Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Forecast

Berat, Albania

04/17/2014 - 14:00

RainNorth-northwest, Light air, 1.3 m/s14°C

3.0 mm precipitation

Pressure: 1.0073 bar

Durrës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth-northwest, Light breeze, 2.3 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0085 bar

Korçë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyEast-southeast, Light air, 0.6 m/s7°C

0.1 mm precipitation

Pressure: 1.0079 bar

Kukës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth, Light breeze, 1.9 m/s7°C

0.2 mm precipitation

Pressure: 1.0097 bar

Shkodër, Albania

04/17/2014 - 14:00

FairEast, Gentle breeze, 3.4 m/s14°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0084 bar

Tirana, Albania

04/17/2014 - 14:00

Delvis skyetNord-nordvest, Flau vind, 0.6 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0081 bar

Vlorë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Rain showersWest-northwest, Light breeze, 2.7 m/s13°C

0.5 mm precipitation

Pressure: 1.0082 bar

Weather forecast from yr.no.

Rama-Isler: Dimensioni ekonomik mes dy vendeve i rëndësishëm

Rama-Isler:  Dimensioni ekonomik mes dy vendeve i rëndësishëm
Kryeministri Rama ka pritur sot në Tiranë, zëvendësin e Erdoganit, Emrullah Isler.  Qeveria shqiptare po punon për të avancuar bashkëpunimin me Turqinë veçanërisht në ata sektorë ku ka qenë e ndjeshme.   Kryeministri Rama e falënderoi  Isler për mbështetjen e vazhdueshme që Turqia i ka dhënë Shqipërisë dhe e konsideroi, sfidë materializimin e partneritetit, çka...

Berisha në fb: Rama dëshiron të jetë vetë kryeministër, president dhe kryekreu i kësaj toke, pra vetë Enveri

Berisha në fb: Rama dëshiron të jetë vetë kryeministër, president dhe kryekreu i kësaj toke, pra vetë Enveri
Ish-kryeministri,  Sali Berisha përmes një statusi në rrjetin social "Facebook" thekson se ndërsa Rama kërkon kompetencat e Presidentit ka tre tritole në 24 orë, vrasje apo maska.  Sipas Berishës, ai pasi futi vendin në kaos me qeverisjen e tij  përpiqet me të gjitha mjetet përshirë këtu edhe letrat e Tahirit drejtuar Presidentit të binde shqiptarët...

Nishani u uron “Gëzuar Pashkët” të gjithë besimtarëve ortodoksë shqiptarë

 Nishani u uron “Gëzuar Pashkët” të gjithë besimtarëve ortodoksë shqiptarë
Kreu i Shtetit shqiptar, Bujar Nishani u uron “Gëzuar Pashkët” të gjithë besimtarëve ortodoksë shqiptarë nëpërmjet një mesazhi të bërë publik.   “Të dashur besimtarë ortodoksë!   Festa e Pashkëve, duke na forcuar edhe më shumë besimin dhe dëshirën për mirësi, na shtyn të gjithëve, besimtarë ortodoksë apo jo, të rigjallërojmë shpresën dhe forcën për...

Tanja Fajon: Rreziku i rikthimit të vizave

Tanja Fajon: Rreziku i rikthimit të vizave
Eurodeputetja Tanja Fajon deklaron se nuk përbën rrezik rikthimi i vizave në zonën Schengen, por rritja e numrit të azilkërkuesve shqiptarë sipas saj ka krijuar probleme shqetësuese. Ndaj Fajon kërkon nga qeveria që të marrë masa, shkruan Top-Channel.    A përbëjnë shqiptarët me të vërtetë rrezik për azil në Schengen, në krahasim me vendet e tjera të Ballkanit?...

Korçë, Rama: Realitet legalizimi falas, procesi transparent dhe i shpejtë

Korçë, Rama: Realitet legalizimi falas, procesi transparent dhe i shpejtë
  Kryeministri,  Edi Rama shpërndau sot në zonat informale në Korçë certifikatat e para të pronësisë për objekte të legalizuara, i shoqëruar nga zv/kryeministri Niko Peleshi, ministrja e Zhvillimit Urban Eglantina Gjermeni, si dhe kreu i ALUIZNI-t Artan Lame.   Kryeministri tha se qeveria është e vendosur t'i japë fund asaj që e quajti plagë të infektuar në...
Rama-Isler:  Dimensioni ekonomik mes dy vendeve i rëndësishëm
Berisha në fb: Rama dëshiron të jetë vetë kryeministër, president dhe kryekreu i kësaj toke, pra vetë Enveri
 Nishani u uron “Gëzuar Pashkët” të gjithë besimtarëve ortodoksë shqiptarë
Tanja Fajon: Rreziku i rikthimit të vizave
Korçë, Rama: Realitet legalizimi falas, procesi transparent dhe i shpejtë

Video

Ja si ndodhi aksindeti i aktorit Kivanç Tatlitug
Një këngë për Karelin
Dokumentari për “Eksodin 1999“ përlot Vlora Çitakun
Arvizu surprizon gjimnazisten shqiptare
Nga bebe në 14 vjeçe, ja rritja e Lotte në timelapse
"Super gjyshja" befason jurin
Pamje të reja nga video e Karelit të torturuar në burgun e Nigritas
Më 16 prill, përkujtohet eksodi i kosovarëve
Hillari Klinton sulmohet me këpucë
Vajzat shqiptare martohen me serbë për 5 mijë euro
Seanca në Kuvend, ja batutat mes Ramës dhe Topallit
Publikohet video e torturave të Ilia Karelit
Brazili 2014, ja himni i kampionatit botëror!
Presidenti kolumbian urinon gjatë fjalimit
Rumani, kërkohen të rinjtë, trembën gjyshen në rrugë
Australi, studentët gënjejnë profesorin për 1 Prill