Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Forecast

Berat, Albania

09/12/2014 - 23:00

FairSoutheast, Light breeze, 2.5 m/s21°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0144 bar

Durrës, Albania

09/12/2014 - 23:00

FairSoutheast, Light breeze, 2.9 m/s22°C

0.1 mm precipitation

Pressure: 1.0133 bar

Korçë, Albania

09/12/2014 - 23:00

Clear skySouth-southwest, Light breeze, 2.0 m/s15°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0172 bar

Kukës, Albania

09/12/2014 - 23:00

Clear skySoutheast, Light air, 1.3 m/s17°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0163 bar

Shkodër, Albania

09/12/2014 - 23:00

Partly cloudyNorth-northeast, Light air, 1.1 m/s19°C

0.3 mm precipitation

Pressure: 1.0139 bar

Tirana, Albania

09/12/2014 - 23:00

LettskyetØst-sørøst, Svak vind, 1.8 m/s19°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0139 bar

Vlorë, Albania

09/12/2014 - 23:00

Clear skySoutheast, Light breeze, 2.3 m/s22°C

0 mm precipitation

Pressure: 1.0136 bar

Weather forecast from yr.no.

“Jetë në udhëkryq” nga artistët e “Passion”

“Jetë në udhëkryq” nga artistët e “Passion”

Trupa teatrore e të rinjve “Passion” do të shfaqë më 24 prill në ora 19.00, në ambientet e “Tirana Ekspres”, dramën e titulluar “Jetë në Udhëkryq”. Kjo dramë pasqyron realitetin e hidhur të disa familjeve shqiptare dhe jep mesazhin e kujdesit, që duhet të tregohet për ruajtjen e pacënuar të familjes. Regjisor i shfaqjes është Gjergj Mena dhe interpretojnë Deljana Topulli, Bruna Belaj, Rezart Barjoti, Ilirida Bejleri, Guljem Kotorri, Ismail Shino, Aleksandër Kondi, Vasjan Dhimo. Aktiviteti në këtë mjedis kushtuar artit vjen pas atij të datës 13 prill me ekspozitën “Projekti 7” i autorëve Agim Balaj dhe Dritëro Nikqi. Fotografitë dhe xhirimet e artistëve fokusohen në arkitekturën e hapësirës dhe elementet e jetesës në qytet. Në mjediset e “Tirana Ekspres” ka jo pak aktivitete të tilla. Artistë të rinj dhe të njohur nga Shqipëria dhe Kosova nuk mungojnë me punët e tyre artistike, duke sjellë atmosfera të ndryshme në këtë hapësirë kushtuar artit. Edhe trupa teatrore me “Jetë në udhëkryq” i takon po këtyre angazhimeve artistike. 

Wednesday, April 17, 2013 - 11:35
Total votes: 3