Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Forecast

Berat, Albania

04/17/2014 - 14:00

RainNorth-northwest, Light air, 1.3 m/s14°C

3.0 mm precipitation

Pressure: 1.0073 bar

Durrës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth-northwest, Light breeze, 2.3 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0085 bar

Korçë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyEast-southeast, Light air, 0.6 m/s7°C

0.1 mm precipitation

Pressure: 1.0079 bar

Kukës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth, Light breeze, 1.9 m/s7°C

0.2 mm precipitation

Pressure: 1.0097 bar

Shkodër, Albania

04/17/2014 - 14:00

FairEast, Gentle breeze, 3.4 m/s14°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0084 bar

Tirana, Albania

04/17/2014 - 14:00

Delvis skyetNord-nordvest, Flau vind, 0.6 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0081 bar

Vlorë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Rain showersWest-northwest, Light breeze, 2.7 m/s13°C

0.5 mm precipitation

Pressure: 1.0082 bar

Weather forecast from yr.no.

Pashka, Meta: Kjo ditë ringjallje dhe gëzimi për të krishterët

Pashka, Meta: Kjo ditë ringjallje dhe gëzimi për të krishterët
Klasa politike në vend përmes rrjeteve sociale kanë përcjellë urimet e tyre për festën e Pashkëve. ku kanë uruar më shumë dashuri, mirëkuptim dhe një të ardhme më të mirë për qytetarët shqiptarë.   Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka uruar besimtarët për festën e pashkëve, nga kisha ortodokse në Tiranë. Pas vizitën në kishën ortodokse ku është pritur nga kryepeshkopi Janullatos...

Besimtarët katolikë dhe ortodoksë festojnë sot Pashkët

Besimtarët katolikë dhe ortodoksë festojnë sot Pashkët
Besimtarët e krishterë në mbarë botën por edhe në Shqipëri festojnë sot Pashkët. Në mesnatë mijëra vetë ndoqën meshën e ringjalljes së Krishtit. Këtë vit festa përkoi në të njëjtën ditë si për besimtarët e katolikë ashtu edhe për ata ortodoksë.   Mesazhi i Pashkës në katedralen e Shën Palit në Tiranë u përcoll nga monsinjor Rrok Mirditë në praninë e qindra besimtarëve....

Tiranë, lista me emrat e 89 qytetarëve të dokumentave të humbura

 Tiranë, lista me emrat e 89 qytetarëve të dokumentave të humbura
Policia e Tiranës ka bërë të ditur se, listën e dokumenteve të gjetura të cilat janë deklaruar të humbura dhe që administrohen nga Komisariati i Policisë Nr.4. Janë 89 dokumenta që kanë humbur dhe që gjenden në dorën e policisë, e cila njofton qytetarët që të vijnë e ti tërheqin. Karta Identiteti Erald Strepi i dtl 24.10.1989 Zine Ejlli e dtl 07.09.1961 Ilirjan Varfaj i dtl 02...

Skënder Gjinushi: Avionët me drogë i solli Berisha dhe Imami, baltosja e ushtrisë strategji për t’i shpëtuar drejtësisë për 21 Janarin dhe korrupsionin

Skënder Gjinushi: Avionët me drogë i solli Berisha dhe Imami, baltosja e ushtrisë strategji për t’i shpëtuar drejtësisë për 21 Janarin dhe korrupsionin
Kryetari i Partisë Social Demokrate, Skënder Gjinushi, në një intervistë për gazetën “Sot”, ka komentuar akuzat e Partisë Demokratike ndaj qeverisë për trafik droge në ushtri. Kreu i PSD deklaroi se kryeprokurori Adriatik Llalla duhet të thërresë në prokurori Sali Berishën dhe Arben Imamin për shpifje dhe fshehje të krimit. Gjinushi pohoi se akuzat e ish-...

Shtohen ethet për kreun e Bashkisë së Tiranës në PS, Rama i dyzuar midis Veliajt dhe Tahirit, ja prapaskenat

Shtohen ethet për kreun e Bashkisë së Tiranës në PS, Rama i dyzuar midis Veliajt dhe Tahirit, ja prapaskenat
Njoftimi i beftë i Lulzim Bashës, një vit para mbarimit të mandatit se, nuk do të kandidojë për një mandat të dytë për në krye të Bashkisë së Tiranës, ka hapur dhe ndezur garën e nëndheshme mes eksponentëve më protagonistë të Partisë Socialiste, për të fituar besimin e kryeministrit Edi Rama, si kandidatë potencialë të  mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, në zgjedhjet e...
Pashka, Meta: Kjo ditë ringjallje dhe gëzimi për të krishterët
Besimtarët katolikë dhe ortodoksë festojnë sot Pashkët
 Tiranë, lista me emrat e 89 qytetarëve të dokumentave të humbura
Skënder Gjinushi: Avionët me drogë i solli Berisha dhe Imami, baltosja e ushtrisë strategji për t’i shpëtuar drejtësisë për 21 Janarin dhe korrupsionin
Shtohen ethet për kreun e Bashkisë së Tiranës në PS, Rama i dyzuar midis Veliajt dhe Tahirit, ja prapaskenat

Video

Ja si ndodhi aksindeti i aktorit Kivanç Tatlitug
Një këngë për Karelin
Dokumentari për “Eksodin 1999“ përlot Vlora Çitakun
Arvizu surprizon gjimnazisten shqiptare
Nga bebe në 14 vjeçe, ja rritja e Lotte në timelapse
"Super gjyshja" befason jurin
Pamje të reja nga video e Karelit të torturuar në burgun e Nigritas
Më 16 prill, përkujtohet eksodi i kosovarëve
Hillari Klinton sulmohet me këpucë
Vajzat shqiptare martohen me serbë për 5 mijë euro
Seanca në Kuvend, ja batutat mes Ramës dhe Topallit
Publikohet video e torturave të Ilia Karelit
Brazili 2014, ja himni i kampionatit botëror!
Presidenti kolumbian urinon gjatë fjalimit
Rumani, kërkohen të rinjtë, trembën gjyshen në rrugë
Australi, studentët gënjejnë profesorin për 1 Prill