Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Forecast

Berat, Albania

04/17/2014 - 14:00

RainNorth-northwest, Light air, 1.3 m/s14°C

3.0 mm precipitation

Pressure: 1.0073 bar

Durrës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth-northwest, Light breeze, 2.3 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0085 bar

Korçë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyEast-southeast, Light air, 0.6 m/s7°C

0.1 mm precipitation

Pressure: 1.0079 bar

Kukës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth, Light breeze, 1.9 m/s7°C

0.2 mm precipitation

Pressure: 1.0097 bar

Shkodër, Albania

04/17/2014 - 14:00

FairEast, Gentle breeze, 3.4 m/s14°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0084 bar

Tirana, Albania

04/17/2014 - 14:00

Delvis skyetNord-nordvest, Flau vind, 0.6 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0081 bar

Vlorë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Rain showersWest-northwest, Light breeze, 2.7 m/s13°C

0.5 mm precipitation

Pressure: 1.0082 bar

Weather forecast from yr.no.

Skënder Gjinushi: Avionët me drogë i solli Berisha dhe Imami, baltosja e ushtrisë strategji për t’i shpëtuar drejtësisë për 21 Janarin dhe korrupsionin

Skënder Gjinushi: Avionët me drogë i solli Berisha dhe Imami, baltosja e ushtrisë strategji për t’i shpëtuar drejtësisë për 21 Janarin dhe korrupsionin
Kryetari i Partisë Social Demokrate, Skënder Gjinushi, në një intervistë për gazetën “Sot”, ka komentuar akuzat e Partisë Demokratike ndaj qeverisë për trafik droge në ushtri. Kreu i PSD deklaroi se kryeprokurori Adriatik Llalla duhet të thërresë në prokurori Sali Berishën dhe Arben Imamin për shpifje dhe fshehje të krimit. Gjinushi pohoi se akuzat e ish-...

Shtohen ethet për kreun e Bashkisë së Tiranës në PS, Rama i dyzuar midis Veliajt dhe Tahirit, ja prapaskenat

Shtohen ethet për kreun e Bashkisë së Tiranës në PS, Rama i dyzuar midis Veliajt dhe Tahirit, ja prapaskenat
Njoftimi i beftë i Lulzim Bashës, një vit para mbarimit të mandatit se, nuk do të kandidojë për një mandat të dytë për në krye të Bashkisë së Tiranës, ka hapur dhe ndezur garën e nëndheshme mes eksponentëve më protagonistë të Partisë Socialiste, për të fituar besimin e kryeministrit Edi Rama, si kandidatë potencialë të  mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, në zgjedhjet e...

Akuzat për drogën, bllokimi i rezolutës dhe reformës territoriale, strategjia e opozitës për bllokimin e statusit dhe rrëzimin e Edi Ramës

Akuzat për drogën, bllokimi i rezolutës dhe reformës territoriale, strategjia e opozitës për bllokimin e statusit dhe rrëzimin e Edi Ramës
Ka hyrë në një fazë vendimtare strategjia e opozitës shqiptare për bllokimin dhe sabotimin me çdo kusht të statusit të vendit kandidat në qershor, me qëllimin e vetëm, për të kërkuar largimin dhe rrëzimin e “qeverisë” Rama. Ndërsa 27 vende të Bashkimit Evropian janë të përfshirë nga dilemat për statusin e Shqipërisë, dy bashkëkryetarët e Partisë Demokratike, Sali...

Droga në ushtri, PS-LSI komision hetimor për akuzat e fabrikuara nga Visho Lika, Bujar Nishani, Adriatik Llalla dhe Sali Berisha

Droga në ushtri, PS-LSI komision hetimor për akuzat e fabrikuara nga Visho Lika, Bujar Nishani, Adriatik Llalla dhe Sali Berisha
Zhvendoset në Kuvend beteja mes shtetit legjitim të shqiptarëve, produkt i votës popullore dhe shtetit paralel të Sali Berishës, me protagonistë Bujar Nishanin, Visho Likën, Adriatik Llallën, Elvis Çefën, disa kryetarë gjykatash dhe anëtarë të tjerë institucionesh, që kontrollohen ende nga partia që u rrëzua nga pushteti në 23 Qershor. Dy aktorët kryesorë që përbëjnë shumicën...

Bujar Nishani, Zaganjori dhe gjyqtarët rezolutë kundër reformës në drejtësi, i kërkojnë Naços të mos publikojë aferat në gjykata

Bujar Nishani, Zaganjori dhe gjyqtarët rezolutë kundër reformës në drejtësi, i kërkojnë Naços të mos publikojë aferat në gjykata
Konferenca Gjyqësore Kombëtare, Presidenti Bujar Nishani dhe Këshilli i Lartë i Drejtësisë pozicionohen kundër reformës në drejtësi nga Kuvendi i Shqipërisë, duke mbrojtur korrupsionin e ngritur në sistem në gjykata. Ndërsa Bashkimi Evropian, SHBA dhe opinioni publik janë skandalizuar nga korrupsioni dhe vendimet skandaloze në gjykata, grupi i gjyqtarëve shpall si prioritet...
Skënder Gjinushi: Avionët me drogë i solli Berisha dhe Imami, baltosja e ushtrisë strategji për t’i shpëtuar drejtësisë për 21 Janarin dhe korrupsionin
Shtohen ethet për kreun e Bashkisë së Tiranës në PS, Rama i dyzuar midis Veliajt dhe Tahirit, ja prapaskenat
Akuzat për drogën, bllokimi i rezolutës dhe reformës territoriale, strategjia e opozitës për bllokimin e statusit dhe rrëzimin e Edi Ramës
Droga në ushtri, PS-LSI komision hetimor për akuzat e fabrikuara nga Visho Lika, Bujar Nishani, Adriatik Llalla dhe Sali Berisha
Bujar Nishani, Zaganjori dhe gjyqtarët rezolutë kundër reformës në drejtësi, i kërkojnë Naços të mos publikojë aferat në gjykata

Video

Ja si ndodhi aksindeti i aktorit Kivanç Tatlitug
Një këngë për Karelin
Dokumentari për “Eksodin 1999“ përlot Vlora Çitakun
Arvizu surprizon gjimnazisten shqiptare
Nga bebe në 14 vjeçe, ja rritja e Lotte në timelapse
"Super gjyshja" befason jurin
Pamje të reja nga video e Karelit të torturuar në burgun e Nigritas
Më 16 prill, përkujtohet eksodi i kosovarëve
Hillari Klinton sulmohet me këpucë
Vajzat shqiptare martohen me serbë për 5 mijë euro
Seanca në Kuvend, ja batutat mes Ramës dhe Topallit
Publikohet video e torturave të Ilia Karelit
Brazili 2014, ja himni i kampionatit botëror!
Presidenti kolumbian urinon gjatë fjalimit
Rumani, kërkohen të rinjtë, trembën gjyshen në rrugë
Australi, studentët gënjejnë profesorin për 1 Prill