Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
  • Rikthehet tmerri i përmbytjeve, banorët braktisin shtëpitë e tyre nga Erzeni në Shijak
  • Krimet e Rënda lënë në burg Durim Bamin, Avokati: Arrestimi i paligjshëm
  • Lushnjë, Rama dhe Lame shpërndajnë legalizime falas
  • "Doshi", Rama del nga Prokuroria: Vetëm hetimi i plotë mund të çlirojë publikun dhe politikën nga kjo histori
  • Akuzat e Doshit, Berisha: Nëse Prokuroria më thërret do shkoj të dëshmoj
  • Ekspozitë për Adem Jasharin, Berisha: Nderim për ata që ranë për lirinë e Kosovës
  • Paloka: Tahiri e Rama bashkëpunëtor në vrasje
  • Ministri Veliaj vizitë në Kosovë, takohet me homologun Abrashi

Arrestohet Mario Kola në Greqi, vrau 25 vjeçaren greke

 Arrestohet Mario Kola në Greqi, vrau 25 vjeçaren greke

Policia greke ka bërë të mundur arrestimin e një tjetri të arratisuri nga burgu i Trikalas. Mario Kola është autor i vrasjes së policit grek, që humbi jetën gjatë kryerjes së detyrës si dhe i 25 vjeçares Katerina Zogali, e cila humbi jetën aksidentalisht gjatë një shkëmbimi armësh mes policisë dhe disa të arratisurve nga burgu.

Burime nga polica bënë me dije se Kola ishte i armatosur me kallashnikov dhe pistoletë "Makarov" dhe ka qëlluar nga dritarja e makinës policinë.

Kola është i përfshirë në arratisjen e disa të burgosurve shqiptarë nga burgu i Trikalës, ngjarje e ndodhur në mars. Policia po kërkon ende katër shqiptarë të arratisur, të cilët nuk janë arrestuar.

Saturday, May 11, 2013 - 21:42
Total votes: 25