Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
  • Vendos Ndikumana ndaj Flamurtarit, i jep një tjetër fitore me vlerë Tiranës
  • Bashkia e Tiranës: Bici flet me gjuhë ordinere, ja ku është katandisur IKMT
  • Kurti: Shqipëria dhe Kosova mund të bashkohen përmes refendumit
  • Topi në Peshkopi: PS-LSI version kriminal për drejtimin e vendit
  • Rama në fb: Puna në QSUT vazhdon, ndryshime reale
  • Berisha takon Donald Lu: Krimi po merr përmasa dominuese dhe korrupsioni qeveritar po lartësohet çdo ditë
  • Akuzat nga Bashkia e Tiranës, reagon Bici: Mjaft me shpifje, emri im të mos bëhet pjesë e lojës politike
  • Fëmija 5 -vjeçar gjendet i pashoqëruar, policia: Prindërit të paraqiten në Komisariatin nr. 3

Shkelin rregullat e qarkullimit rrugor, 1 i vdekur dhe 2 të plagosur

 Shkelin rregullat e qarkullimit rrugor, 1 i vdekur dhe 2 të plagosur

Shpejtësia e madhe me të cilën udhëtonin mjetet dhe mosrespektimi i rregullave të qarkullimit rrugor, kanë sjellë mbrëmjen e djeshme një aksident me pasojë vdekjen e një personi dhe plagosjen e dy të tjerëve.

Aksidenti i rëndë është shënuar tek ura pranë Drejtorisë së Policisë, ku një automjet tip Wolksvagen Golf  5, përplasi një taksi tip Benz me targa TR 3372M dhe më pas përfundoi në lumin Lanë.

Për pasojë ka humbur jetën drejtuesi i Benzit, Preng Mirashi dhe u plagosën dy pasagjerët e mjetit tip Golf, të cilët u transportuan menjëherë në Spitalin Ushtarak.
 

Tuesday, February 26, 2013 - 13:28
Total votes: 66