Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
  • Ministri Tahirit në kryesinë e Kuvendit, do takohet me Ruçin dhe Ballën
  • Studentet flasin pas takimit me Nishanin: Na premtoi mbrojtje ligjore dhe fizike, do i kërkojë Prokurorisë të nisë hetimet
  • Komisioni i sigurisë, Gazheli: Prokuroria të bëj më shumë për të hetuar pastrimin e parave
  • Zgjedhjet vendore, Meta: Nuk ka ende një marrëveshje me PS
  • Deputeti i Marine Le Pen: Kosova çerdhe e krimit, njohja gabim
  • Akuzat për shpifje, Rama: Domosdoshmëri për publikun që të dijë të vërtetën
  • Rama padit Palokën për shpifje, sot zhvillohet seanca e parë gjyqësore në Gjykatën e Lartë
  • Ngjela në fb: Politika e qeverisë është një politikë diletante

Mat, banorët e Ulzës marrin peng shefin e komisariatit, bëri veprime të turpshme

Mbrëmë në fshatin Bushnesh, në Ulëz, të rrethit të Matit, banorët e fshatit kanë marrë peng shefin e komisariatit të Ulzës Gjovalin Martincamaj, pasi ky i fundit në gjendje të dehur ka bërë veprime të turpshme kundrejt familjarëve të këtij fshati.

Falë ndërhyrjes së drejtorit të Policisë së Qarkut Dibër, Shemsi Prençi dhe punonjësve të policisë Sami Neli dhe Musa Skura, është bërë i mundur lirimi i tij, rreth orës 02:00 pas mesnate. Kjo është hera e tretë që Martincamaj emërohet si shef komisariati, edhe pse shpesh prezantohet me veprime të tilla. Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm ka nisur veprimet hetimor në ngarkim të tij.

Total votes: 0