Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
  • Sukth, arrestohet 1 person për armëmbajtje pa leje, në kërkim 2 tjerë, të akuzuar për vjedhje dhe dhunë në familje
  • Spiropali jep dorëheqjen: Dua t'i përkushtohem fëmijës, e lumtur që kam punuar me kolegë të doganës
  • Strehimi social, mblidhet Këshilli Bashkiak, Bozdo: Kanë aplikuar 520 familje të pastreha, fitojnë 176 aplikime me dokumentacion të rregullt
  • Ndërpritet greva e urisë, Studentët: Çështja kalon në Gjykatën Kushtetuese
  • Rikthehet tmerri i përmbytjeve, banorët braktisin shtëpitë e tyre nga Erzeni në Shijak
  • Krimet e Rënda lënë në burg Durim Bamin, Avokati: Arrestimi i paligjshëm
  • Lushnjë, Rama dhe Lame shpërndajnë legalizime falas
  • "Doshi", Rama del nga Prokuroria: Vetëm hetimi i plotë mund të çlirojë publikun dhe politikën nga kjo histori

KQZ: Modelet e vulave për 2013, si në zgjedhjet e kaluara

 KQZ: Modelet e vulave për 2013, si në zgjedhjet e kaluara

KQZ miratoi katër modelet e vulave, të cilat do të përdoren në zgjedhjet e 23 Qershorit, nga komisionet zonale të administrimit zgjedhor (KZAZ), nga komisionet e qendrës së votimit (KQV) dhe kryetari i KQV-së, si dhe të vulës rezervë për KQV-të. Ndër të tjera, KQZ-ja miratoi edhe vendimin për shpërndarjen e vulave rezervë, në rast dëmtimi ose dalje jashtë QV-së të vulës së kryetarit të komisionit të qendrës së votimit ose të vulës së komisionit të QV-së.

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve diskutoi edhe për buxhetin e këtij institucioni për zgjedhjet e 23 Qershorit, ku parashikohet të kushtojnë 741 milionë lekë, prej të cilave 277 milionë vetëm për paga dhe shpërbime të stafit të përkohshëm, ndihmës të administratës së KQZ-së, 10 milionë për kamerat dhe 177 milionë lekë për mallrat, shtypshkrimet, vulat rezervë, procesverbalet, manualet etj.

Monday, February 25, 2013 - 13:34
Total votes: 8