Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Forecast

Berat, Albania

04/17/2014 - 14:00

RainNorth-northwest, Light air, 1.3 m/s14°C

3.0 mm precipitation

Pressure: 1.0073 bar

Durrës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth-northwest, Light breeze, 2.3 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0085 bar

Korçë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyEast-southeast, Light air, 0.6 m/s7°C

0.1 mm precipitation

Pressure: 1.0079 bar

Kukës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth, Light breeze, 1.9 m/s7°C

0.2 mm precipitation

Pressure: 1.0097 bar

Shkodër, Albania

04/17/2014 - 14:00

FairEast, Gentle breeze, 3.4 m/s14°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0084 bar

Tirana, Albania

04/17/2014 - 14:00

Delvis skyetNord-nordvest, Flau vind, 0.6 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0081 bar

Vlorë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Rain showersWest-northwest, Light breeze, 2.7 m/s13°C

0.5 mm precipitation

Pressure: 1.0082 bar

Weather forecast from yr.no.

PS, Gjylameti: Opozita të reflektojë ku e la vendin, sot biznesi më pak taksa

PS, Gjylameti: Opozita të reflektojë ku e la vendin, sot biznesi më pak taksa
Deputetja e Partisë Socialiste Blerina Gjylameti me anë të një deklarate për mediat ka akuzuar opozitën se ka dështuar me legalizimet. Gjylameti i ka kërkuar opozitës që të reflektojë duke kujtuar se ku e lanë Shqipërinë, ndërsa theksoi se sot biznesi po paguan më pak taksa.   "Opozita ka ende shumë për të reflektuar mbi ku e la Shqipërinë pas 8 vjet qeverisje. Ku e...

KLD letër Naços: Gjykatat Administrative në të gjithë vendin kanë ngarkesë pune

KLD letër Naços: Gjykatat Administrative në të gjithë vendin kanë ngarkesë pune
Këshilli i Lartë i Drejtësisë konstaton me shqetësim ngarkesën e madhe të punës në Gjykatat Administrative në të gjithë vendin dhe në mënyrë të veçantë të Gjykatës Administrative të Shkallës së Parë Tiranë dhe Gjykatës Administrative të Apelit.  Për shkak të kësaj situate, Këshilli i Lartë i Drejtësisë, i bën thirrje Ministrit të Drejtësisë, që të përcaktojë sa më shpejt...

AKU: Prioriteti ynë forcimi i sigurisë ushqimore, situata ka ndryshuar në 6 muajt e fundit

AKU: Prioriteti ynë forcimi i sigurisë ushqimore, situata  ka ndryshuar në 6 muajt e fundit
Autoriteti Kombëtar i Ushqimit sqaron opinionin publik, se ndryshe nga çfarë paraqitej në kronikën e një prej televizioneve kombëtare, për situatën e tregtimit te mishit, qumështit dhe produkteve te tjera me origjine shtazore, situata është krejtësisht tjetër ne 6 muajt e fundit, veçanërisht përsa i përket therjes dhe tregtimit të mishit. Që  nga  data  13.12....

Çuçi: Reforma territoriale asnjë lidhje me atë zgjedhore, Rauning: Duhet bashkëpunim

Çuçi: Reforma territoriale asnjë lidhje me atë zgjedhore, Rauning: Duhet bashkëpunim
Ministri Për Çështjet Vendore, Bledi Çuçi është takuar sot me ambasadorin e OSBE-së Florian Rauning, të cilin e ka siguruar se reforma territoriale nuk ka lidhje me atë zgjedhore. Sipas Çuçit, reforma territoriale do udhëhiqet nga kritere profesionale, ndërsa garantoi sot se kjo reformë nuk ka asgjë të bëjë me reformën elektorale.   "Unë e sigurova ambasadorin që...

Basha: Situata në Shqipëri gjithnjë e më e rënduar, buxheti i qytetarëve i varfër

Basha: Situata në Shqipëri gjithnjë e më e rënduar, buxheti i qytetarëve i varfër
Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka akuuar dyshen Rama-Meta se koncepti oligarkik për shtetin e demokracinë i përkthyer  në papërgjegjshmëri arrogante është  shndërruar në shtim të papunësisë të shqiptarëve dhe pasiguri për humbje të vendeve të punës.    Deklarata është bërë gjatë një tryeze me temë "Ku po shkon Shqipëria", mbajtur sipas Bashës edhe...
PS, Gjylameti: Opozita të reflektojë ku e la vendin, sot biznesi më pak taksa
KLD letër Naços: Gjykatat Administrative në të gjithë vendin kanë ngarkesë pune
AKU: Prioriteti ynë forcimi i sigurisë ushqimore, situata  ka ndryshuar në 6 muajt e fundit
Çuçi: Reforma territoriale asnjë lidhje me atë zgjedhore, Rauning: Duhet bashkëpunim
Basha: Situata në Shqipëri gjithnjë e më e rënduar, buxheti i qytetarëve i varfër

Video

Mekka në vitin 2020 – Projekt?
Zogu që flet japonisht
Ja si ndodhi aksindeti i aktorit Kivanç Tatlitug
Një këngë për Karelin
Dokumentari për “Eksodin 1999“ përlot Vlora Çitakun
Arvizu surprizon gjimnazisten shqiptare
Nga bebe në 14 vjeçe, ja rritja e Lotte në timelapse
"Super gjyshja" befason jurin
Pamje të reja nga video e Karelit të torturuar në burgun e Nigritas
Më 16 prill, përkujtohet eksodi i kosovarëve
Hillari Klinton sulmohet me këpucë
Vajzat shqiptare martohen me serbë për 5 mijë euro
Seanca në Kuvend, ja batutat mes Ramës dhe Topallit
Publikohet video e torturave të Ilia Karelit
Brazili 2014, ja himni i kampionatit botëror!
Presidenti kolumbian urinon gjatë fjalimit