Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
  • Rikthehet moti i keq, ARRSH rekomandon përdorimin e zinxhirëve për shkak të ngricës dhe rrëshqitjes së dherave
  • Militantët e PD ndalojnë automjetet për 5 minuta, protesta për çmimin e naftës
  • Komisioni i Ekonomisë rrëzon dekretin e Presidentit për ligjin e KLSH
  • E famshmja Angelina Jolie mision humanitar në Irak, ndjek nga afër situatën e 500 mijë refugjatëve
  • Protestat kundër presidentit egjiptian, përleshjet me policinë u marrin jetën 15 personave
  • Zgjedhjet e parakohshme në Greqi, përfundon takimi Tsipras-Kamenos
  • Roma vazhdon serinë e barazimeve, Juventusi kryeson pa rival kreun
  • Lezhë, flakët shkrumbojnë fugonin e mallrave dhe vënë në rrezik banesën, shkak defekti në sistemin elektrik të mjetit

Të djathtët bojkotojnë mbledhjen e Këshillit Bashkiak në Durrës

Të djathtët bojkotojnë mbledhjen e Këshillit Bashkiak në Durrës

Anëtarët e djathtë të Këshillit bashkiak në Durrës kanë bojkotuar mbledhjen e sotme, e cila ishte thirrur për të diskutuar dhe votuar pesë projektvendime mes të cilëve atë të ndihmës sociale dhe ekonomike.

Ndërkohë pesë projektvendimet e vendosura në rendin e ditës janë votuar nga përfaqësuesit e majtë të Këshillit Bashkiak, ndërsa të martën Këshilli Bashkiak pritet të miratojë shpërndarjen e banesave sociale dhe buxhetin për vitin 2013, që ende nuk është miratuar.

 

Friday, October 18, 2013 - 18:34
Total votes: 2