Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Forecast

Berat, Albania

04/17/2014 - 14:00

RainNorth-northwest, Light air, 1.3 m/s14°C

3.0 mm precipitation

Pressure: 1.0073 bar

Durrës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth-northwest, Light breeze, 2.3 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0085 bar

Korçë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyEast-southeast, Light air, 0.6 m/s7°C

0.1 mm precipitation

Pressure: 1.0079 bar

Kukës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth, Light breeze, 1.9 m/s7°C

0.2 mm precipitation

Pressure: 1.0097 bar

Shkodër, Albania

04/17/2014 - 14:00

FairEast, Gentle breeze, 3.4 m/s14°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0084 bar

Tirana, Albania

04/17/2014 - 14:00

Delvis skyetNord-nordvest, Flau vind, 0.6 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0081 bar

Vlorë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Rain showersWest-northwest, Light breeze, 2.7 m/s13°C

0.5 mm precipitation

Pressure: 1.0082 bar

Weather forecast from yr.no.

Visho Lika pranon zbatimin e porosisë së Berishës për punësimin e shikasve të Gazidedes që terrorizuan opozitën në ’96, ja emrat

Visho Lika pranon zbatimin e porosisë së Berishës për punësimin e shikasve të Gazidedes që terrorizuan opozitën në ’96, ja emrat
Kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Visho Ajazi Lika, ka pranuar dje para Komisionit të Sigurisë, zbatimin e porosisë së  Sali Berishës, për rikthimin e shikasve të Bashkim Gazidedes në kupolën e institucionit kryesor të sekreteve në Shqipëri. Kreu i spiunazhit, Visho Lika, ka pranuar zyrtarisht kthimin e SHISH në një çerdhe militantësh dhe njerëzish me probleme me...

Ja gjykatat që refuzuan projektin amerikan për regjistrimin e gjyqeve, avokatët akuzojnë Nishanin si të implikuar

Ja gjykatat që refuzuan projektin amerikan për regjistrimin e gjyqeve, avokatët akuzojnë Nishanin si të implikuar
Projekti amerikan për regjistrimin e seancave gjyqësore, me qëllim rritjen e transparencës dhe përgjegjshmërisë në gjykatat shqiptare, nuk po gjen zbatim. Avokati Idajet Beqiri, në një prononcim për gazetën “Sot”, pohoi se një numër i konsiderueshëm gjykatash, nuk regjistrojnë seancat gjyqësore. Avokati Beqiri deklaroi se Gjykata e Tiranës, Gjykata e Laçit, Gjykata...

Qeveria raport të zi për prokurorinë, kontroll 355 procedimeve penale, kryeprokurori Llalla nuk pranon shkeljet

Qeveria raport të zi për prokurorinë, kontroll 355 procedimeve penale, kryeprokurori Llalla nuk pranon shkeljet
Zbardhet raporti i Ministrisë së Drejtësisë mbi inspektimet e kryera në prokurori përgjatë periudhës shkurt 2013 deri shkurt 2014. Sipas raportit, Ministria e Drejtësisë ka konstatuar shkelje në veprimtarinë e disa prokurorive të rretheve, por kryeprokurori Adriatik Llalla ka reaguar vetëm në një rast të vetëm. Prokuroria është pasive në hetime, ka raste kur prokurorët nuk e...

Komisioni hetimor për zbardhjen e veprimtarisë së Visho Likës gati të zbarkojë në zyrat e SHISH

Komisioni hetimor për zbardhjen e veprimtarisë së Visho Likës gati të zbarkojë në zyrat e SHISH
Raportimi i Visho Likës në Komisionin e Sigurisë nuk i ka shuar dyshimet për veprimtarinë e paligjshme të Shërbimit Informativ Shtetëror. Mazhoranca qeverisëse e konsideron raportimin si një hap që do të pasohet me një kontroll parlamentar të SHISH, ndërsa opozita pretendon se kreu i SHISH i ka dhënë informacion të mjaftueshëm policisë dhe prokurorisë për tritolin dhe trafikun...

Tirana e Lulzim Bashës, qytet i dalë nga lufta, kryebashkiaku zbaton teorinë e tokës së djegur pas dështimit me 27 premtime

Tirana e Lulzim Bashës, qytet i dalë nga lufta, kryebashkiaku zbaton teorinë e tokës së djegur pas dështimit me 27 premtime
Ai nuk do të mbahet mend thjeshtë për dështimin e paimagjinueshëm me 27 premtimet më të bujshme. As për dorëzimin e Bashkisë së Tiranës në duart e palës kundërshtare një vit para se t’i mbaronte mandati. As për shkatërrimin e një administrate profesioniste, duke e zëvendësuar me dallkaukë partiakë, me diploma të blera me nga dy mijë euro. Pikësëpari, Lulzim Basha do të...
Visho Lika pranon zbatimin e porosisë së Berishës për punësimin e shikasve të Gazidedes që terrorizuan opozitën në ’96, ja emrat
Ja gjykatat që refuzuan projektin amerikan për regjistrimin e gjyqeve, avokatët akuzojnë Nishanin si të implikuar
Qeveria raport të zi për prokurorinë, kontroll 355 procedimeve penale, kryeprokurori Llalla nuk pranon shkeljet
Komisioni hetimor për zbardhjen e veprimtarisë së Visho Likës gati të zbarkojë në zyrat e SHISH
Tirana e Lulzim Bashës, qytet i dalë nga lufta, kryebashkiaku zbaton teorinë e tokës së djegur pas dështimit me 27 premtime

Video

Mekka në vitin 2020 – Projekt?
Zogu që flet japonisht
Ja si ndodhi aksindeti i aktorit Kivanç Tatlitug
Një këngë për Karelin
Dokumentari për “Eksodin 1999“ përlot Vlora Çitakun
Arvizu surprizon gjimnazisten shqiptare
Nga bebe në 14 vjeçe, ja rritja e Lotte në timelapse
"Super gjyshja" befason jurin
Pamje të reja nga video e Karelit të torturuar në burgun e Nigritas
Më 16 prill, përkujtohet eksodi i kosovarëve
Hillari Klinton sulmohet me këpucë
Vajzat shqiptare martohen me serbë për 5 mijë euro
Seanca në Kuvend, ja batutat mes Ramës dhe Topallit
Publikohet video e torturave të Ilia Karelit
Brazili 2014, ja himni i kampionatit botëror!
Presidenti kolumbian urinon gjatë fjalimit