Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Forecast

Berat, Albania

04/17/2014 - 14:00

RainNorth-northwest, Light air, 1.3 m/s14°C

3.0 mm precipitation

Pressure: 1.0073 bar

Durrës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth-northwest, Light breeze, 2.3 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0085 bar

Korçë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyEast-southeast, Light air, 0.6 m/s7°C

0.1 mm precipitation

Pressure: 1.0079 bar

Kukës, Albania

04/17/2014 - 14:00

Partly cloudyNorth, Light breeze, 1.9 m/s7°C

0.2 mm precipitation

Pressure: 1.0097 bar

Shkodër, Albania

04/17/2014 - 14:00

FairEast, Gentle breeze, 3.4 m/s14°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0084 bar

Tirana, Albania

04/17/2014 - 14:00

Delvis skyetNord-nordvest, Flau vind, 0.6 m/s13°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0081 bar

Vlorë, Albania

04/17/2014 - 14:00

Rain showersWest-northwest, Light breeze, 2.7 m/s13°C

0.5 mm precipitation

Pressure: 1.0082 bar

Weather forecast from yr.no.

Mazhoranca shkrin spiunazhin e ushtrisë, doli jashtë kontrollit të NATO, përgjoi deputetët e PS, kërkoi flori për Sali Berishën

Mazhoranca shkrin spiunazhin e ushtrisë, doli jashtë kontrollit të NATO, përgjoi deputetët e PS, kërkoi flori për Sali Berishën
Mazhoranca qeverisëse ka vendosur të shkrijë me ligj Shërbimin Informativ të Ushtrisë (Agjencia e Inteligjencës së Mbrojtjes), shërbim i cili u përdor nga Arben Imami dhe Ylli Zyla për të përgjuar kupolën e Partisë Socialiste si dhe për të kërkuar qypa me flori në Mokër, për llogari të Sali Berishës dhe familjes së tij. Në një kohë kur opozita ka nisur një sulm vulgar ndaj...

Rikthehet Zafar Ansar, kërkon të dëshmojë në prokurori për korrupsionin e familjes Berisha dhe ryshfetin e Argitës

Rikthehet Zafar Ansar, kërkon të dëshmojë në prokurori për korrupsionin e familjes Berisha dhe ryshfetin e Argitës
Rikthehet në Tiranë biznesmeni i njohur pakistanez, Zafar Ansar, dëshmitari kyç i një skeme korrupsioni të familjes së Sali Berishës, e cila u vendosi miliona euro gjobë biznesmenëve të huaj, në këmbim të hapjes së derës për investime në Shqipëri.  Zafar Ansar, i cili tentoi të investonte në Shqipëri qindra miliona euro, ra pre e një skeme të Argita Berishës, e cila i...

17 akuza për Adriatik Llallën, mazhoranca relacion kryeprokurorit për abuzimet me detyrën

17 akuza për Adriatik Llallën, mazhoranca relacion kryeprokurorit për abuzimet me detyrën
Zhvendoset në Kuvend përplasja mes kryeprokurorit Adriatik Llalla dhe shumicës në pushtet, pas ngrirjes dhe bllokimit të dosjeve të korrupsionit të bashkëpunëtorëve dhe familjarëve të Sali Berishës. Mazhoranca qeverisëse ka rrëzuar punën dhe veprimtarinë e kryeprokurorit Adriatik Llalla për vitin 2013, ndërsa paralajmëron reformë radikale në organin qendror të akuzës. Behët...

Ligji i ri, ja si do ruhen sekretet e NATO, metodat e përgjimit dhe pajisja me certifikatë e personelit ushtarak

Ligji i ri, ja si do ruhen sekretet e NATO, metodat e përgjimit dhe pajisja me certifikatë e personelit ushtarak
Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, po merr masa ekstreme sa i takon menaxhimit të sekreteve të NATO, pas shqetësimeve dhe akuzave për rrjedhjen e sekreteve të aleancës tek shërbimet ruse dhe serbe në kohën kur Ministria e Mbrojtjes drejtohej nga Arben Imami. Projektligji i ri për Agjencinë e Inteligjencës dhe Sigurisë së Mbrojtjes parashikon rregulla dhe procedura të tjera...

Visho Lika raporte haluçinante për avionët e drogës, zbardhet shkresa që ia raportoi Sali Berishës

Visho Lika raporte haluçinante për avionët e drogës, zbardhet shkresa që ia raportoi Sali Berishës
Zbërthehet enigma e trafikut të drogës në bazat ushtarake. I gjithë sulmi vulgar i Sali Berishës në adresë të Forcave të Armatosura bazohet mbi disa haluçinacione, paranoja dhe marrëzira qesharake të Visho Likës. Gjithçka është bazuar në disa fantazi të kulluara të Visho Likës me avionë të bardhë dhe furgonë të mbushur me drogë. Përfundimisht Shërbimi Informativ Shtetëror...
Mazhoranca shkrin spiunazhin e ushtrisë, doli jashtë kontrollit të NATO, përgjoi deputetët e PS, kërkoi flori për Sali Berishën
Rikthehet Zafar Ansar, kërkon të dëshmojë në prokurori për korrupsionin e familjes Berisha dhe ryshfetin e Argitës
17 akuza për Adriatik Llallën, mazhoranca relacion kryeprokurorit për abuzimet me detyrën
Ligji i ri, ja si do ruhen sekretet e NATO, metodat e përgjimit dhe pajisja me certifikatë e personelit ushtarak
Visho Lika raporte haluçinante për avionët e drogës, zbardhet shkresa që ia raportoi Sali Berishës

Video

Roger Firsch, i bie violinës teksa operohet
Papa Françesku bekon fëmijën e çiftit kryeministror
Poloni, arrijnë 150 ushtarë amerikanë
Mekka në vitin 2020 – Projekt?
Zogu që flet japonisht
Ja si ndodhi aksindeti i aktorit Kivanç Tatlitug
Një këngë për Karelin
Dokumentari për “Eksodin 1999“ përlot Vlora Çitakun
Arvizu surprizon gjimnazisten shqiptare
Nga bebe në 14 vjeçe, ja rritja e Lotte në timelapse
"Super gjyshja" befason jurin
Pamje të reja nga video e Karelit të torturuar në burgun e Nigritas
Më 16 prill, përkujtohet eksodi i kosovarëve
Hillari Klinton sulmohet me këpucë
Vajzat shqiptare martohen me serbë për 5 mijë euro
Seanca në Kuvend, ja batutat mes Ramës dhe Topallit