Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
  • Milani u rikthehet fitoreve, Menez show në San Siro, Inzaghi mund të marrë frymë “lirisht”
  • Barcelona mposht Villarrealin, një pikë e ndan nga Reali
  • Situata dramatike e përmbytjeve në Fier, bllokohen në stallë 6 barinj, ngordhin disa bagëti të imëta
  • Tjetër ultimatum për Mustafën, Limaj: Deklaratat e Jabllanoviç fyese për vendorët e ndërkombëtarët. Pse hezitoni ta shkarkoni?
  • Mattarela në ditën e parë të detyrës, konsulta me 2 paraardhësit për shqetësimet që mbart statusi i Presidentit
  • Përmbytjet në Gjirokastër, lumi i Kardhiqit dëmton disa biznese të peshkut, mbulohen tokat bujqësore në fshatin Plesat, probleme dhe në fshatin Zhulat
  • Leskaj sheh nga afër situatën në Novoselë: MM hap repartin e Bunavisë, evakuohen 18 familje, kemi garantuar vend për ta
  • Nuk paguanin në kohë tatimet, 800 mijë euro borxh nga interesi bizneset e Kosovës

PSV '91 e Koçit shkrihet me PS: Vendimi në funksion të fitores në 23 Qershor

 PSV '91 e Koçit shkrihet me PS: Vendimi në funksion të fitores në 23 Qershor

Petro Koçi, vendos rikthimin në Partinë Socialiste. Me anë të rrjetit social Facebook, Petro Koçi, kryetar i Partisë Socialiste të Vërtetë ’91, lajmëroi bashkimin e partisë së tij me socialistët. Sipas tij, ky vendim vjen pas vendimit në një koalicion të partive të majta në Shqipëri, në funksion të fitores në zgjedhjet e 23 Qershorit.

Gjatë një deklarate për mediat, pas marrjes së këtij vendimi, Koçi shprehu dakortësinë me përmbajtjen e programit politik të Partisë Socialiste. Ai renditi dhe arsyet që çuan partinë e tij, drejt këtij vendimi. 

“Duke patur parasysh teknologjinë e sistemit aktual zgjedhor, duke rikujtuar se u riktheva në krye të PSV '91, vetëm për të mos lejuar planin e kalimit të partisë në prehrin e mazhorancës së drejtuar nga Sali Berisha, duke llogaritur se votat e fituara prej PSV '91 mund të kthehen në mandate parlamentare për subjekte që në Koalicionin Opozitar renditen të dytat ose të tretat, duke dëmtuar kësisoj rezultatin e PS, deklaroj bashkimin pa asnjë kusht me Partinë Socialiste”, deklaroi ai.
 

Tuesday, April 23, 2013 - 13:27
Total votes: 4