Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Forecast

Berat, Albania

01/22/2014 - 22:00

RainSoutheast, Light air, 1.5 m/s8°C

0.8 mm precipitation

Pressure: 1.0164 bar

Durrës, Albania

01/22/2014 - 22:00

Heavy rainSoutheast, Gentle breeze, 3.9 m/s11°C

5.9 mm precipitation

Pressure: 1.0159 bar

Korçë, Albania

01/22/2014 - 22:00

CloudySouthwest, Light breeze, 1.8 m/s4°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0172 bar

Kukës, Albania

01/22/2014 - 22:00

RainSouth, Light air, 1.5 m/s7°C

0.6 mm precipitation

Pressure: 1.0159 bar

Shkodër, Albania

01/22/2014 - 22:00

Heavy rainEast, Light air, 1.5 m/s9°C

9.5 mm precipitation

Pressure: 1.0158 bar

Tirana, Albania

01/22/2014 - 22:00

RegnØst-sørøst, Svak vind, 2.3 m/s9°C

3.9 mm precipitation

Pressure: 1.0164 bar

Vlorë, Albania

01/22/2014 - 22:00

Partly cloudySouth, Light breeze, 2.7 m/s10°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0162 bar

Weather forecast from yr.no.

KLD masa disiplinore për 5 gjyqtarë, shkarkohet gjyqtari i Shkodrës

KLD masa disiplinore për 5 gjyqtarë, shkarkohet gjyqtari i Shkodrës
Nën drejtimin e Presidentit të Republikës, z. Bujar Nishani, Këshilli i Lartë i Drejtësisë, zhvilloi sot, datë 15.04.2014 mbledhjen plenare, e cila kishte në rend të ditës, shqyrtimin e propozimeve të Ministrit të Drejtësisë për procedimin disiplinor për pesë gjyqtarë.  Në të pesë rastet e propozuar për procedim disiplinor, konstatimi i shkeljeve të bëra nga ana e...

Të larguarit nga puna letër Ramës: Shkarkoni drejtoreshën e DRSSH, Korçë

Të larguarit nga puna letër Ramës: Shkarkoni drejtoreshën e DRSSH, Korçë
Shoqata e punonjësve të larguar nga administrata i ka drejtuar ditën e sotme një letër të hapur kryeministrit Edi Rama ku i kërkon që të shkarkojë nga detyra Drejtoreshën e Drejtorisë Rajonale të Sigurimeve Shoqërore në Korçë pasi sipas tyre kjo e fundit për ti zënë vendin e punës detyroi një nënë të vetëflijohej. Më tej theksohet se 7000 burra e gra janë pushuar nga puna...

Berisha: Rama ka frikë nga transparenca si djalli nga temjani

Berisha: Rama ka frikë nga transparenca si djalli nga temjani
Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në rrjetin e tij social ka akuzuar kryeministri Rama se ka frikë nga transparenca, për të dhënë shpjegime mbi përdorimin e bazave ushtarake për transport dhe trafikim droge. Sipas Berishës protesta është përgjigja e merituar ndaj Ramës që po shndërron Shqipërinë në epiqendër të trafikut zyrtar të drogave të forta.  ...

Braçe: Jam në dijeni të letrës "sekret" të SHISH, s'ka trafik droge nga ushtria

Braçe: Jam në dijeni të letrës "sekret" të SHISH, s'ka trafik droge nga ushtria
Deputeti i Partisë Socialiste Erion Braçe përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook ka kështu poshtë spekulimet që po bëhen nga PD-ja, se ushtria shqiptare është e lidhur me trafikun e drogës.   "Pas dy ditë përpjekjesh, nga zyra përkatëse në PD, që e disponon, por që s’di ta ruajë; më rezulton se ka një letër të nënshkruar nga Visho Ajazi Lika,...

Panariti: 10 milion euro për zhvillimin e bujqësisë, Gaiani: Mbështetje për Shqipërinë

Panariti: 10 milion euro për zhvillimin e bujqësisë, Gaiani: Mbështetje për Shqipërinë
Sot në mjediset e Ministrisë së Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave u lançua fillimi i programit italian për zhvillimin e sektorit të bujqësisë shqiptare me vlerë 10 mln euro. Nga këto 10 milionë euro, rreth 5mln do të jepen si fond mbështetje për fuqizimin e sistemit te menaxhimit financiar dhe kontrollit te  AZHBR (Agjencia e Zhvillimit Bujqësor dhe...
KLD masa disiplinore për 5 gjyqtarë, shkarkohet gjyqtari i Shkodrës
Të larguarit nga puna letër Ramës: Shkarkoni drejtoreshën e DRSSH, Korçë
Berisha: Rama ka frikë nga transparenca si djalli nga temjani
Braçe: Jam në dijeni të letrës "sekret" të SHISH, s'ka trafik droge nga ushtria
Panariti: 10 milion euro për zhvillimin e bujqësisë, Gaiani: Mbështetje për Shqipërinë

Video

Arvizu surprizon gjimnazisten shqiptare
Nga bebe në 14 vjeçe, ja rritja e Lotte në timelapse
"Super gjyshja" befason jurin
Pamje të reja nga video e Karelit të torturuar në burgun e Nigritas
Më 16 prill, përkujtohet eksodi i kosovarëve
Hillari Klinton sulmohet me këpucë
Vajzat shqiptare martohen me serbë për 5 mijë euro
Seanca në Kuvend, ja batutat mes Ramës dhe Topallit
Publikohet video e torturave të Ilia Karelit
Brazili 2014, ja himni i kampionatit botëror!
Presidenti kolumbian urinon gjatë fjalimit
Rumani, kërkohen të rinjtë, trembën gjyshen në rrugë
Australi, studentët gënjejnë profesorin për 1 Prill
2 Prilli i krimit shteteror
Blerim Demiri, kosovari i parë që kryen sulm vetëvrasës
I biri i Gadaffit kërkon falje