Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
  • Greva e studentëve, Basha: Rama s'ka ndërmend të japë zgjidhje, oferta e tij e vetme është dhuna
  • Ndërtimi i pallatit 7 katësh në Lushnjë, banorët: 80 cm larg nga banesat tona
  • Vdekja e foshnjës në çerdhe, mjekësia ligjore: Ishte natyrale
  • Greva e urisë, një studente ndjehet keq, dërgohet në spital
  • Shiu i dendur, probleme në disa zona të Vlorës
  • Ryshfeti ndaj policëve, Tahiri: Të angazhuar për ta bërë policinë të pastër nga korrupsioni, në pak kohë 20 shtetas të arrestuar
  • Përmbyten disa zona në Tiranë, shkak reshjet e dendura të shiut dhe breshërit
  • Përfundojnë 3 ndeshjet e para të javës 24 të Superiores

KQZ miraton ngritjen e qendrave të votimit në godina private

 KQZ miraton ngritjen e qendrave të votimit në godina private

KQZ miratoi ngritjen e qendrave të votimit në ndërtesa private në qarkun e Fierit, Gjirokastrës dhe Vlorës. Ndërkaq, KQZ miratoi gjithashtu edhe ndryshimet në rregulloren për ekspertët kontabël që do të bëjnë auditim dhe gjatë vitit kalendarik.  

"KQZ jo më vonë se 45 ditë pas shpalljes së rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve dhe jo më vonë se data 30 Qershor e çdo viti, organizon shortin për emërimin e ekspertëve kontabël të licencuar, nga lista e përzgjedhur sipas pikës 2, të nenit 3 të këtij udhëzimi, për auditimin e fondeve të përftuara dhe të shpenzuara të partive politike përkatësisht për fushatën zgjedhore dhe për vitin kalendarik", thuhet në ndryshimin e nenit.

Monday, April 15, 2013 - 14:28
Total votes: 12