Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Forecast

Berat, Albania

04/17/2014 - 14:00

RainNorth-northwest, Light air, 1.3 m/s14°C

3.0 mm precipitation

Pressure: 1.0073 bar

Durrës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth-northwest, Light breeze, 2.3 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0085 bar

Korçë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyEast-southeast, Light air, 0.6 m/s7°C

0.1 mm precipitation

Pressure: 1.0079 bar

Kukës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth, Light breeze, 1.9 m/s7°C

0.2 mm precipitation

Pressure: 1.0097 bar

Shkodër, Albania

04/17/2014 - 14:00

FairEast, Gentle breeze, 3.4 m/s14°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0084 bar

Tirana, Albania

04/17/2014 - 14:00

Delvis skyetNord-nordvest, Flau vind, 0.6 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0081 bar

Vlorë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Rain showersWest-northwest, Light breeze, 2.7 m/s13°C

0.5 mm precipitation

Pressure: 1.0082 bar

Weather forecast from yr.no.

PD, Vorpsi: Arrogancë qeveritare me artistët, Rama kërkon të kapë dhe Teatrin

PD, Vorpsi: Arrogancë qeveritare me artistët, Rama kërkon të kapë dhe Teatrin
Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Laura Vorpsi me anë të një deklarate për mediat ka denoncuar vendimin e qeverisë për të hedhur poshtë kontratat me artistët e Teatrit të Operës e Baletit dhe Teatrit Kombëtar. Sipas Vorpsit Rama ka vendosur t’i kapë edhe këto institucione dhe tani e tutje ai do të miratoje edhe pjesët që do të vihen në skenë në teatër dhe në balet, dhe...

Gjiknuri: Transparencë për koncesionet, Arvizu: Me rëndësi koncepti i kërkesës për raportim

Gjiknuri: Transparencë për koncesionet, Arvizu: Me rëndësi koncepti i kërkesës për raportim
Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri gjatë fjalës së tij në forumin me temë “Promovimi i nismës për transparencë në industrinë nxjerrëse dhe përfitimi i komuniteteve", theksoi vendosmërinë e institucionit që drejton për të bërë transparencë në lidhje me koncesionet në vend. Gjiknuri bëri të ditur se deri në fund të këtij viti do të ketë përfunduar...

Kuvend, reforma territoriale përplas sot mazhorancën dhe opozitën

Kuvend, reforma territoriale përplas sot mazhorancën dhe opozitën
Lidhur me vendimet e miratuara ditë më parë në Komisionin e Ligjeve për heqjen e kompetencës së Presidentit për të propozuar kryetarin e ILDKP-së, mazhoranca dhe opozita pritet të përplasen sot në Kuvend.   Me ligjin e ri të qeverisë, tashmë kreun e Inspektoratit të Deklarimit të Pasurive nuk do ta propozojë kreu i shtetit, por Parlamenti i Shqipërisë. Kjo nismë është...

Rikthehet në skenë grabitja e shekullit, të majtët kërkojnë hapjen e hetimeve për Lulzim Bashën, vodhi 230 milionë euro

 Rikthehet në skenë grabitja e shekullit, të majtët kërkojnë hapjen e hetimeve për Lulzim Bashën, vodhi 230 milionë euro
Dhjetë muaj pas përmbysjes së Sali Berishës nga pushteti, rikthehet në skenë dosja e rrugës Durrës-Kukës, ku ish-ministri i Transporteve Lulzim Basha, sot kryetar i opozitës, vodhi hapur 230 milionë euro, ndërsa shpëtoi nga burgu me procedurë. Shtatë muaj pas konstituimit të qeverisë së re, e majta shqiptare kërkon rihapjen e dosjes për vjedhjen e shekullit, duke inkurajuar...

Tre deputetë kontroll zyrave të Visho Likës, në sitë përgjimet, emërimet e të inkriminuarve dhe informacionet kundër qeverisë

Tre deputetë kontroll zyrave të Visho Likës, në sitë përgjimet, emërimet e të inkriminuarve dhe informacionet kundër qeverisë
Shefi i spiunazhit shqiptar, Visho Ajazi Lika, do të hetohet nga një grup parlamentar për përgjimin e qeverisë dhe deputetëve për llogari të Sali Berishës, për rikthimin e shikasve të Gazidedes në kupolën e SHISH, për tenderat klientelistë dhe korruptivë, për lidhjet e dyshimta me shërbimet jo partnere, për raportimin e sekreteve tek Sali Berisha etj. Mazhoranca qeverisëse i...
PD, Vorpsi: Arrogancë qeveritare me artistët, Rama kërkon të kapë dhe Teatrin
Gjiknuri: Transparencë për koncesionet, Arvizu: Me rëndësi koncepti i kërkesës për raportim
Kuvend, reforma territoriale përplas sot mazhorancën dhe opozitën
 Rikthehet në skenë grabitja e shekullit, të majtët kërkojnë hapjen e hetimeve për Lulzim Bashën, vodhi 230 milionë euro
Tre deputetë kontroll zyrave të Visho Likës, në sitë përgjimet, emërimet e të inkriminuarve dhe informacionet kundër qeverisë

Video

Mekka në vitin 2020 – Projekt?
Zogu që flet japonisht
Ja si ndodhi aksindeti i aktorit Kivanç Tatlitug
Një këngë për Karelin
Dokumentari për “Eksodin 1999“ përlot Vlora Çitakun
Arvizu surprizon gjimnazisten shqiptare
Nga bebe në 14 vjeçe, ja rritja e Lotte në timelapse
"Super gjyshja" befason jurin
Pamje të reja nga video e Karelit të torturuar në burgun e Nigritas
Më 16 prill, përkujtohet eksodi i kosovarëve
Hillari Klinton sulmohet me këpucë
Vajzat shqiptare martohen me serbë për 5 mijë euro
Seanca në Kuvend, ja batutat mes Ramës dhe Topallit
Publikohet video e torturave të Ilia Karelit
Brazili 2014, ja himni i kampionatit botëror!
Presidenti kolumbian urinon gjatë fjalimit