Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Forecast

Berat, Albania

04/17/2014 - 14:00

RainNorth-northwest, Light air, 1.3 m/s14°C

3.0 mm precipitation

Pressure: 1.0073 bar

Durrës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth-northwest, Light breeze, 2.3 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0085 bar

Korçë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyEast-southeast, Light air, 0.6 m/s7°C

0.1 mm precipitation

Pressure: 1.0079 bar

Kukës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth, Light breeze, 1.9 m/s7°C

0.2 mm precipitation

Pressure: 1.0097 bar

Shkodër, Albania

04/17/2014 - 14:00

FairEast, Gentle breeze, 3.4 m/s14°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0084 bar

Tirana, Albania

04/17/2014 - 14:00

Delvis skyetNord-nordvest, Flau vind, 0.6 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0081 bar

Vlorë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Rain showersWest-northwest, Light breeze, 2.7 m/s13°C

0.5 mm precipitation

Pressure: 1.0082 bar

Weather forecast from yr.no.

PD: Dyshja Rama-Meta, sulm të ri ndaj Presidentit për të ruajtur pasuritë e tyre

PD: Dyshja Rama-Meta, sulm të ri ndaj Presidentit për të ruajtur pasuritë e tyre
Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi denoncon heqjen e kompetencës së Presidentit në emërimin e kreut të kontrollit të verifikimit të pasurive. Tani ILDKP në dorë të qeverisë. Sipas Bylykbashit, dyshja Rama-Meta pas uzurpimit në mënyrë të paligjshme kreun e ILKDP-së po përpiqen ta legalizojnë këtë kapje politike të këtij institucioni.   "Partia Demokratike...

PD: Dënojmë kërcënimin ndaj gazetarit që publikoi mekanizmin e drogës

PD: Dënojmë kërcënimin ndaj gazetarit që publikoi mekanizmin e drogës
Partia Demokratike në një deklaratë për mediat dënon sot kërcënimin e bërë ndaj gazetarit të Rilindjes Demokratike, Telnis Skuqi. Koordinatorja për mediat, Silvi Bardhi, denoncon shantazhin ndaj medias opozitare   "Partia Demokratike dënon kërcënimin e bërë sot ndaj gazetarit të Rilindjes Demokratike, Telnis Skuqi, menjëherë pas botimit të shkrimit investigativ në...

Raporti i BSH-së, PS: Mjaft pozitiv falë masave dhe marrëveshjes me FMN

Raporti i BSH-së, PS: Mjaft pozitiv falë masave dhe marrëveshjes me FMN
Raportin i Bankës së Shqipërisë për tremujorin e parë të këtij viti është vlerësuar pozitivisht nga ana e Partisë socialiste. Deputetja, Evis Kushi tha se ky raport është vlerësimi i dytë pozitiv pas atij të Standard & Poor’s, për punën e qeverisë dhe më konkretisht i marrëveshjes me FMN.   “Pas studimit pozitiv të “Standard & Poor’s...

Durrës, një 39 vjeçar hidhet nga trageti, nis operacioni i kërkimit

Durrës, një 39 vjeçar hidhet nga trageti, nis operacioni i kërkimit
Një 39 vjeçar është hedhur në detin Adriatik teksa ishte duke udhëtuar me tragetin e linjës Bari-Durrës. Kjo është konfirmuar nga kapiteniria e Durrësit, e cila bën të ditur se udhëtari që u hodh nga trageti është Gentian Peta 39 vjeç, nga Gjirokastra.   Ngjarja në fjalë ka ndodhur rreth 12 milje nga Porti i Durrësit, ndërsa tashmë trageti ka ndaluar në det të hapur për...

Brukseli alibi për korrupsionin e Sequi me donacionet, mbyll sytë para shpërdorimit të parave të taksapaguesve evropianë

Brukseli alibi për korrupsionin e Sequi me donacionet, mbyll sytë para shpërdorimit të parave të taksapaguesve evropianë
Ka një përpjekje të sofistikuar dhe të koordinuar nga autoritetet e Brukselit për të shpëlarë dhe mbuluar korrupsionin e ngritur në sistem nga kreu në largim i delegacionit të BE në Tiranë, Ettore Sequi, me donacionet e Bashkimit Evropian. Ndonëse historia e korrupsionit të Ettore Sequi me donacionet e BE në Shqipëri, tashmë është ndërkombëtarizuar, falë denoncimeve...
PD: Dyshja Rama-Meta, sulm të ri ndaj Presidentit për të ruajtur pasuritë e tyre
PD: Dënojmë kërcënimin ndaj gazetarit që publikoi mekanizmin e drogës
Raporti i BSH-së, PS: Mjaft pozitiv falë masave dhe marrëveshjes me FMN
Durrës, një 39 vjeçar hidhet nga trageti, nis operacioni i kërkimit
Brukseli alibi për korrupsionin e Sequi me donacionet, mbyll sytë para shpërdorimit të parave të taksapaguesve evropianë

Video

Një këngë për Karelin
Dokumentari për “Eksodin 1999“ përlot Vlora Çitakun
Arvizu surprizon gjimnazisten shqiptare
Nga bebe në 14 vjeçe, ja rritja e Lotte në timelapse
"Super gjyshja" befason jurin
Pamje të reja nga video e Karelit të torturuar në burgun e Nigritas
Më 16 prill, përkujtohet eksodi i kosovarëve
Hillari Klinton sulmohet me këpucë
Vajzat shqiptare martohen me serbë për 5 mijë euro
Seanca në Kuvend, ja batutat mes Ramës dhe Topallit
Publikohet video e torturave të Ilia Karelit
Brazili 2014, ja himni i kampionatit botëror!
Presidenti kolumbian urinon gjatë fjalimit
Rumani, kërkohen të rinjtë, trembën gjyshen në rrugë
Australi, studentët gënjejnë profesorin për 1 Prill
2 Prilli i krimit shteteror