Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Forecast

Berat, Albania

04/17/2014 - 14:00

RainNorth-northwest, Light air, 1.3 m/s14°C

3.0 mm precipitation

Pressure: 1.0073 bar

Durrës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth-northwest, Light breeze, 2.3 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0085 bar

Korçë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyEast-southeast, Light air, 0.6 m/s7°C

0.1 mm precipitation

Pressure: 1.0079 bar

Kukës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth, Light breeze, 1.9 m/s7°C

0.2 mm precipitation

Pressure: 1.0097 bar

Shkodër, Albania

04/17/2014 - 14:00

FairEast, Gentle breeze, 3.4 m/s14°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0084 bar

Tirana, Albania

04/17/2014 - 14:00

Delvis skyetNord-nordvest, Flau vind, 0.6 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0081 bar

Vlorë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Rain showersWest-northwest, Light breeze, 2.7 m/s13°C

0.5 mm precipitation

Pressure: 1.0082 bar

Weather forecast from yr.no.

Kompania turistike “Eurokoha” i shkruan Gjermenit: Turistët kosovarë, të vetmit pa një stacion televiziv

Kompania turistike “Eurokoha” i shkruan Gjermenit: Turistët kosovarë, të vetmit pa një stacion televiziv
Turistët kosovarë, të cilët përbëjnë dhe numrin më të lartë në vendin tonë, mund të gjejnë shumëçka për të pushuar në vendin tonë, por asnjë stacion televiziv i tyri nuk transmetohet në Shqipëri. Drejtori i përgjithshëm i kompanisë turistike “Eurokoha”, njëkohësisht kryetari i Odës Ekonomike Gjermano–Kosovare, i ka dërguar një letër ministres së Turizmit,...

Sequi: Do punoj që Shqipëria të integrohet në BE

Sequi: Do punoj që Shqipëria të integrohet në BE
Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Ettore Sequi ka zhvilluar sot takimet e lamtumirës me përfaqësues të politikës shqiptare. Ambasadori Sequi do të largohet nga delegacioni i BE-së, për të marrë një pozicion kyç në Ministrinë e Jashtme Italiane, atë të shefit të kabinetit të kësaj ministrie. Gjatë fjalës së tij në takimin e lamtumirës Sequi premtoj se do punoj që...

Ahmetaj-Ponta: Shqipëria dhe Rumania në një fazë të re të bashkëpunimit ekonomik

Ahmetaj-Ponta: Shqipëria dhe Rumania në një fazë të re të bashkëpunimit ekonomik
Ministri i Zhvillimit Ekonomik Tregtisë dhe Sipërmarrjes z. Arben Ahmetaj kryesoi vizitën e delegacionit të lartë shqiptar në Bukuresht, pjesë e të cilit ishin edhe Ministri i Energjisë dhe Industrisë z. Damian Gjiknuri, Drejtori i Kesh z. Agron Hetoja dhe Deputeti i PS z. Taulant Balla.   Ndër takimet e zhvilluara gjatë dy ditëve të qëndrimit ne Bukuresht, ishte edhe...

Bashkëpunim me bankat e Ballkanit Perendimor, Fullani: Synojmë rritjen e profesionalizmit dhe transparencës

Bashkëpunim me bankat e Ballkanit Perendimor, Fullani: Synojmë rritjen e profesionalizmit dhe transparencës
Banka Qendrore Evropiane prezantoi sot një program bashkëpunimi me Bankën e Shqipërisë dhe disa banka të vendeve të Ballkanit Perëndimor. Për këtë program, BE-ja ka dhënë 500 mijë euro nga fondet e Instrumentit të Asistencës së Para-Anëtarësimit. Në fjalën e tij gurvenatori i BSH-së, Ardan Fullani u shpreh se Banka Qendrore e Shqipërisë do realizojë disa projekte me Bankën...

KLSH kallëzon 2 ish-drejtorë e 5 ish-përgjegjës të ALUIZNI-t Durrës

KLSH kallëzon 2 ish-drejtorë e 5 ish-përgjegjës të ALUIZNI-t Durrës
Kontrolli i Lartë i Shtetit ka depozituar në Prokurori kallëzim penal për dy ish-drejtorë dhe pesë ish-përgjegjësa sektori të agjencisë së Aluiznit Durrës për shpërdorim detyre. Padia në Prokurori, vjen pas auditit të zhvilluar nga KLSH në këtë agjenci për periudhën Janar 2011- Shtator 2013.   "Kontrolli i Lartë i Shtetit, në zbatim të programit të auditimit nr. 805/...
Kompania turistike “Eurokoha” i shkruan Gjermenit: Turistët kosovarë, të vetmit pa një stacion televiziv
Sequi: Do punoj që Shqipëria të integrohet në BE
Ahmetaj-Ponta: Shqipëria dhe Rumania në një fazë të re të bashkëpunimit ekonomik
Bashkëpunim me bankat e Ballkanit Perendimor, Fullani: Synojmë rritjen e profesionalizmit dhe transparencës
KLSH kallëzon 2 ish-drejtorë e 5 ish-përgjegjës të ALUIZNI-t Durrës

Video

Dokumentari për “Eksodin 1999“ përlot Vlora Çitakun
Arvizu surprizon gjimnazisten shqiptare
Nga bebe në 14 vjeçe, ja rritja e Lotte në timelapse
"Super gjyshja" befason jurin
Pamje të reja nga video e Karelit të torturuar në burgun e Nigritas
Më 16 prill, përkujtohet eksodi i kosovarëve
Hillari Klinton sulmohet me këpucë
Vajzat shqiptare martohen me serbë për 5 mijë euro
Seanca në Kuvend, ja batutat mes Ramës dhe Topallit
Publikohet video e torturave të Ilia Karelit
Brazili 2014, ja himni i kampionatit botëror!
Presidenti kolumbian urinon gjatë fjalimit
Rumani, kërkohen të rinjtë, trembën gjyshen në rrugë
Australi, studentët gënjejnë profesorin për 1 Prill
2 Prilli i krimit shteteror
Blerim Demiri, kosovari i parë që kryen sulm vetëvrasës