Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
  • Nikolla viziton studentët e grevës: U mashtruat nga universitetet piramidë, u njohët që në fillim me kushtet dhe tarifat
  • Detaje të reja për vdekjen e foshnjës në çerdhe, temperatura i mori jetën të voglit
  • Tensionohet situata e grevës e studentëve të mjekësisë, policia nuk lejon futjen e krevatëve brenda
  • Vdekja e të voglit në çerdhe, zbardhen rezultatet e para të autopsisë: Fëmija nuk ka pasur asnjë problem
  • Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, vizitë zyrtare në Turqi
  • Protesta e studentëve për tarifat e larta, MAS: Jo e drejtë të ngrihen pretendime pas një semestri, i rrënoi qeveria e kaluar
  • Tiranë, ndërron jetë foshnja 14-muajsh në çerdhe, u dërgua i pajetë në Urgjencën e Pediatrisë
  • Sistemi i Drejtësisë, Naço: Reformim për Gjykatën e Lartë, Prokurorinë e Përgjithshme, Këshillin e Lartë të Drejtësisë dhe Shkollën e Magjistraturës

Pranga drejtorit të bankës në Bilisht, vodhi 13 milion lekë

Pranga drejtorit të bankës në Bilisht, vodhi 13 milion lekë

Arrestohet nga policia e Korçës, drejtori i një filiali “Raiffeisen Bank” në Bilisht, pasi akuzohet për vjedhjen e një shume të konsideruar parash nga llogaria e një klienti të kësaj banke.

Shtetasi B.Topalli u arrestua mbrëmjen e djeshme me kërkesë të Prokurorisë së Korçës dhe vendim të gjykatës së Korçës nën akuzën e vjedhjes. Topalli akuzohet për vjedhjen e 13 milionë lekëve nga llogaria e një klienti të bankës , të cilat i ka përdorur për blerjen e një pasurie të paluajtshme.\

 

Wednesday, September 4, 2013 - 12:51
Total votes: 5