Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Forecast

Berat, Albania

08/20/2014 - 11:00

Clear skyWest-northwest, Light air, 1.0 m/s29°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0162 bar

Durrës, Albania

08/20/2014 - 11:00

Clear skySouthwest, Light breeze, 2.9 m/s27°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0161 bar

Korçë, Albania

08/20/2014 - 11:00

Clear skySouthwest, Light breeze, 2.9 m/s27°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0173 bar

Kukës, Albania

08/20/2014 - 11:00

FairSouthwest, Light breeze, 2.6 m/s28°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0171 bar

Shkodër, Albania

08/20/2014 - 11:00

Partly cloudySouth-southwest, Light breeze, 2.3 m/s27°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0162 bar

Tirana, Albania

08/20/2014 - 11:00

KlarværVest-sørvest, Svak vind, 1.7 m/s28°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0161 bar

Vlorë, Albania

08/20/2014 - 11:00

Clear skySouth-southwest, Gentle breeze, 3.5 m/s29°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0158 bar

Weather forecast from yr.no.

Lame: Bashkia i forcoi lejet për ndërtimin e pallateve me vendim gjykate

Lame: Bashkia i forcoi lejet për ndërtimin e pallateve me vendim gjykate
Kreu i ALUIZN-it, Artan Lame, pas disa protestash që ka zhvilluar ditët e fundit Partia Socialiste, ka denoncuar sot ndërtimin e një blloku pallatesh në zonën sportive poshtë digës së Liqenit Artificial në Tiranë. Lame vuri alarmin për të kërkuar mbështetjen e qytetarëve të Tiranës për të frenuar këto ndërtime që shkatërrojnë zonën e gjelbër, pasi sipas tij, mjetet ligjore nuk...

PD: Prokuroria të hetojë mekanizmin e punësimit në të gjithë zyrat e Partisë Socialiste

PD: Prokuroria të hetojë mekanizmin e punësimit në të gjithë zyrat e Partisë Socialis
Partia Demokratike ka kërkuar nga Prokuroria që të hetojë mekanizmin e punësimit në zyrat e Partisë Socialiste. Në një dalje për mediat nga selia blu, deputetja Voltana Ademi i bën thirrje të gjitha vajzave dhe grave që të denoncojnë çdo rast dhune.   "Kur përfaqësuesi politik i oligarkisë kërkon favor seksual me një të mitur, në këmbim të një vendi pune, do të thotë...

Rama 1 mijë ton municione për kurdët në Irak, në unison me SHBA kundër grupit islamik ISIS

Rama 1 mijë ton municione për kurdët në Irak, në unison me SHBA kundër grupit islamik ISIS
Qeveria shqiptare do të dërgojë 1 mijë ton municione për kurdët në Irak. Kryeministri Edi Rama, në unison me SHBA, Francën dhe Gjermaninë, do të ndihmojë kurdët kundër grupit radikal islamik ISIS, i cili ka shpallur Kalifatin në një zonë të Irakut. Vendimi është marrë nga qeveria, por ai është lënë në heshtje. Pritet që kryeministri Edi Rama ta publikonte vetë vendimin e...

Pas urdhrit të Berishës, Bujar Nishani në krye të protestave kundër reformës territoriale, sot takim me vendorët e PD

Pas urdhrit të Berishës, Bujar Nishani në krye të protestave kundër reformës territoriale, sot takim me vendorët e PD
Nga President i Republikës së Shqipërisë dhe përfaqësues i unitetit të popullit, në krye të protestave opozitare kundër qeverisë dhe ushtar i verbër nën urdhrat e Sali Berishës. Kjo është trajektorja e degradimit të presidentit Bujar Nishani, i rreshtuar tashmë plotësisht në llogoren e SHQUP-it, duke përdhosur Kushtetutën. Aktualisht, Shqipëria nuk ka një president, sikundër...

Dhëndri i Sali Berishës dhe gazetari i SHQUP-it orkestruesit e skandalit me sekretarin e Kokëdhimës, ja prapaskenat

Dhëndri i Sali Berishës dhe gazetari i SHQUP-it orkestruesit e skandalit me sekretarin e Kokëdhimës, ja prapaskenat
Shtohen dyshimet dhe pikëpyetjet rreth paraskenave të skandalit me sekretarin e Koço Kokëdhimës në Sarandë, skandal i cili i dha një frymëmarrje jo vetëm Ardian Fullanit, por edhe Partisë Demokratike, e përfshirë nga konfliktet e brendshme, shterimi i ideve dhe anarkia e plotë. Zgjerohet në të njëjtën kohë edhe rrethi i personave që fshihen pas kurthit të maniakut të Sarandës...
Lame: Bashkia i forcoi lejet për ndërtimin e pallateve me vendim gjykate
PD: Prokuroria të hetojë mekanizmin e punësimit në të gjithë zyrat e Partisë Socialis
Rama 1 mijë ton municione për kurdët në Irak, në unison me SHBA kundër grupit islamik ISIS
Pas urdhrit të Berishës, Bujar Nishani në krye të protestave kundër reformës territoriale, sot takim me vendorët e PD
Dhëndri i Sali Berishës dhe gazetari i SHQUP-it orkestruesit e skandalit me sekretarin e Kokëdhimës, ja prapaskenat

Video

Sfida e kovës me ujë, ftohet edhe Edi Rama
Kjo ështe goditja e këndit më e keqe në histori
Braktisesh, kur nuk ke një Lamborghini
Irak, bombardohet ISIS nga SHBA
Rama: "Ja si e lanë thesarin e rrënjëve të atdheut shqiptaromëdhenjtë”
Ja Shkupi dhe cikloni “Branko”
Ivica Daçiç ja mer një kënge
Përgatitet sanduiçi më i madh i Amerikës Latine
Shembet ajsbergu, tmerrohet gruaja kanadeze
Një tornado në plazhin e Sarandës
Video ekskluzive e vrasjes së bankierit Artan Santo
Tmerruese, disa nga viktimat e pafajshme të tragjedisë së avionit malajzian
Velipojë, i riu ngacmon vajzën, sherr mes dy familjeve
Qafë Thanë, dhunohen 2 shqiptare
Video e fundit brenda avionit malajzian
Rrëzimi i avionit, Kievi publikon videon që bën përgjegjës separatistët prorusë