Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
  • Forcat Spanjolle rrëzojnë avionin me drogë, piloti ishte majori Sokol Feta
  • Braçe-Berishës: Akuzat e tua do shkojnë në Prokurori, ligjeratën tënde Evropa e ka nxjerrë nga sistemi i saj legal
  • Korçë, biblioteka “Thimi Mitko” nxjerr në ankand 3 ton libra, Kita: Të pavlerë, janë konsumuar
  • Shpronësimet në Vlorë, banorët e lagjes “Kushtrim” futen me forcë në ambientet e Bashkisë, debate me kryebashkiakun Gjika
  • Rama inspekton Laboratorin e IQT: Përmirësim rrënjësor i cilësisë së karburantit, kjo industri po vihet në binarë pas një dekade rrënimi
  • Berisha akuza të rënda në Parlament: Rama dërgoi vrasësin për gazetarin Çanin, polici i tha Kostandinit "mbathja", jeni qeveria e bandave
  • Vlorë, 130 banorët e lagjes Kushtrim protestë kundër shpronësimeve: Do të vetëdigjemi me benzinë
  • Banda e tritolit, zhvillohet seanca me dyer të mbyllura të Krimeve të Rënda, grupi akuzohet për vepra terroriste

Braçe-Berishës: Akuzat e tua do shkojnë në Prokurori, ligjeratën tënde Evropa e ka nxjerrë nga sistemi i saj legal

 Braçe-Berishës: Akuzat e tua do shkojnë në Prokurori, ligjeratën tënde Evropa e ka nxjerrë nga sistemi i saj legal
Pas akuzave të ish-kryeministrit Berisha, ka reaguar deputeti socialist, Erjon Braçe, i cili ka thënë se të gjitha akuzat e tij, që u bënë ditën e sotme në Parlament, do të dërgohen në Prokurori, duke shtuar se do të ketë ballafaqim penal dhe civil.   Braçe tha se përballë këtyre akuzave, të cilat janë të përsëritura nga deputeti Berisha, kryeministri Rama ashtu si dhe...

Rama inspekton Laboratorin e IQT: Përmirësim rrënjësor i cilësisë së karburantit, kjo industri po vihet në binarë pas një dekade rrënimi

Rama inspekton Laboratorin e IQT: Përmirësim rrënjësor i cilësisë së karburantit, kjo industri po vihet në binarë pas një dekade rrënimi
Kryeministri i vendit, Edi Rama,  ka zhvilluar sot një inspektim në Laboratorin e rikonstruktuar të Inspektoriatit Qendror Teknik. Për rikonstruksionin e kësaj godine është investuar në vitin e kaluar shuma prej 55 milionë lekësh. Në këtë inspektim, Kryeministri Rama shoqërohej nga Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, dhe drejtoresha e Inspektoriatit...

Berisha akuza të rënda në Parlament: Rama dërgoi vrasësin për gazetarin Çanin, polici i tha Kostandinit "mbathja", po strehoni banda dhe kriminelë, zgjedhje të parakohshme

Berisha akuza të rënda në Parlament: Rama dërgoi vrasësin për gazetarin Çanin, polici i tha Kostandinit "mbathja", po strehoni banda dhe kriminelë, zgjedhje të parakohshme  i pranishëm në seancën e sotme plenare, ka hedhur akuza të rënda ndaj kryeministrit Rama dhe Policisë së Shtetit. Gjatë fjalës së tij, ai u ka bërë thirrje shqiptarëve që të çojnë vendin në zgjedhje të parakohshme
Ish-kryeministri Sali Berisha, i pranishëm në seancën e sotme plenare, ka hedhur akuza të rënda ndaj kryeministrit Rama dhe Policisë së Shtetit.   Gjatë fjalës së tij, ai u ka bërë thirrje shqiptarëve që të çojnë vendin në zgjedhje të parakohshme. Më tej ai ka akuzuar kryeministrin Rama, duke i thënë se është i lidhur me krimin dhe se ka dërguar një "ushtar" të...

Shpronësimet në Vlorë, banorët e lagjes “Kushtrim” futen me forcë në ambientet e Bashkisë, debate me kryebashkiakun Gjika

Shpronësimet në Vlorë, banorët e lagjes “Kushtrim” futen me forcë në ambientet e Bashkisë, debate me kryebashkiakun Gjika
Banorët e lagjes “Kushtrim” janë futur me forcë në ambientet e Bashkisë, duke kërkuar të hapin derën e këshillit bashkiak.   Mësohet se një përfaqësi e banorëve kanë debatuar me kreun Bashkisë, Shpëtim Gjika.   Ndërsa, ky i fundit ka theksuar para banorëve se nuk mund të bisedohet në këto kushte.   Ndërkohë, banorët kanë nisur protestën që në orët e...

Banda e tritolit në Vlorë, zhvillohet seanca me dyer të mbyllura të Krimeve të Rënda, grupi akuzohet për vepra terroriste

Banda e tritolit në Vlorë, zhvillohet seanca me dyer të mbyllura të Krimeve të Rënda, grupi akuzohet për vepra terroriste
Ka nisur seanca me dyer të mbyllura të Krimeve të Rënda, për bandën e tritolit në qytetin e Vlorës. Mësohet se aktualisht po pyeten disa dëshmitarë nga prokurori Nezha.   Dëshmitarët që pyeten janë banorë dhe roja i pallatit në Vlorë Banda e tritolit, aktualisht po pyeten disa dëshmitarë nga prokurori Nezha.   Dëshmitarët që pyeten, banorë dhe roja i pallatit të ish-...
 Braçe-Berishës: Akuzat e tua do shkojnë në Prokurori, ligjeratën tënde Evropa e ka nxjerrë nga sistemi i saj legal
Rama inspekton Laboratorin e IQT: Përmirësim rrënjësor i cilësisë së karburantit, kjo industri po vihet në binarë pas një dekade rrënimi
Berisha akuza të rënda në Parlament: Rama dërgoi vrasësin për gazetarin Çanin, polici i tha Kostandinit "mbathja", po strehoni banda dhe kriminelë, zgjedhje të parakohshme  i pranishëm në seancën e sotme plenare, ka hedhur akuza të rënda ndaj kryeministrit Rama dhe Policisë së Shtetit. Gjatë fjalës së tij, ai u ka bërë thirrje shqiptarëve që të çojnë vendin në zgjedhje të parakohshme
Shpronësimet në Vlorë, banorët e lagjes “Kushtrim” futen me forcë në ambientet e Bashkisë, debate me kryebashkiakun Gjika
Banda e tritolit në Vlorë, zhvillohet seanca me dyer të mbyllura të Krimeve të Rënda, grupi akuzohet për vepra terroriste

Video

Shokuese, ISIS i pret kokën një personi në prani të fëmijëve
Protesta në Kosovë, polici godet Albin Kurtin (VIDEO)
Policia në Kosovë përdor ujë për të larguar protestuesit (VIDEO/FOTO)
Spanjë, rrëzohet një avion, humbin jetën 10 persona (VIDEO)
Ibrahimoviç tregohet arrogant, ofendon kundërshtarin teksa i shikon fanellën: Kush dreqin je ti
Çfarë bashkëpunimi! Rihanna, Kanye West& Paul McCartney së shpejti me një këngë (VIDEO)
Braçe publikon këngën "Bella Ciao", përshëndet Tsipras (VIDEO)
Sulmet në Ukrainë,ja si fluturonin raketat mbi qytetin Mariupol (VIDEO)
Goditi 2 futbollistë, ja në sa ndeshje mund të mungojë Ronaldo (VIDEO)
Mexes nuk mjaftohet me Maurin, kap prej fyti edhe Canën (VIDEO)
Ronela dhe Erga tallin Genta Ismajlin: Ngjan si 50-vjeçe, kritika në rrjetet sociale
Lazio-Milan, reagim i çmendur i Mexes, tenton të "mbysë" Stefano Maurin
Stop racizmit, ja dy video sensibilizuese (VIDEO)
Stop racizmit, ja dy video sensibilizuese (VIDEO)
Koplik, mësuesja dhunon nxënësin, kritika dhe zemërim në rrjetet sociale
Video emocionuese kundër diskriminimit, paragjykuan njeriun me ngjyrë, shpëtoi vajzën e tyre