafe turpin dhe tragjedinë, vëmendje serioze krimeve

Vrasja e opozitarit rus, Putin: E pacipë, Rusia duhet të heqë qafe turpin dhe tragjedinë, vëmendje serioze krimeve
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka deklaruar se policia duhet të zbardhë patjetër vrasjet politike, duke u nisur nga vrasja e politikanit opozitar rus, Boris Nemtsov.   Në lidhje me këtë, Putin ka theksuar se Rusia duhet të heqë qafe turpin dhe tragjedinë.    "Vëmendja më serioze duhet dhënë krimeve të profilit të lartë, përfshirë edhe ato me nuanca...

Hiqen lodrat te "Rruga e Kavajës", Bashkia: Nuk kam dhënë leje për ngritjen e parkut, pronari Çalliku: Kërkesën e ka aprovuar ME, po trajtohemi si banditë

Hiqen lodrat te "Rruga e Kavajës", Bashkia: Nuk kam dhënë leje për ngritjen e parkut, pronari Çalliku: Kërkesën e ka aprovuar ME, po trajtohemi si banditë
Bashkia e Tiranës është përplasur mbrëmjen e sotme me Presidentin e Shoqatës ës Lodrave për Fëmijë, Bashkim Çalliku. Kjo përplasje ka ardhur pas punës së nisur nga Insepktoriati Ndërtimor Urbanistik Vendor (INUV) dhe Policia për heqjen e lodrave te "Rruga e Kavajës".   Mësohet se në qendër janë mbledhur forca të shumta të Policisë Bashkiake dhe Policisë së...
Zbardhet takimi Rama-Gojkoviç: Dy vendet garantojnë stabilitet në rajon, qëllim anëtarësimi në BE
"Çështja Doshi", Kuliçaj "sulmon" Tahirin: Hedh poshtë me neveri dhe përbuzje implikimin tim në këtë inskenim, i hapur për çdo lloj hetimi
Mustafa: Programi qeveritar në Kuvend, mat dhe kontrollon performancën e kryeministrit dhe ministrave gjatë implementimit
Vrasja e opozitarit rus, Putin: E pacipë, Rusia duhet të heqë qafe turpin dhe tragjedinë, vëmendje serioze krimeve
Hiqen lodrat te "Rruga e Kavajës", Bashkia: Nuk kam dhënë leje për ngritjen e parkut, pronari Çalliku: Kërkesën e ka aprovuar ME, po trajtohemi si banditë

Video

gbjgghfhfu
E çuditshme, vajza 10-vjeçare regjistrohet në fakultet (VIDEO)
Ups ndodh përsëri! Britney Spears i bien paruket në skenë (VIDEO)
Tifozi futet në fushë dhe kalon tek pankina e Ronaldinjos, e përqafon (VIDEO)
Rusi, zbulohen momentet e vrasjes së Boris Nemtsov (VIDEO)
Policia ndërpret grevën te Mjekësia, studentët: U dhunuam (VIDEO)
Kinë, vëllai vret aksidentalisht motrën me fishekzjarr, ndërron jetë vogëlushja
Ja pse nuk duhet të shkruani në telefon teksa jeni duke ecur, mund t'ju ndodhë edhe juve
Rama kthehet tek pasioni i vjetër, shënon tre pikësh (VIDEO)
Irak, banditët e ISIS sulmojnë muzeun e Mosulit, shkatërrojnë statujat e lashta (VIDEO)
Shaqiri dëgjon kryesisht këngë shqip (VIDEO)
Propaganda dhe vrasjet e ISIS treguar përmes snajperit(VIDEO)
Nejmar zihet me një tifoz të Mançester Sitit (VIDEO)
Suarez nuk e harron zakonin, kafshon sërish edhe në Ligën e Kampioneve
Ishin duke ecur në trotuar, një gropë "rrëmben" brenda çiftin koreano-jugor
Vepër e ndryshimit të klimës? Shkencëtaret zbulojnë 4 gropa të reja në Rusinë veriore (VIDEO)