Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
  • Fushë Krujë, shpërthim tritoli pak metra larg Komisariatit
  • Braho: Doshi të dorëzojë faktet e pretenduara, policia të marrë në mbrojtje dy deputetët
  • Akuzat e Doshit, Basha: Histori tronditëse nga dyshja Rama-Meta, kreu i Kuvendit të dorëhiqet menjëherë
  • Shkarkohet Kryetari i PS në Shkodër, Andi Halluni, zëvendësohet nga Gaspër Volaj
  • Përjashtimi nga PS, reagon Tom Doshi: Rilindja po mbron krimin, nuk zbardhen atentatin ndaj meje, jemi të gjithë të zhgënjyer
  • Procedohen penalisht 27 studentët grevistë, akuzohen për bllokimin e ambienteve të fakultetit
  • Përjashtimi i Tom Doshit, reagon Rama: Na e bëri të pamundur ta pranojmë, cenoi dinjitetin e qeverisë, është i lirë të provojë vërtetësinë e akuzave
  • Përjashtimi i Doshit nga PS, reagon Blushi: Historia e 2 shokëve të ngushtë që u zunë për arsye jo politike, po i bëhet dëm PS

Ardian Trebicka: “Kult” shkeli të drejtat

Ardian Trebicka: “Kult” shkeli të drejtat

Ardian Trebicka, një nga zërat e vlerësuar të muzikës në vendin tonë, vijon me jetën e tij artistike, duke marrë shumë vlerësime nga publiku. Por edhe pse ka një karrierë të pasur, duket se jo pak probleme janë në aktivitetin e tij muzikor. Këngëtari ka jo pak akuza dhe për çmimet “Kult”, duke akuzuar se kanë shkelur të drejtat. “Çmimi "Kult" për albumin muzikor të vitit mbaroi. Jashtë ç'do dëshire për të qenë pjesë e këtij eventi ishte në katërshe dhe albumi im muzikor "Kthim". Kuptoni diçka të dashur miq! Në mes të zemrës në një nga institucionet më të rëndësishme artistike në TOB shkelen në mënyrën më flagrante të drejtat e autorit dhe të tjerat të lidhura me të. Kush na qenka ky "zotëri", që nuk pyeska por ka marrë përsipër të bëjë gjykatësin e artit në Shqipëri. Reagimi im nuk i përket inatit, por principeve artistike e qytetare me dëshirën për të qenë pjesë e një vendi ku dinjiteti njerëzor dhe artistik në rastin konkret mos shkelet”, shprehet Ardian Trebicka. Por gjatë këtij sezoni ai po zhvillon një aktivitet të pasur artistik, ku bashkë me Redon Makashin dhe Devis Xherahun nuk mungojnë me aktivitet muzikor për publikun.
 

 

Sunday, November 3, 2013 - 10:01
Total votes: 7