Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
  • Akuzat e Tom Doshit, shoqërohet në polici një i dyshuar
  • Mblidhet grupi i PD, Basha: Meta të japë dorëheqjen, të vihet në dispozicion të Prokurorisë
  • Përmbytjet, Rama ndodhet në komunën Novoselë
  • Projekti për sigurinë rrugore, Tahiri në Durrës: Kemi dyfishim të jetëve të humbura nga aksidentet
  • Deklarata e Doshit, Rama: Telenovelë e shëmtuar, padyshim e pret një fund i palumtur
  • Akuzat e Tom Doshit, Meta: Respektoj dashurinë e doktorit dhe Bashës për Doshin, deputeti i ndërron versionet çdo 6 muaj
  • Prokuroria nis hetimet: Tom Doshi të paraqesë provat që disponon në lidhje me këtë rast
  • Vetëhelmohet 62-vjeçari, familjarët: Shkak fatura e energjisë

Të djathtët bojkotojnë mbledhjen e Këshillit Bashkiak në Durrës

Të djathtët bojkotojnë mbledhjen e Këshillit Bashkiak në Durrës

Anëtarët e djathtë të Këshillit bashkiak në Durrës kanë bojkotuar mbledhjen e sotme, e cila ishte thirrur për të diskutuar dhe votuar pesë projektvendime mes të cilëve atë të ndihmës sociale dhe ekonomike.

Ndërkohë pesë projektvendimet e vendosura në rendin e ditës janë votuar nga përfaqësuesit e majtë të Këshillit Bashkiak, ndërsa të martën Këshilli Bashkiak pritet të miratojë shpërndarjen e banesave sociale dhe buxhetin për vitin 2013, që ende nuk është miratuar.

 

Friday, October 18, 2013 - 18:34
Total votes: 2