Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport
  • Nikolla viziton studentët e grevës: U mashtruat nga universitetet piramidë, u njohët që në fillim me kushtet dhe tarifat
  • Detaje të reja për vdekjen e foshnjës në çerdhe, temperatura i mori jetën të voglit
  • Tensionohet situata e grevës e studentëve të mjekësisë, policia nuk lejon futjen e krevatëve brenda
  • Vdekja e të voglit në çerdhe, zbardhen rezultatet e para të autopsisë: Fëmija nuk ka pasur asnjë problem
  • Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, vizitë zyrtare në Turqi
  • Protesta e studentëve për tarifat e larta, MAS: Jo e drejtë të ngrihen pretendime pas një semestri, i rrënoi qeveria e kaluar
  • Tiranë, ndërron jetë foshnja 14-muajsh në çerdhe, u dërgua i pajetë në Urgjencën e Pediatrisë
  • Sistemi i Drejtësisë, Naço: Reformim për Gjykatën e Lartë, Prokurorinë e Përgjithshme, Këshillin e Lartë të Drejtësisë dhe Shkollën e Magjistraturës

Kampionati/ Superiore, gjithçka e hapur pas javës 14

Kampionati/ Superiore, gjithçka e hapur pas javës 14

Java që u mbyll tregoi dhe një herë se futbolli shqiptar e ka të pamundur t’i largohet dhunës, ndërsa sa u takon rezultateve, ato konfirmojnë një garë të fortë midis skuadrave që pretendojnë dhe atyre që luftojnë për mbijetesë, aq sa nuk kuptohet se cilat janë ekipet që shkëputen dhe të tjerat ë mbeten në fund, pasi diferenca është e vogël. Në Kukës janë ndeshur kampionia dhe nënkampionia e vendit, duke dhuruar emocione në fushën e lojës dhe në tribuna nga të dyja tifozeritë, por që në fund sfida lë shije të hidhur nga persona të papërgjegjshëm, të cilët tentojnë të bëjnë të fortin. Barazimi 1-1 ruan të njëjtën distancë midis dy skuadrave, të cilat edhe me një pikë arrijnë të përfitojnë në klasifikimin përfundimtar të javës. i njëjti rezultat përsëritet edhe në Qemal Stafa ku bardheblutë e kryeqytetit barazojnë në derbin e Shqipërisë me Vllazninë. Magani merr pikën e parë në drejtim të skuadrës e cila rikthehet të dalë me pikë nga një ndeshje kampionati pas 5 humbjeve radhazi. Ndërkohë shijen e fitores kanë humbur kuqeblutë që në 5 javët e fundit njohin dy barazime dhe 3 humbje. Pas tre fitoreve radhazi bie edhe Partizani, që ndaj Bylis humbet falë golit të Kulit. Të kuqtë e kryeqytetit kanë harruar të fitojnë në transfertë aty ku në javët e para të kampionatit ishte dhe forca e tyre kryesore. Fitore karakteri merr Laçi që me 10 futbollistë ndaj Lushnjës triumfon, duke u ngjitur në vendin e 4 në klasifikim.

Tuesday, December 10, 2013 - 09:20
Total votes: 8