Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Forecast

Berat, Albania

04/17/2014 - 14:00

RainNorth-northwest, Light air, 1.3 m/s14°C

3.0 mm precipitation

Pressure: 1.0073 bar

Durrës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth-northwest, Light breeze, 2.3 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0085 bar

Korçë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyEast-southeast, Light air, 0.6 m/s7°C

0.1 mm precipitation

Pressure: 1.0079 bar

Kukës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth, Light breeze, 1.9 m/s7°C

0.2 mm precipitation

Pressure: 1.0097 bar

Shkodër, Albania

04/17/2014 - 14:00

FairEast, Gentle breeze, 3.4 m/s14°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0084 bar

Tirana, Albania

04/17/2014 - 14:00

Delvis skyetNord-nordvest, Flau vind, 0.6 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0081 bar

Vlorë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Rain showersWest-northwest, Light breeze, 2.7 m/s13°C

0.5 mm precipitation

Pressure: 1.0082 bar

Weather forecast from yr.no.

Reforma territoriale, pr/vendimi i PS, diskutohet sot në Konferencën e Kryetarëve

Reforma territoriale, pr/vendimi i PS, diskutohet sot në Konferencën e Kryetarëve
Lidhur me vendimin për ngritjen e komisionit të posaçëm për reformën territoriale gjatë ditës së sotme pritet të zhvillohet mbledhja e konferencës së kryetarëve, ku pritet që kjo çështje të futet në planin punës për t’u miratuar në seancën e ardhshme. Ky hap i maxhorancës së majtë synon zhbllokimin e punës së komisionit, i mbajtur peng nga opozita, që refuzon të ofrojë...

Blerja e votave në Korçë, "amnistia" fal të akuzuarit

Blerja e votave në Korçë, "amnistia" fal të akuzuarit
Amnistia ka "falur" dhe të akuzuarit për blerjen e votave në Korçë. Bëhet fjalë për skandalin e pagesave për studentët korçarë që studionin në Tiranë për të votuar në vendlindje, i cili është denoncuar nga emisioni investigativ “Fiks Fare”. Burime pranë Prokurorisë së Korçës thanë se amnistia ka përfshirë të gjitha veprat penale që dënohen deri në dy vite...

Pashket, Meta: U uroj gëzuar të gjithë besimtarëve të krishterë dhe qytetarëve festën e Pashkëve

Pashket, Meta: U uroj gëzuar të gjithë besimtarëve të krishterë dhe qytetarëve festën e Pashkëve
Klasa politike në vend përmes rrjeteve sociale kanë përcjellë urimet e tyre për festën e Pashkëve. ku kanë uruar më shumë dashuri, mirëkuptim dhe një të ardhme më të mirë për qytetarët shqiptarë.   Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë për festën e Pashkëve. I shoqëruar nga bashkëshortja e tij, deputetja znj. Monika Kryemadhi, z. Meta...

Besimtarët katolikë dhe ortodoksë festojnë sot Pashkët

Besimtarët katolikë dhe ortodoksë festojnë sot Pashkët
Besimtarët e krishterë në mbarë botën por edhe në Shqipëri festojnë sot Pashkët. Në mesnatë mijëra vetë ndoqën meshën e ringjalljes së Krishtit. Këtë vit festa përkoi në të njëjtën ditë si për besimtarët e katolikë ashtu edhe për ata ortodoksë.   Mesazhi i Pashkës në katedralen e Shën Palit në Tiranë u përcoll nga monsinjor Rrok Mirditë në praninë e qindra besimtarëve....

Tiranë, lista me emrat e 89 qytetarëve të dokumentave të humbura

 Tiranë, lista me emrat e 89 qytetarëve të dokumentave të humbura
Policia e Tiranës ka bërë të ditur se, listën e dokumenteve të gjetura të cilat janë deklaruar të humbura dhe që administrohen nga Komisariati i Policisë Nr.4. Janë 89 dokumenta që kanë humbur dhe që gjenden në dorën e policisë, e cila njofton qytetarët që të vijnë e ti tërheqin. Karta Identiteti Erald Strepi i dtl 24.10.1989 Zine Ejlli e dtl 07.09.1961 Ilirjan Varfaj i dtl 02...
Reforma territoriale, pr/vendimi i PS, diskutohet sot në Konferencën e Kryetarëve
Blerja e votave në Korçë, "amnistia" fal të akuzuarit
Pashket, Meta: U uroj gëzuar të gjithë besimtarëve të krishterë dhe qytetarëve festën e Pashkëve
Besimtarët katolikë dhe ortodoksë festojnë sot Pashkët
 Tiranë, lista me emrat e 89 qytetarëve të dokumentave të humbura

Video

Ja si ndodhi aksindeti i aktorit Kivanç Tatlitug
Një këngë për Karelin
Dokumentari për “Eksodin 1999“ përlot Vlora Çitakun
Arvizu surprizon gjimnazisten shqiptare
Nga bebe në 14 vjeçe, ja rritja e Lotte në timelapse
"Super gjyshja" befason jurin
Pamje të reja nga video e Karelit të torturuar në burgun e Nigritas
Më 16 prill, përkujtohet eksodi i kosovarëve
Hillari Klinton sulmohet me këpucë
Vajzat shqiptare martohen me serbë për 5 mijë euro
Seanca në Kuvend, ja batutat mes Ramës dhe Topallit
Publikohet video e torturave të Ilia Karelit
Brazili 2014, ja himni i kampionatit botëror!
Presidenti kolumbian urinon gjatë fjalimit
Rumani, kërkohen të rinjtë, trembën gjyshen në rrugë
Australi, studentët gënjejnë profesorin për 1 Prill