Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Forecast

Berat, Albania

04/17/2014 - 14:00

RainNorth-northwest, Light air, 1.3 m/s14°C

3.0 mm precipitation

Pressure: 1.0073 bar

Durrës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth-northwest, Light breeze, 2.3 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0085 bar

Korçë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyEast-southeast, Light air, 0.6 m/s7°C

0.1 mm precipitation

Pressure: 1.0079 bar

Kukës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth, Light breeze, 1.9 m/s7°C

0.2 mm precipitation

Pressure: 1.0097 bar

Shkodër, Albania

04/17/2014 - 14:00

FairEast, Gentle breeze, 3.4 m/s14°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0084 bar

Tirana, Albania

04/17/2014 - 14:00

Delvis skyetNord-nordvest, Flau vind, 0.6 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0081 bar

Vlorë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Rain showersWest-northwest, Light breeze, 2.7 m/s13°C

0.5 mm precipitation

Pressure: 1.0082 bar

Weather forecast from yr.no.

Trafiku i drogës, Braçe: Opozita po shpif, nuk ka asnjë provë

Trafiku i drogës, Braçe: Opozita po shpif, nuk ka asnjë provë
Deputeti socialist Erion Braçe gjatë një interviste në media ka folur në lidhje me akuzat e ditëve të fundit për përfshirjen sipas saj të ushtrisë në trafikun e drogës. Braçe deklaroi se nuk ka asnjë provë apo fakt për përfshirjen e strukturave të ushtrisë në aktivitete kriminale, ndërsa theksoi se në dokumente të Shërbimeve Sekrete ushtria nuk përmendet në asnjë rresht....

Bllokimi i buxhetit, Basha: Politika e verbër s’po kursen të gjallë e as të vdekur

Bllokimi i buxhetit, Basha: Politika e verbër s’po kursen të gjallë e as të vdekur
Kryebashkiaku Lulzim Basha ka parë sot nga afër mbjelljen e 80 pemëve të reja në qytetin e Tiranës, pjesë e fondit prej 350 pemëve që do të mbillen vetëm gjatë këtij muaji. Pavarësisht pamundësimit që qeveria i ka bërë Bashkisë në realizimin e projekteve të saj, duke bllokuar buxhetin,     kryebashkiaku Basha tha se po shfrytëzohet çdo mundësi për të realizuar...

Mazhoranca i heq të drejtën Nishanit për emërimin e kreut të ILDKP

Mazhoranca i heq të drejtën Nishanit për emërimin e kreut të ILDKP
Komisioni i Ligjeve ka miratuar vetëm me votat e mazhorancës, nismën për t’i hequr Presidentit të Republikës, kompetencën për të propozuar kreun e Inspektoriatit të Deklarimit të Pasurisë. Mes debateve në komision, mazhoranca argumentoi se nisma synon ta bëjë procesin më transparent, ndërkohë që kjo kompetencë, Presidentit nuk i takon ligjërisht. Me gjithë rezistencën e...

Miratohen 10 paketat e para shëndetësore, Beqaj: Finalizohen paketat e shërbimeve mjaft të rëndësishme

Miratohen 10 paketat e para shëndetësore, Beqaj: Finalizohen paketat e shërbimeve mjaft të rëndësishme
Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj, ishte i pranishëm sot në mbledhjen e zhvilluar ne Fondin e Sigurimeve Shëndetësore, ku Këshilli Administrativ miratoi projektvendimin për 10 paketat e para shëndetësore te cilat do te financohen nga Fondi. Projektvendimi do te dërgohet per miratim ne Këshillin e Ministrave, dhe me pas, sipas afateve te përcaktuara, do te krijohet per here te...

Tahiri letër Nishanit: 65 vendime të gjykatave meritojnë një shqyrtim të hollësishëm

Tahiri letër Nishanit: 65 vendime të gjykatave meritojnë një shqyrtim të hollësishëm
Një listë me rreth 65 vendime të gjykatave, të cilat në vlerësimin e Ministrisë së Punëve të Brendshme meritojnë një shqyrtim të hollësishëm, iu dërgua Presidentit të Republikës, në cilësinë e Kryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë.  Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri në një letër drejtuar sot Presidentit Nishani vlerëson se “vendimet e gjykatave...
Trafiku i drogës, Braçe: Opozita po shpif, nuk ka asnjë provë
Bllokimi i buxhetit, Basha: Politika e verbër s’po kursen të gjallë e as të vdekur
Mazhoranca i heq të drejtën Nishanit për emërimin e kreut të ILDKP
Miratohen 10 paketat e para shëndetësore, Beqaj: Finalizohen paketat e shërbimeve mjaft të rëndësishme
Tahiri letër Nishanit: 65 vendime të gjykatave meritojnë një shqyrtim të hollësishëm

Video

Një këngë për Karelin
Dokumentari për “Eksodin 1999“ përlot Vlora Çitakun
Arvizu surprizon gjimnazisten shqiptare
Nga bebe në 14 vjeçe, ja rritja e Lotte në timelapse
"Super gjyshja" befason jurin
Pamje të reja nga video e Karelit të torturuar në burgun e Nigritas
Më 16 prill, përkujtohet eksodi i kosovarëve
Hillari Klinton sulmohet me këpucë
Vajzat shqiptare martohen me serbë për 5 mijë euro
Seanca në Kuvend, ja batutat mes Ramës dhe Topallit
Publikohet video e torturave të Ilia Karelit
Brazili 2014, ja himni i kampionatit botëror!
Presidenti kolumbian urinon gjatë fjalimit
Rumani, kërkohen të rinjtë, trembën gjyshen në rrugë
Australi, studentët gënjejnë profesorin për 1 Prill
2 Prilli i krimit shteteror