Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Forecast

Berat, Albania

04/17/2014 - 14:00

RainNorth-northwest, Light air, 1.3 m/s14°C

3.0 mm precipitation

Pressure: 1.0073 bar

Durrës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth-northwest, Light breeze, 2.3 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0085 bar

Korçë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyEast-southeast, Light air, 0.6 m/s7°C

0.1 mm precipitation

Pressure: 1.0079 bar

Kukës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth, Light breeze, 1.9 m/s7°C

0.2 mm precipitation

Pressure: 1.0097 bar

Shkodër, Albania

04/17/2014 - 14:00

FairEast, Gentle breeze, 3.4 m/s14°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0084 bar

Tirana, Albania

04/17/2014 - 14:00

Delvis skyetNord-nordvest, Flau vind, 0.6 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0081 bar

Vlorë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Rain showersWest-northwest, Light breeze, 2.7 m/s13°C

0.5 mm precipitation

Pressure: 1.0082 bar

Weather forecast from yr.no.

Gjoni: Pasuritë janë të gruas, fiton 6-7 mijë euro në muaj

Gjoni: Pasuritë janë të gruas, fiton 6-7 mijë euro në muaj
Gjyqtari i Apelit të Tiranës,  Gjin Gjoni ka reaguar menjëherë pas njoftimit të  ILDKPKI-së për kallëzim penal të bërë për fshehje të pasurisë. Gjoni ka thënë për mediat se pasurinë e ka dhuratë nga bashkëshortja, e cila foton 6-7 mijë euro rroga në muaj, shkruan A1 Report.    "Nusja ime ka disa biznese private dhe merr 7-8 mijë euro rroga. Ka...

Vendimet e marra sot nga qeveria

Vendimet e marra sot nga qeveria
Qeveria miratoi sot në parim marrëveshjen e huasë dhe asistencës teknike mes Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe Bankës Islamike për Zhvillim (IDB), për pjesëmarrje në financimin e projektit të mikrofinancës në Shqipëri, nëpërmjet një kredie që jepet nga Fondi Islamik i Solidaritetit për Zhvillim (ISFD), në shumën prej 1 000 000 (një milion) USD-sh; një...

Anëtarësimet në PD, Basha: Sot është përtëritja në rend të pikës

Anëtarësimet në PD, Basha: Sot është përtëritja në rend të pikës
Sot, në Tiranë u çel fushata e anëtarësimit në Partinë Demokratike. Kreu i PD-së, Lulzim Basha gjatë fjalës së tij në kuadër të kësaj dite ka theksuar se lajmi më i bukur si kryetar i kësaj partie është konfirmimi masiv i mijëra të rinjve të anëtarësuar  në PD.   “Sot është përtëritja në rend të pikës. Kudo ku shtrohen anëtarësi e Partisë Demokratike. Lajmi më...

Balla: Prokuroria të rihetojë rrugën Rrëshen- Kalimash

Balla: Prokuroria të rihetojë rrugën Rrëshen- Kalimash
Prokuroria duhet të rihetojë dosjen për rrugën Rrëshen-Kalimash. Kjo ishte kërkesa e deputetit të PS-së, Taulant Ballës shtruar ditën e sotme Prokurorisë.  Sipas Ballës,  rruga Rreshen-Kalimash do të mbahet mend gjatë edhe për shumë vite si rruga më e shtrenjtë që ka ndërtuar ndonjëherë shteti shqiptar.   SHENIMI I DEPUTETIT TAULANT BALLA NE FACEBOOK:  ...

Komisioni i Ligjeve, Llalla raporton për kriminalitetin në 2013

Komisioni i Ligjeve, Llalla raporton për kriminalitetin në 2013
Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ka raportuar në Komisionin e Ligjeve në Kuvend për punën e këtij institucioni në vitin 2013. Sipas Llallës aktiviteti i institucionit është rritur ndjeshëm në vitin 2013,  krahasuar me vitet e mëparshme dhe për gjithçka ai i është referuar analizës dhe shifrave.   Kryeprokurori thotë se "gjatë vitit 2013, aktiviteti i...
Gjoni: Pasuritë janë të gruas, fiton 6-7 mijë euro në muaj
Vendimet e marra sot nga qeveria
Anëtarësimet në PD, Basha: Sot është përtëritja në rend të pikës
Balla: Prokuroria të rihetojë rrugën Rrëshen- Kalimash
Komisioni i Ligjeve, Llalla raporton për kriminalitetin në 2013

Video

Mekka në vitin 2020 – Projekt?
Zogu që flet japonisht
Ja si ndodhi aksindeti i aktorit Kivanç Tatlitug
Një këngë për Karelin
Dokumentari për “Eksodin 1999“ përlot Vlora Çitakun
Arvizu surprizon gjimnazisten shqiptare
Nga bebe në 14 vjeçe, ja rritja e Lotte në timelapse
"Super gjyshja" befason jurin
Pamje të reja nga video e Karelit të torturuar në burgun e Nigritas
Më 16 prill, përkujtohet eksodi i kosovarëve
Hillari Klinton sulmohet me këpucë
Vajzat shqiptare martohen me serbë për 5 mijë euro
Seanca në Kuvend, ja batutat mes Ramës dhe Topallit
Publikohet video e torturave të Ilia Karelit
Brazili 2014, ja himni i kampionatit botëror!
Presidenti kolumbian urinon gjatë fjalimit